Google Auto Complete؛ قابلیتی ویژه در موتور جستجوی گوگل

1401/03/13   20:27
سرویس کلمات پیشنهادی گوگل که در سال 2007 راه اندازی شد، یکی از ویژگی های مهم موتور جستجوی گوگل در طول سال های گذشته بوده است. الگوریتم قدرتمند کلمات کلیدی گوگل قادر است کلمات کلیدی مرتبط را به کاربران پیشنهاد دهد. در این مقاله در مورد این ویژگی به تفصیل سخن خواهیم گفت.
Google Auto Complete؛ قابلیتی ویژه در موتور جستجوی گوگل

وقتی کاربر حروفی را در کادر جستجوی گوگل وارد می کند، داده های فرم به سرورهای Google ارسال می شود که پیش بینی می کنند "چگونه پرس و جو ادامه خواهد یافت". بیشتر پیشنهادات بر اساس عباراتی است که کاربر در کادر جستجو وارد کرده است. معمولا 3 تا 5 ایده برای کلمه کلیدی وجود دارد، اما گاهی اوقات می تواند بیشتر باشد. این سیستم به کاربران اجازه می دهد تا تجربه جستجوی خوبی داشته باشند و همچنین در زمان خود صرفه جویی کنند.


Google Auto Complete چیست؟

Google Auto Complete یک ویژگی موتور جستجوی گوگل است که جستجوی کاربران را با اولین کلماتی که تایپ می کنند، پیش بینی می کند. کاربری که در فضای وب جست و جو می کند، می تواند روی هر کلمه کلیدی در لیست تکمیل خودکار (Auto Complete) کلیک کند و بلافاصله صفحه ی نتایج جست و جو را ببیند. کلمات پیشنهادی تکمیل خودکار گوگل، به کاربران کمک می کند تا در زمان خود صرفه جویی کنند.

چگونگی بهره مندی از سرویس Google Auto Complete

برای استفاده از Google AutoComplete، شروع به وارد کردن یک کلمه کلیدی در کادر جستجوی Google کنید. گوگل به طور خودکار لیستی از پیشنهاداتی را که افراد در کلمه کلیدی شما جستجو کرده اند یا شما در گذشته استفاده کرده اید و جستجو کرده اید در اختیار شما قرار می دهد.

آیا کلمات تکمیل خودکار Google برای زبان های مختلف متفاوت وجود دارد؟

کلمات پیشنهادی گوگل بر اساس زبانی که کاربران در آن جستجو می کنند انتخاب می شوند. هر زبانی که وارد کنید، کلماتی به همان زبان به شما پیشنهاد می شود. برای مثال، اگر زبان پیش فرض خود را انگلیسی تنظیم کنید و انگلیسی را در کادر جستجوی Google وارد کنید، عبارت های پیش بینی شده را به زبان انگلیسی خواهید دید. با این حال، اگر زبان های دیگری (مانند آلمانی و فرانسوی) را اضافه کنید، پیش بینی هایی را در آن زبان ها نیز مشاهده خواهید کرد.


دستورالعمل های سرویس Google Auto Complete

همه عبارات جستجو برای پیش بینی مناسب در نظر گرفته نمی شوند. پیش بینی های زیر برخلاف خط مشی تکمیل خودکار Google هستند و در شرایط و ضوابط پیشنهادی Google منعکس نمی شوند:


* کلمات بی رحمانه

* عبارات جنسی صریح، مبتذل یا توهین آمیز (اگرچه عبارات پزشکی و علمی مجاز است)

* هر چیزی که مربوط به سخنان مشوق عداوت است.

* اطلاعات یا عبارات حساس در مورد افرادی که نام آنها را وارد می کنید.

* پیش بینی های خطرناک، یعنی یافتن چیزهایی که می تواند به افراد یا حیوانات آسیب جدی وارد کند.


موتور جستجوی گوگل اذعان می کند که در حالی که تمام تلاش خود را برای حذف پیش بینی های نادرست انجام می دهد، همیشه آن را مناسب نمی داند، بنابراین راهی برای گزارش پیش بینی ها ارائه می دهد.


چگونه می توان از سرویس Google Auto Complete و Google Suggest برای سئو استفاده کرد؟

قبل از اینکه بتوانید کلمات کلیدی سئو گوگل را تجزیه و تحلیل کنید، باید سه کار را انجام دهید:


* از Google خارج شوید یا از حالت ناشناس استفاده کنید تا مطمئن شوید که سابقه جستجوی شما بر جستارهای دریافتی شما تأثیر نمی گذارد.

* اگر در مکانی متفاوت از مخاطبان هدف خود هستید، از VPN استفاده کنید. به عنوان مثال، اگر در حال حاضر در ایران هستید اما افرادی را در ترکیه هدف قرار می دهید، از VPN استفاده کنید تا نشان دهید که در ترکیه هستید. زیرا می خواهید پیش بینی های مربوط به مردم ترکیه را ببینید.

* تنظیم زبان را طوری تنظیم کنید که با تنظیمات زبانی که مخاطبان شما استفاده می کنند مطابقت داشته باشد. این پارامترها به شما کمک می کنند تا پیش بینی هایی را مشاهده کنید که شبیه به پیش بینی هایی است که برای مخاطب هدف شما نمایش داده می شود.


Google Suggestions می تواند در موارد زیر به شما کمک کند:


نمایش دسته ها: برای مثال، اگر «کفش های زنانه» را در Google جستجو کنید، موتور جستجو ممکن است «کفش های زنانه مجلسی»، «کفش های زنانه اسپرت» و «کفش ها» «یک سایز برای همه زنان» را پیشنهاد کند. اینکه مردم دائماً به دنبال کفش های مد روز و اندازه آنها هستند، بنابراین بهتر است این دسته بندی ها را در وب سایت خود قرار دهید.


کشف برندهای مورد علاقه خود: به عنوان مثال، جستجوی "کفش تنیس زنانه" به شما می گوید که کدام برندها از جمله آدیداس و نایک محبوب ترین برندها در بین کاربران هستند. اینها مارک هایی هستند که مخاطبان شما به احتمال زیاد آنها را خریداری می کنند.


با سوالات متداول برای سایت خود ایده بگیرید: جستجوی "کفش زنانه" لیستی از سوالات متداول را نشان می دهد. از این پرسش ها می توانید در صفحه پرسش های متداول وب سایت خود استفاده کنید.


الهام گرفتن از سرویس Google Suggest برای تولید محتوا

Google Auto Complete جستجویی است که مردم اغلب انجام می دهند. قرار دادن یکی از این اصطلاحات یا عبارات باعث افزایش ترافیک وب سایت شما می شود. (البته اگر در آن مهارت دارید، می تواند باشد!). به عنوان مثال، می توانید «چه کسی، چه، کجا، چگونه، و چرا» را قبل یا بعد از کلمه کلیدی قرار دهید تا ببینید گوگل چه چیزی برای ارائه دارد. شما ایده های زیادی در مورد نحوه تنظیم تم داخلی خود دریافت خواهید کرد.امتیاز دهی به مقالهScoring the article 
ثبت نظر یا سوالRegister comments or questions
نام و نام خانوادگیfirst name and last name
ارسال
نظراتComments   (0)
ترتیب
کلمات کلیدی: Google Auto Complete
دلار: 64,750تومانبیت کوین: 66,692 دلار
647500
fa