ماشین های فراسرعت فرمول یک

1399/08/02   12:22
این مقاله با عنوان "ماشین های فرا سرعت" به بررسی ویژگی و سرعت ماشین های منحصر به فرد فرمول یک در مقایسه با سایر ماشین های عادی می پردازد. ماشین های فرمول یک ماشین هایی با مهندسی و طراحی زیبا، جذاب و هوشمندانه می باشند.
ماشین های فراسرعت فرمول یک

ماشین های فراسرعت این لقبی است که به شایستگی می توان آنرا به ماشین های منحصر به فرد و گران قیمت فرمول یک اهدا کرد. ماشین های فرمول یک ماشین هایی با مهندسی و طراحی زیبا، جذاب و هوشمندانه می باشند.
اکثر شرکت های معروف خودروسازی در جهان مثل بی ام و، مرسدس بنز، فراری و... به دنبال طراحی ماشین های لوکس پرسرعت با جذابیت، ایمنی و تکنولوژی بالا هستند و در این مسیر با بهره گیری از نیروهای متخصص و ابزارآلات پیشرفته ماشین های متنوعی را با ویژگی های بالا و پیشرفته طراحی کرده اند اما دنیای ماشین های فرمول یک دنیا کاملا متفاوت از ماشین های عادی است.
ماشین های فرمول یک، ماشین هایی فوق العاده پرسرعت هستند که بدنه ی آنها از آلومینیوم ساخته شد و کل ماشین متشکل از 80000 قطعه می باشد. برخلاف ماشین های عادی موتور این نوع ماشین ها که از آلومینیوم، تیتانیوم و برخی از آلیاژهای آهن ساخته شده در عقب و پشت سر راننده قرار می گیرد و همچنین چرخ ها از بدنه داخلی ماشین جدا هستند.
سرعت ماشین های فرمول یک به حدی زیاد است که حداکثر سرعت آنها 400 کیلومتر در ساعت می باشد و این چیزی فراتر از ماشین های پرسرعت لوکس می باشد. ویژگی منحصر به فرد دیگر در ماشین های فرمول یک این است که فقط در عرض یک ثانیه از سرعت صفر می توان به سرعت صد رسید.
ماشین های فرمول یک در عین حال که مهندسی بسیار هوشمندانه و خلاقانه ای دارند که نتیجه آن سرعت بالا و وزن کم بوده است اما یک عیب بسیار بزرگ دارند و آن هم مصرف بیش از حد سوخت می باشد. برای مثال باید بدانید که ماشین های فرمول یک برای یک فصل مسابقه حدود 200000 لیتر بنزین مصرف می کنند.
به همه ویژگی های و معایب به راستی می توان گفت که ماشین های فرمول یک، ماشین های پرسرعتی هستند که می توانند مرز سرعت را بشکنند.

امتیاز دهی به مقالهScoring the article 
ثبت نظر یا سوالRegister comments or questions
نام و نام خانوادگیfirst name and last name
ارسال
نظراتComments   (0)
ترتیب
کلمات کلیدی: ماشین های فرمول یک
دلار: 58,031تومانبیت کوین: 59,972 دلار
580310
fa