بک لینک چیست؟ چطور بک لینک فالو بگیریم؟

1400/08/16   14:05
امروزه در دنیای وب هر کسی سعی دارد تا از دیگری برتر باشد. افراد سعی میکنند با بهینه سازی سایت خود رتبه بهتری در گوگل بدست آوردند تا بتوانند بازدید ببشتر و در نتیجه فروش بیشتری بدست آورند. یکی از راه های سئو سایت استفاده از بک لینک است.
بک لینک چیست؟ چطور بک لینک فالو بگیریم؟

بک لینک چیست؟

اگر دو سایت با نام های A و B داشته باشیم و از طریق سایت A به سایت B لینک دهیم به آن بک لینک میگویند. بک لینک یک عنصر تاثیر گذار در سئو سایت است. اگر سایت A به سایت B بک لینک بدهد گوگل سایت B را به عنوان مرجع ثبت میکند و در نتایج میتواند تاثیر گذار باشد.


بگذارید مثال بزنیم:

شما وارد یک انجمن شده و زیر مطلب یک نظر ثبت میکنید و این عبارت را مینویسید:

(بسیار عالی ، منبع مطلب )

و در عبارت *منبع* به سایت خود لینک بدهید. حال شما یک بک لینک ایجاد کردید!


بک لینک دو نوع فالو و نوفالو دارد. بک لینک فالو یعنی اینکه سایت اجازه دادن لینک مستقیم را به سایت داده باشد.کدام بک لینک ها اعتبار بیشتری دارد؟

بک لینک از سایت هایی که دارای بازدید بالا و رتبه خوبی دارند بسیار پر اعتبار است اما بعضی از سایت ها همچون سایت مدیوم بک لینک فالو نمی دهند و عملاً نقشه شما نابود میشود.

بک لینک از سایت های دانشگاهی (medu) یا سایت های دولتی (gov) بسیار پر ارزش بوده و دارای اهمیت بالایی برای گوگل است.

شما برای گرفتن بک لینک میتوانید از شبکه های اجتماعی و انجمن ها استفاده کنید اما این سایت ها همیشه بک لینک فالو نمیدهند همانند سایت مدیوم که بالاتر گفته شد.

شما میتوانید با استفاده از سایت هایی همچون اینستاگرام ، ردیت ، پینترست و… غیره جهت گرفتن بک لینک اقدام کنید.اینستاگرام

اینستاگرام نیازی به معرفی ندارد. این شبکه اجتماعی محبوب بیش از 500 میلیون کاربر دارد و در ایران هم میلیون ها کاربر دارد. با این شبکه اجتماعی علاوه بر گرفتن بک لینک می توانید مقدار زیادی بازدید برای سایت خود جذب کنید. پس از فعالیت در اینستاگرام نترسید.فیسبوک

فیسبوک هم مانند اینستاگرام شبکه اجتماعی محبوبی است. فعالیت در این سایت هم برای شما سود بسیاری خواهد داشت. علاوه بر برند سازی می توانید بازدید زیادی کسب کنید.لینکدین

این شبکه اجتماعی مخصوص برنامه نویسان و کارکنان است و افراد زیادی در لینکدین به دنبال کار میگردند. شما با فعالیت کمی در لینکدین میتوانید خودتان را به افراد زیادی معرفی کنید.در گرفتن بک لینک نکاتی را باید رعایت کنید تا دچار ضرر و جریمه نشوید.

بک لینک انبوه ممنوع ! بک لینک انبوه از روش های سئو کلاه سیاه است. و اگر گوگل شما را شناسایی کند منجر به پنالتی میشوید. و پنالتی هم یعنی پایان ! یعنی پایان کار سئو ! اما نگران نباشید شما میتوانید با اصلاح اشتباهات خود سایت را از پنالتی در بیارید. اما هرگز نباید بک لینک انبوه بگیرید!

دقت، دقت، و باز هم دقت! در گرفتن بک لینک دقت کنید! اگر دقت نکنید بعداً نتیجه اش را میبینید!

باید مراقب سایت های کلاه بردار و بک لینک های مضر و انبوه باشید. و از سایت هایی که رتبه خوبی دارند بک لینک بگیرید. و اگر دچار اشتباهی شوید سریع بتوانید اشتباه خود را جبران کنید.چرا با اینکه کلی بک لینک گرفته ام ولی سایتم در گوگل نیست؟

قبل از اینکه برای گرفتن بک لینک اقدام کنید اول باید سایت خود را در گوگل ثبت کنید.

گاهی نیز ممکن است بک لینک ها خراب شده باشند و یا نوفالو باشند.آیا هنوز هم بک لینک در سئو تاثیر دارد؟

بله بک لینک جزو ملاک های گوگل برای رتبه بندی سایت ها می باشد و هنوز هم که هست این یکی از مهم ترین ملاک ها هست پس نگران نباشید!جمع بندی

در این مطلب سعی کردیم بک لینک را به شما معرفی کنیم. و مثالی خوب بزنیم. همچنین چند راه و سایت برای گرفتن بک لینک به شما معرفی کردیم. و چند نکته به شما گفتیم که آنها را باید رعایت کنید.

اگر سایتی برای گرفتن بک لینک میشناسید که در این مطلب معرفی نشد میتوانید در بخش نظرات اعلام کنید تا این مطلب در زمان کوتاهی بروز رسانی شود.


با تشکر از شما برای وقتی که گذاشتید!☺

امتیاز دهی به مقالهScoring the article 
ثبت نظر یا سوالRegister comments or questions
نام و نام خانوادگیfirst name and last name
ارسال
نظراتComments   (0)
ترتیب
دلار: 59,018تومانبیت کوین: 66,606 دلار
590180
fa