چگونه مصرف باتری در برنامه‌های ویندوز 10 را مدیریت کنیم؟

نویسنده: فایلز سنتر
1398/10/23   12:07
در این مقاله یاد می گیریم که چگونه مصرف باتری لپ تاپ را در ویندوز 10 به حداقل برسانیم یا بهینه سازی کنیم. حل کردن این مشکل اصلا کار سختی نیست، فقط باید کمی سطح علمی کامپیوتری خودمان را بالا ببریم. در ادامه بهتون توضیح میدم که روش کار چطوریه.
چگونه مصرف باتری در برنامه‌های ویندوز 10 را مدیریت کنیم؟

در این مقاله نحوه مدیریت مصرف باتری برنامه ها در ویندوز 10 را به شما آموزش می دهیم.

خب برای این کار اول باید با انتخاب گزینه Battery Saver مصرف باتری در ویندوز 10 را بهینه کنید.برای فعال کردن این قابلیت به مسیر زیر بروید:


Start menu > Settings > System > Battery Saver


1️⃣ در گام نخست ویندوز 10 این قابلیت را در اختیار شما قرار می دهد که ببینید کدام برنامه ها مصرف باتری بیش تری دارند. برای چک کردن میزان مصرف برنامه ها به بخش تنظیمات ویندوز بروید و سپس وارد بخش System شوید. در ستون سمت چپ روی Battery کلیک کنید و بعد در ستون سمت راست در بخش Overview، روی لینک Battery usage by app کلیک کنید.


2️⃣ در صفحه بعدی، مقابل گزینه Time یک بازه زمانی را برای بررسی مصرف باتری وارد کنید.


3️⃣ مقابل گزینه Showing نیز می توانید یکی از سه گزینه Apps with usage، All apps یا Always allowed apps را بنا به درخواست خود انتخاب کنید.


پس از آن درصد مصرف برنامه ها در سمت راست تصویر به شما نمایش داده می شود.


4️⃣ در گام بعدی روی برنامه ای که شارژ باتری را زیاد مصرف می کند کلیک کنید و تیک گزینه Let Windows decide when this app can run in the background را بزنید؛ با این کار مدیریت مصرف باتری این برنامه را به ویندوز واگذار می کنید.شما با کنترل و مدیریت مصرف اپلیکیشن ها و برنامه های ویندوز 10 به سادگی می توانید مصرف باتری دستگاه خود را مدیریت و بهینه کنید.

امتیاز دهی به مقالهScoring the article 
ثبت نظر یا سوالRegister comments or questions
نام و نام خانوادگیfirst name and last name
ارسال
نظراتComments   (0)
ترتیب
دلار: 64,757تومانبیت کوین: 66,718 دلار
647570
fa