چگونه کش مرورگر خود را پاک کنیم؟

1400/06/06   11:50
در سایت مسبی به شما می آموزد که چگونه اطلاعات ذخیره شده مرورگر خود را در هر دو پلتفرم کامپیوتر و تلفن های هوشمند پاک کنید. اطلاعات ذخیره شده می تواند به بارگیری سریعتر وب سایت ها کمک کند.
چگونه کش مرورگر خود را پاک کنیم؟

نحوه پاک کردن حافظه پنهان در هر مرورگری

تاریخچه مرورگر - لیستی از هر صفحه ای که به صورت آنلاین بازدید کرده اید و زمانی که آنجا بوده اید - استانداردی از محاسبات مدرن است. و می تواند منجر به مشکل شود ؛ برای اکثر ما ، به اشتراک گذاشتن رایانه شخصی امری عادی است و گاهی اوقات متوجه می شوید که مرورگرتان کند شده و داده هایی مانند تاریخچه ،لوگرها و تصاویر همینطور فرمتها گذرواژه و دانلود به همراه کوکیها و خیلی از داده هایی پلاگین در کش مرور گر ذخیره شده است به مرور این حجم از کش ذخیره شده در طی زمان زیاد شده و باعث حجم مرورگر شدهد و در بالا آمدن سریع وبسایت ها مشکلاتی بوجود می آورد.امام ما چگونه میتوانیم این ذخایر را حذف کنیم

مهم نیست که ایمیل های خود را رمزگذاری می کنید ، از Tor و VPN در هنگام مرور برای ناشناس ماندن استفاده می کنید ، اگر شخصی به دستگاه های شما دسترسی داشته باشد ، می تواند جایی را که شما در آن بوده است مشاهده کند. اطلاعات ذخیره شده می تواند به بارگیری سریعتر وب سایت ها کمک کند ، اما همچنین می تواند مانع از مشاهده جدیدترین نسخه صفحه وب شود. در برخی موارد ، همچنین می تواند باعث شود صفحه وب به طور نامناسب بارگیری شود یا اصلاً بارگذاری نشود. می توانید حافظه پنهان را در همه مرورگرهای محبوب ، از جمله Chrome ، Firefox ، Edge ، Internet Explorer و Safari پاک کنید.

Google Chrome را باز کنید

نماد برنامه آن شبیه یک کره قرمز ، زرد ، سبز و آبی است. برای انتخاب ابزارهای بیشتر> پاک کردن داده های مرور ، به منوی سه نقطه در بالا سمت چپ Chrome بروید . این یک کادر محاوره ای برای حذف و سابقه بارگیری شما (فایلهای بارگیری شده واقعی را حذف نمی کند) ،

روی این سه نقطه کلیک کنید ⋮ . در گوشه سمت راست بالای صفحه قرار دارد. از منوی باز شده به More Tools بروید تا یک لیست باز شود.بعد روی کلمه clear browsing data کلیک کنید در این مرحله یک صفحه یا پنجره باز شو pop-up دیده میشود که در سمت راست clear browsing یک کلید میانبر ctrl+shift+del است از این کلید هم برای باز کردن پنجره میتوانید استفاده کنید. در این پنجره کلمه clear browsing data نوشته که تمامی اطلاعات ذخیره شده از جستجو توی اینترنت را می توانید پاک کنید. فقط کافی است که شما تیک گزینه cached images and files را زده و روی داده ها علامت زده یا انتخاب کرده و روی کلمه clear bro wsing dataدر زیر صفحه صفحه های انتخاب شده پاک میشوند. براحتی گوگل کروم خود را پاک کردید

بطور خلاصه

محدوده زمانی را انتخاب کنید. روی کادر "محدوده زمانی" کلیک کنید ، سپس روی All time در منوی کشویی کلیک کنید تا مطمئن شوید همه تصاویر و فایل های ذخیره شده پاک شده اند.در صورت تمایل می توانید گزینه دیگری (به عنوان مثال ، ساعت آخر ) را انتخاب کنید. کادر "تصاویر و فایل های ذخیره شده" را علامت بزنید.در وسط پنجره است. اگر این کادر قبلاً علامت زده شده است ، این مرحله را رد کنید. اگر فقط در تلاش برای پاک کردن حافظه پنهان هستید ، می توانید تیک هر کادر دیگر این صفحه را بردارید.

روی CLEAR DATA کلیک کنید . این دکمه آبی در گوشه سمت راست پایین پنجره قرار دارد. با این کار حافظه پنهان Google Chrome پاک می شود.

برای پاک کردن مرورگر فایرفاکس در رایانه

نماد برنامه آن شبیه یک روباه نارنجی است که دور یک کره آبی پیچیده شده است برای این مرورگر براحتی روی آیکون این سه خط کلیک کرده و این سه خط افقی گوشه سمت راست بالای پنجره قرار دارد و روی کلمه یا گزینه library کلیک کرده و در سر برگ history در پانل سمت راست را انتخاب کنید و از منوی کشویی روی گزینه clear recent history کلیک کنید. مانند گوگل کروم روی کلید میان برctrl+shift+del این روش را انجام دهید تا یک این پنجره clear all histstory برایتان باز شود.

بالای این پنجره time range to clear بر روی everything قرار گرفته روی فلش کناردیلت یا details کلیک کنید و گزینه cacge انتخاب و بعد روی clear now کلیک کرده تا کش مرورگرتان پاک شود.

سابقه جستجو در کروم اندروید

اگر از کروم روی گوشی خود استفاده میکنید

اپلیکشن وب کروم را روی دستگاه موبایل باز کنید.

از منوی سه نقطه گوشت راست روی کلمه یا زبانه history بروید . اگر خواستید تمام سابقه را پاک کنید روی گزینه clear browsing data کلیک کرده و یا بصورت تکی روی

علامت ضربدر ضربه زده تا پاک شود.اگر بطور کلی بخواهید تمام سابقه جستجو پاک شود بر روی time range زده و گزینه all time را انتخاب و پاک کنید.

امتیاز دهی به مقالهScoring the article 
ثبت نظر یا سوالRegister comments or questions
نام و نام خانوادگیfirst name and last name
ارسال
نظراتComments   (0)
ترتیب
دلار: 58,942تومانبیت کوین: 66,403 دلار
589420
fa