سال 2014 ، سال حذف رمز های عبوری نوشتاری

نویسنده: سان فلوور
1392/06/09   13:48
سال 2014 ، سال حذف رمز های عبوری نوشتاری
چند روز پیش، تصاویری از اولین فبلت کمپانی HTC به بیرون درز کرد و موردی که تعجب همگان را بر انگیخت، وجود حسگر اثر انگشت در قسمت پشتی این گوشی بود. اما روز گذشته تصویر جدیدی از محیط رابط کاربری این گوشی منتشر شد که در آن تنظیمات مربوط به این حسگر به چشم می‌خورد.

در این تصویر یک آیکون اثر انگشت در کنار آیکون‌های مربوط به Wi-Fi، بلوتوث، روشنایی و باتری دیده می‌شود. احتمالا این آیکون مربوط به تنظیمات مربوط به اثر انگشت بوده و در آن می‌توانید اثر انگشت خود را برای گوشی تعریف کنید.

در حال حاضر حسگر اثر انگشت به یک بحث داغ برای گوشی‌های آینده تبدیل شده است. هفته گذشته خبرهایی مبنی بر احتمال وجود این حسگر در iPhone 5S نیز، به بیرون درز کرد.

بحث استفاده از سنسورهای بایومتریک در ابزارهای دیجیتال مانند لپ‌تاپ‌ها و ... به سال‌ها پیش باز می‌گردد و پدیده‌ی جدیدی نیست. به نظر می‌رسد تولیدکنندگان تلفن‌های همراه اگر با رویکردی جدید در پی استفاده از این تکنولوژی امنیتی نباشند، به سرنوشت سازندگان لپ‌تاپ‌ها دچار شده و موفقیت چندانی به دست نمی‌آورند این در حالیست که آن روی سکه نویدبخش حفظ هرچه بیشتر حریم خصوصی که دغدغه‌ی اساسی کاربران این نوع دستگاه‌هاست، خواهد بود.

امتیاز دهی به مقالهScoring the article 
ثبت نظر یا سوالRegister comments or questions
نام و نام خانوادگیfirst name and last name
ارسال
نظراتComments   (0)
ترتیب
کلمات کلیدی: رمز های جدید ، رمز نوشتاری ، رمز گذاری با انگشت ، حسگر اثر انگشت ، رمز گذاری با اثر انگشت ، فناوری جدید ، اچ تی سی ، گوشی جدید اچ تی سی ، htc
دلار: 58,909تومانبیت کوین: 66,458 دلار
589090
fa