پیشرفت فناوری چگونه زندگی ما را تغییر داده است؟

1398/10/04   16:29
فناوری چیزی است که تمامی ما امروزه به طور مستقیم و غیر مستقیم با آن سر و کار داریم و تبدیل به عضوی جدا نشدنی از زندگی ما شده است. تمام امکانات و تجهیزاتی که وجود دارند و تولید می شوند ریشه در فناوری و پیشرفت آن دارند.
پیشرفت فناوری چگونه زندگی ما را تغییر داده است؟

فناوری بر مردم در سراسر جهان تأثیر می گذارد. پیشرفت های فناوری باعث شده است که کشورهای ما ایمن تر و زندگی ما آسان تر شود ، آنها همچنین بر زندگی ما تأثیر منفی گذاشته اند. فناوری، بانکداری آنلاین، اتومبیل های هوشمند، تلویزیون های هوشمند، رایانه های سریع رعد و برق و واقعیت مجازی را برای ما به ارمغان آورده است. همچنین مواردی از قبیل جنگ سایبری، هکرها، سرقت هویت، فریبکاری سایبر و بسیاری موارد بد دیگر نیز در این میان وجود دارد.


جامعه با تکامل فناوری تغییر کرده است.

زندگی سنگین بود و کارهای روزمره قبل از ظهور فناوری مدرن روز بیش از حد وقت ما را مصرف می کرد. دسترسی به آموزش، پزشکی، صنعت، حمل و نقل و غیره به دلیل پیشرفت در فناوری مدرن امروزی ساده شده است. با توجه به راحتی و کارایی ارائه شده توسط فناوری، زندگی ما بهبود یافته است.

فناوری اطلاعات چهره جدیدی به کتابخانه های سنتی ارائه داده است که شامل مجموعه های دیجیتالی و مجموعه های رسانه ای ثابت و سنتی است. ما می دانیم که کتابخانه های سنتی به دلیل فضای ذخیره سازی آن محدود هستند، اما اطلاعات دیجیتال به فضای کمی نیاز دارد تا اطلاعات را در خود جای دهد، بنابراین کتابخانه های دیجیتال پتانسیل ذخیره اسناد بیشتر را دارند. استفاده از فناوری اطلاعات در كتابخانه های دیجیتالی باعث افزایش تعداد كاربران و افزایش انتظارات كاربران خواهد شد.

فناوری همچنین در بخش تولید، کارآیی و کیفیت ایجاد کرده است. پیشرفت تکنولوژی باعث کاهش خطر شده است. توسعه با فناوری ارتباط نزدیکی دارد و مرحله پیشرفتی که بشر به آن رسیده، نمی توانست بدون پیشرفت در فناوری امکان پذیر باشد.

کشاورزی، صنعت، حرفه، بهداشت، آموزش، هنر، فرایندهای سیاسی، تفریحی، فعالیتهای مذهبی و فعالیتهای روزمره همه اکنون تحت تأثیر فناوری هستند.


برخی از پیشرفت های فناوری مدرن وجود دارد که نقش موثری در اثربخشی زندگی روزمره ما دارند. تلویزیون از این دسته است، امروزه به عنوان ارزان ترین منبع اطلاعات و سرگرمی در نظر گرفته می شود. پیشرفت تکنولوژی صرفاً ابزارهای کارآمد تری برای حرکت به جلو یا عقب نیز فراهم کرده است. این ما را قادر ساخته است که راحتی خود را افزایش داده و در همه بخش های زندگی به کارایی برسیم. ما بدون فناوری نمی توانیم به پیشرفت برسیم. ما می توانیم صنعت خود را مدرن کنیم تا زندگی از طریق فناوری های پیشرفته برای ما و نسلهای بعدی آسانتر شود.

امتیاز دهی به مقالهScoring the article 
ثبت نظر یا سوالRegister comments or questions
نام و نام خانوادگیfirst name and last name
ارسال
نظراتComments   (0)
ترتیب
کلمات کلیدی: فناوری
667400
fa