شش کاربرد داغ هوش مصنوعی که هوش از سرتان می برد!

نویسنده: حسن قاید
1400/02/14   11:13
امروزه فناوری هوش مصنوعی رشد و پیشرفت چشمگیری داشته است به گونه ای که توانسته عملکرد و رویکردی شبیه یک انسان را از خود نشان دهد و با وجود تمام محدودیت ها، کاربردها و دستاوردهای بی نظیری را ایجادکرده است.
شش کاربرد داغ هوش مصنوعی که هوش از سرتان می برد!

علی رغم اینکه این فناوری نسبتا جدید است تاکنون عموم مردم و هم چنین مشاغل شاهد کاربردهای بی شماری از هوش مصنوعی بوده اند و در مورد توانایی هوش مصنوعی در شبیه سازی تفکر انسانی و کمک به انجام کارهای شناختی و خلاقانه متقاعد شده اند.


هوش مصنوعی به سرعت از یک امید دور از دسترس، به قسمتی از واقعیت جامعه امروز تبدیل شده است. برنامه های رایانه ای که قادر به انجام وظایف شناختی و محاسباتی مشابه با رویکرد انسانی که بدون مداخله انسان فعالیت می کنند، از نظر توانایی و همه گیرشدن به سرعت در حال پیشرفت هستند. هر کاربرد جدید هوش مصنوعی که ظهور می کند محدودیت هایی که این فناوری می تواند بدان برسد را کاهش می دهد و ما را برای آنچه که در آینده از این تکنولوژی ظهور خواهد کرد، در بهت و حیرت نگه داشته است.

در زیر اشاره میکنیم به چند کاربرد خارق العاده از هوش مصنوعی که قطعا موجب خواهد شد تا در مورد آنچه که احتمالا در ارتباط با هوش مصنوعی می دانید تجدیدنظر کنید:

1- شناسایی تهدیدات جنایی

2- ارائه کمک های شخصی

3- خواندن ذهن

4- طراحی لباس

5- پیش بینی حمله قلبی

6- ساخت هوش مصنوعی با استفاده از هوش مصنوعی!


کاربردی ترین برنامه هوش مصنوعی، هر چند اندکی ناامیدکننده، ساخت برنامه های دیگر هوش مصنوعی است. محققان گوگل این مفهوم را هنگامی که به یک برنامه هوش مصنوعی دستور دادند یک برنامه هوش مصنوعی دیگر ایجاد کند که اشیا را در ویدئو تشخیص دهد آزمایش کردند. هوش مصنوعی"فرزند" حاصل نسبت به هوش مصنوعی از نسخه دست ساز آن(ساخته دست انسان) در کارهای مشخص و بخصوص عملکرد بهتری داشته است. این نشان می دهد توانایی هوش مصنوعی برای انجام کارهای پیچیده و یادگیری و تکامل بدون نظارت، بسیار به ما انسان ها شبیه است.

برنامه های کاربردی هوش مصنوعی اگرچه به اندازه ی پتانسیل هایشان توسعه نیافته اند، اما در دنیای امروز بسیار رواج دارند. هوش مصنوعی بخشی از زندگی روزمره ماست و نمی توان کاربردهای آن را نادیده گرفت. با پیشرفت بیشتر در این زمینه، برنامه های کاربردی هوش مصنوعی قادر خواهند بود تا به طور روزافزون کارهای محیرالعقولی را انجام دهند.

امتیاز دهی به مقالهScoring the article 
ثبت نظر یا سوالRegister comments or questions
نام و نام خانوادگیfirst name and last name
ارسال
نظراتComments   (0)
ترتیب
کلمات کلیدی: هوش مصنوعی
666660
fa