پنج تکنولوژی که آینده را می سازند

نویسنده: علی
1399/05/03   11:48
در این مقاله با تاثیر تکنولوژی بر زندگی مردم و پایداری امیدشان در گذشته تا به حال که به همراه تکنولوژی بوده است و اینکه تکنولوژی چه تاثیری بر زندگی ما انسان ها دارد آشنا می شویم و پنج مورد آن را مورد برسی قرار می دهیم.
پنج تکنولوژی که آینده را می سازند

در سال 1820 امید به زندگی هر انسانی در کره خاکی کمتر از 35 درصد بود که 94 درصد مردم جهان در فقر مطلق زندگی می کردند و تنها کمتر از 20 درصد مردم دنیا سواد داشته اند.

امروز امید به زندگی در میان ما انسان ها به 70 درصد رسیده و تنها 10 درصد مردم جهان در فقر می باشند، و نیز 80 درصد مردم جهان باسواد هستند.

این بهبودی ها به طور عمده بخاطر پیشرفت های گسترده در تکنولوژی و آغاز عصر صنعتی و ادامه عصر اطلاعات ایجاد شده است، تکنولوژی های زیاد جدیدی وجود دارد که همراه روند تغییر بهبودی جهان بر زندگی انسان تاثیر می گذارد.

و ما انسان ها می توانیم به همین بهانه به آینده دنیای تکنولوژی و فناوری امیداور باشیم.


1. خودرو های بدون راننده:

خودروهای بدون راننده که امروز وجود دارند در بسیاری از شرایط رانندگی، از خوردهایی که توسط انسان رانده میشوند امنیت بیشتری دارند، خودروهای بدون راننده بین 3 تا 5 سال آینده ایمن تر شده و به تولید انبوه می رسند.

سازمان سلامت جهانی تخمین زده است که هر سال 1.25 میلیون نفر از جراحت ناشی از تصادفات رانندگی می میرند، نیمی از قربانیان، عابر پیاده، دوچرخه سواران و موتور سواران هستند.

خودرو ها حالا مهم ترین دلیل مرگ افراد 25 تا 35 ساله در جهان هستند، خوردهای بدون راننده اما دنیای قرن بیستم را دوباره شکل می دهند، خودروهای هوشنمد با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند تا از تصادف یا ترافیک های سنگین بکاهند. این خودرو ها اجازه می دهند که افراد در حین رانندگی به امور اجتماعی و آموزشی یا اداری بپردازند.


2. انرژی پاک:

مبارزه با تغییرات آب و هوایی برای کاهش میزان مصرف انرژی هنوز به جایی نرسیده است، اما با این حال خوشبختانه دانشمندان در حال تلاش هستند که با استفاده از پیشرفت های تکنولوژی این کار را انجام بدهند.

در همین راستا قیمت سلول های پنل خورشیدی از سال 1997 تا به حال کاهش قیمت 99.5 درصدی رسیده است.

انرژی خورشیدی به زودی به صرفه ترین انرژی به جای انرژی فسیلی خواهد شد. و رونق خودرو های الکتریکی مانند محصولات شرکت تسلا به کاهش قیمت و تولید انبوه خواهد رسید و بدین ترتیب شاهد سوخت گیری الکتریکی بجای جایگاه های بنزین و ... خواهیم بود.


3. واقعیت مجازی و ارزش افزوده:

پردازنده های کامپیوتری آنقدر سریع شده اند که می توانند تجربه لذت بخشی از فضای مجازی و ارزش افزوده های آن برای ما ایجاد کنند.

شرکت های مانند گوگل، ماکروسافت، اپل، فیس بوک برای گسترش و راحت بودن دسترسی به تکنولوژی و واقعیت مجازی و ارزش افزوده آن سالانه میلیارد ها دلار سرمایه گذاری می کنند.

برخی از انسان ها فکر می کنند این تکنولوژی ها تنها برای بازی های ویدویی کاربرد دارد، اما با گذر زمان می فهمند که این تکنولوژی ها برای انجام کارهای مختلف می تواند مفید باشد، از آشنایی با مردم در سراسر جهان گرفته تا ویدویی آموزشی برای کمک به سالمندان و غیره....


4. سوپر کامپیوتر های جیبی برای همه:

80 درصد مردم جهان در سال 2020 یک گوشی هوشمند و متصل به اینترنت دارند، یک گوشی آیفون 6 حدود دو میلیارد ترانزیستور دارد در حالی که یک کامپیوتر در سال 1998 نیمی از این ترانزیستور هم نداشته است.

موبایل های امروزی مشابه سوپر کامپیوتر ها می باشند، موبایل های متصل به اینترنت تنها امکاناتی را به مردم می دهند که سال ها پیش تنها 20 درصد مردم از این امکانات برخورد دار بوده اند.


5. پزشکی کامیپوتری:

تا همین اواخر، کامیپوتر ها در محیط های پزشکی تنها در مورد ثبت سوابق بیمار استفاده می شدند، امروزه با ترکیب علم پزشکی با علم کامیپوتر می توانند تنوع و پیشرفت بزرگی در علم پزشکی ایجاد کنند.

به عنوان مثال در 15 سال پیش تنظیم توالی ژنوم انسان 3 میلیارد دلار هزینه داشت، اما امروزه این هزینه حدود 2 میلیارد کاهش داشته است، انتظار می رود روند کاهش آن ادامه داشته باشد، به این ترتیب اصلاحات ژنی می تواند به بخش عادی از علم پزشکی تبدیل شود.

امتیاز دهی به مقالهScoring the article 
ثبت نظر یا سوالRegister comments or questions
نام و نام خانوادگیfirst name and last name
ارسال
نظراتComments   (0)
ترتیب
کلمات کلیدی: تکنولوژی
664910
fa