بهترین ابزار های فشرده سازی

1400/09/05   18:21
اگر در رایانه تان فایل های سنگین دارید و دوست دارید آنها را کم حجم تر کنید پس این مقاله را از دست ندهید! در مقاله به معرفی ابزار های فشرده سازی میپردازیم.
بهترین ابزار های فشرده سازی

بسیاری از ما با این مشکل مواجه هستیم که فایل های سنگین روی کامپیوتر داریم که گاهی حجم انها به 20 یا 30 گیگ میرسد از طرفی دلمان نمیخواهد که آنها را حذف بکنیم. پس بهترین راه این است که آنها را فشرده سازی کنیم. یا مشکل دیگری که داریم این است که نمیتوانیم فایل های فشرده مثلRAR ، ZIP و 7Z را باز کنیم و در نهایت آن ها را استخراج کنیم.

و همانطور که میدانید بیشتر فایل هایی که ما از سایت های مختلف دانلود میکنیم به صورت فایل فشرده هستند. پس ما لازم داریم که نرم افزاری برای مدیریت این فایل ها داشته باشیم که در ادامه چند مورد از این نرم افزار ها را معرفی میکنیم.

win rar

این نرم افزار مشهور ترین نرم افزار در زمینه مدیریت فایل های فشرده است. این نرم افزار امکان باز کردن فایل ها استخراج آنها، و فشرده کردن و همچنین رمز گذاری را به شما میدهد. این نرم افزار علاوه بر امکان مدیریت فایل های rar امکان مدیریت فایل های دیگر مثل : zip 7z وiso را نیز به شما میدهد.

7 zip

این نرم افزار یکی دیگر از نرم افزار های مشهور مدیریت فایل های فشرده است. این نرم افزار کمی از win rar سریع تر عمل میکند و گاهی بهتر از win rar از پس باز کردن فایل های فشرده بر می آید. خودم به شخصه تجربه این را داشته ام که فایلی با win rar باز نشود ولی با 7zip به راحتی باز و استخراج شد. این نرم افزار همانطور که از نامش پیداست میتواند فایل های 7z و zip را هم باز و مدیریت کند.

PeaZip

این نرم افزار سابقه و محبوبیت win rar و 7zip را ندارد اما به نوع خود دارای کارایی فراوان است و امکانات زیادی را در اختیار شما قرار میدهد تا بتوانید فایل های فشرده خود را مدیریت کنید. به نظر من این نرم افزار به زودی میتواند جایگزین نرم افزار های winrar و win zip شود. یا حداقل یک رقیب جدی برای آنها به حساب بیاید.

Ashampoo zip

شرکت ashampoo یک شرکت معروف در زمینه ساخت انواع نرم افزار های کامپیوتری است. این شرکت تصمیم گرفت که یک نرم افزار فشرده سازی نیز به جمع نرم افزار های بی نظیر خود اضافه کند.

این نرم افزار امکانات خوبی به شما میدهد و شما میتوانید به راحتی از ان استفاده بکنید

نکته اخر:

به نظر من حتما دو نرم افزار مدیریت فایل های فشرده روی کامپیوتر خود داشته باشید و همچنین نرم افزار 7zip را حتما روی کامپیوتر خود نصب بکنید.

امتیاز دهی به مقالهScoring the article 
ثبت نظر یا سوالRegister comments or questions
نام و نام خانوادگیfirst name and last name
ارسال
نظراتComments   (0)
ترتیب
دلار: 57,848تومانبیت کوین: 67,667 دلار
578480
fa