قابلیت های جذابی که به ویندوز 11 اضافه شده است

نویسنده: sepehrpcx
1400/07/23   04:26
مایکرو سافت اعلام کرده است که ویندوز 11 در 13 مهر به صورت رسمی در قالب آپدیت رایگان عرضه می شود در این مقاله می خواهم به شما قابلیت های جدیدی که به ویندوز 11 اضافه می شود را معرفی کنم.
قابلیت های جذابی که به  ویندوز 11 اضافه شده است

تغییرات منوی استارت

یکی از مهمترین تغییرات ظاهری ویندوز 11 مربوط به منوی استارت ان است. در نسخه های مختلف ویندوز لوگوی مربوط به این منو در سمت چپ تسک بار قرار داشت اما حالا مانند ویندوز 10x به بخش میانی راه پیدا کرد است.همچنین به جای علامت زاویه دار موجود در ویندوز 10، حالا نسخه ی جدید،این علامت کاملا متقارن است.
بهبود امکان قابلیت snap

یکی از قابلیت های ویندوز 10 ویژگی snap assist برای تقسیم و مدیریت پنجره ها است که با تقسیم صفحه نمایش به دو نیم یا چهار بخش کمک می کند کاربر بتواند در یک لحظه ، با چندین اپلیکیشن به صورت همزمان باز کند در ویندوز 11 مایکرو سافت امکانات مربوط به این مشخصه را افزایش داده است.ساده تر شدن تسک بار

در ویندوز 10 در حالت پیشفرض بخش جست و جو فضای قابل توجهی از فضای تسک بار را اشغال کرده است اما در ویندوز 11 تمام نرم افزار های در بخش مرکزی کنار یکدیگر قرار گرفته اند و فضای اشغال شده توسط انها هم تفاوتی با یکدیگر ندارد.


ویجت ها ( widgets )

اگرچه در تسکبار ویندوز 11 اثری از کوزتانا دیده نمیشود. اما در عوض یک عضو جدید به نام ویجت ها ((widgets )) به این بخش اضافه شده است. هنوز معلوم نیست که مایکروسافت چه برنامه هایی برای این بخش جدید دارد اما فعلا با کلیک بر ان شاهد منوی جدید حاوی بخش هایی مانند اخبار، وضعیت سهام و آب و هوا هستیم که مدتی قبل همراه با اپدیت جدید ویندوز 10 به ان اضافه شده است. به نظر میرسد این منو به عنوان منبعی برای گجت های مختلف ویندوز انجام وظیفه خواهد کرد. در هر صورت باید منتظر بمانیم تا ببینیم مایکروسافت چه رویکردی در قبال ان اتخاذ می کند.مرسی از نگاه زیبا تون و وقت گرانبهایی که در اختیار من گذاشتین حتما لایک کنین تا به من انرژی بدین

امتیاز دهی به مقالهScoring the article 
ثبت نظر یا سوالRegister comments or questions
نام و نام خانوادگیfirst name and last name
ارسال
نظراتComments   (0)
ترتیب
دلار: 58,909تومانبیت کوین: 66,458 دلار
589090
fa