رایانه هایی که مثل گوشی تا می شوند!

1398/10/19   00:26
آیا تا به حال به لپ‌تاپ‌های قابل انعطاف فکر کرده‌اید؟ مطمئناً کار با آن ها بسیار جذاب است. این نوع لپ‌تاپ ها دنیای رایانه‌های شخصی را متحول خواهند کرد و می‌توانند مانند لپ‌تاپ عادی مورد استفاده قرار گیرند.
رایانه هایی که مثل گوشی تا می شوند!

در سال 2019 تلفن های تاشو از داغ ترین مباحث دنیای فناوری بود ولی در سال 2020 برای جلب نظر کاربران و مشتریان نمایشگرهای تاشو و منعطف را از گوشی های هوشمند به دنیای لپ تاپ ها آورده اند. این لپ تاپ های تاشو که نشان دهنده تلاش مداوم و بی وقفه آن ها برای نوآوری در صنعت ساخت رایانه و لپ تاپ است جذابیت جادویی خواهند داشت. نیروی محرکه در لپ تاپ های تاشو از طراحی مرجع"Horseshoe Bend" اینتل گرفته شده که در CES پرده برداری شده است.


در حال حاضر اطلاعات جزیی از مشخصات آن در دسترس است. Horseshoe Bend در واقع تبلت 17 اینچی یا رایانه ای است که همه چیز درون آن قرار گرفته است ( اگر صفحه کلید و ماوس را متصل کنید) و به صورت نصفه تا می شود تا به لپ تاپ 12.5 اینچی با صفحه نمایش لمسی در نیمه بالایی و صفحه کلید لمسی و پد لمسی در نیمه پایینی تبدیل شود. این نوع لپ تاپ به راحتی از وسط خم می شود چون تعداد لولاهایی که برای صفحه نمایش آن استفاده شده است 2 برابر تعداد لولاهایی است که در لپ تاپ های معمولی استفاده می شود تا مقاومت آن بیشتر شود. کسانی که صفحه کلیدهای مجازی دوست ندارند، می توانند از صفحه کلید سخت افزاری استفاده کنند که بر روی صفحه نمایش پایینی قرار می گیرد.


کاربران این محصول علاوه بر باز و بسته کردن متداول لپ تاپ ها، تجربه لذت بخشی را در استفاده از آن خواهند داشت. یکی از بزرگ ترین مزایای لپ تاپ های انعطاف پذیر این است که با تا کردن این لپ تاپ ها اندازه آن ها کوچک تر و حمل شان آسان تر می شود.


ایده ی صفحه نمایش تاشو اولین بار در محصولات سامسونگ دیده شد ولی اکنون سامسونگ تنها شرکتی نیست که در این زمینه فعالیت می کند. اخیراً لنوو اعلام کرد که قصد دارد به توسعه و تولید چنین محصولی بپردازد و در ماه مه گذشته از چیزی مشابه این نوع لپ تاپ پرده برداشت. مایکروسافت نیز ایده های صفحه نمایش دوگانه خود را در ماه اکتبر به نمایش گذاشت. این طرح فریبنده ای است که می خواهد رایانه های شخصی را به جهات جدیدی سوق دهد.


امتیاز دهی به مقالهScoring the article 
ثبت نظر یا سوالRegister comments or questions
نام و نام خانوادگیfirst name and last name
ارسال
نظراتComments   (0)
ترتیب
کلمات کلیدی: لپ‌تاپ‌ تاشو
667400
fa