12 نکته تخصصی برای جستجوی بهتر ، سریعتر و راهبردی تر در گوگل

نویسنده: ترجمه برتر
1398/08/14   12:27
جستجو در گوگل برای میلیاردها انسان کاری عادی شده است. جستجو در گوگل برای ما بسیار جذاب است. ممکن است ما قبلا به نحوه جستجو در گوکل تسلط پیدا کرده باشیم، اما هنوز هم بسیاری از ما می توانیم در مورد روش های جستجوی سریعتر و مؤثرتر نکات جدیدی یاد بگیریم.
12 نکته تخصصی برای جستجوی بهتر ، سریعتر و راهبردی تر در گوگل

دانشمند ارشد تحقیقات گوگل (دانیل ام راشل) Daniel M. Russell ، اخیراً کتاب "لذت جستجو: راهنمای درونی گوگل فراتر از مبانی اولیه" را منتشر کرده است.

در اینجا برخی از نکات کلیدی آن کتاب آورده شده است:


1. یک ثانیه راجع به آنچه می خواهید فکر کنید.

سؤال زیر را در نظر بگیرید: "چه زمانی تهران شهر شد؟" آیا به اندازه کافی ساده و درست هست؟

اما بسته به نحوه سؤال شما ، تاریخی که در نتایج جستجو به وجود می آید به طور قابل توجهی متفاوت خواهد بود: ممکن است بپرسید که "تهران چگونه تأسیس شد؟" یا "تهران چه زمانی برای اولین بار یک شهر شد؟" کدام پاسخ را می خواهید؟

اکنون یک نمونه جستجو دیگر. "فاصله از خورشید چقدر است؟"

باز هم ، ساده به نظر می رسد. اما از کجا اندازه گیری می کنید؟ مرکز زمین تا خورشید؟ از سیاره دیگر تا خورشید؟ و غیره. به چیزی توجه کنید که در جستجوی آن هستید ، البته شما می توانید دوباره امتحان کنید. انجام یک جستجوی مجدد در مورد یک موضوع پیچیده ، کار ساده ای است.


2. هرگز پاسخ خود را در جستجو قرار ندهید

افراد گاهی اوقات پاسخ مورد انتظار را در جستجو وارد می کنند. بنابراین بهتر است به جای "آیا طول متوسط ​​یک هشت پا 21 اینچ است؟" بپرسیم ، "متوسط ​​طول یک هشت پا" زیرا در جستجوی اول، شما می توانید در نتایج جستجو "تأیید" 21 اینچ را ببینید، اما آیا واقعاً 21 اینچ صحیح است؟ شاید منابع دیگر اشتباه کنند. راسل می گوید ، وقتی شما جواب را در پرس و جو، جستجو می کنید شما به عنوان یک شاهد هستید، بدین ترتیب نتایج مغرضانه ای دریافت خواهید کرد.


3. از اصطلاحات جستجوی "زمینه سازی" استفاده کنید

شما می خواهید به کودکتان در مشق شبش کمک کنید اما تمام ریاضیات دبیرستان خود را فراموش کرده اید. می توانید "معادله درجه دوم" را جستجو کرده و نتایج زیادی پیدا کنید. اما اگر عبارت "آموزش" را اضافه کنید مثلا "آموزش معادله درجه دوم" ، ممکن است سریعتر به نتایج مفیدتری برسید.

چندین اصطلاح "زمینه سازی" وجود دارد که به شما کمک می کنند نتیجه بهتری از جستجو دریافت کنید ، از جمله کلماتی مانند "درس" ، "پیش زمینه" ، "خلاصه" ، "تعریف" یا "تاریخ".

به طور کلی ، توصیه گوگل برای اضافه کردن یا حذف کلمات در جستجو، برای این است که بتوانید نتایج مختلف را ببینید. با یک جستجوی گسترده شروع کرده و هرچه سریعتر آن را ببندید.

همچنین می توانید جستجوهای متقابل را در گوگل انجام دهید: در کتاب ها ، فیلم ها ، و همانطور ، تصاویر و حق ثبت اختراعات.


4. جستجوی صوتی برای رعایت املای صحیح

آیا می دانید املای صحیح "hors" یا "pneumonia" چیست؟ اگر نمی دانید که به ترتیب با چه صدایی شروع شده اند ، می توانید با کلیک کردن یا ضربه زدن روی نماد میکروفون ، آنها را با صدای بلند از طریق voice search بگویید - در دستگاه های مختلف ، از جمله دسک تاپ یا رایانه لپ تاپ شما، نتایج جستجوی گوگل تقریباً املای صحیح را نشان می دهد. همچنین می توانید چیزی نزدیک به املای صحیح یک کلمه را تایپ کنید. اگر به عنوان مثال "nimonia" را تایپ کنید ، Google املای صحیح آن را نمایش می دهد.


5- به كلمات كوچك توجه كنيد

جستجوی "What is the Who" نتایج مربوط به گروه موسیقی راک انگلیسی را نشان می دهد. اگر به جای آن جستجو کنید "What is a Who" نتایج برتر در مورد شخصیت عجیب دکتر Seuss را مشاهده می کنید.


6. ترتیب کلمه نیز مهم است

کلمات جستجو را به ترتیب صحیح وارد کنید. تایپ کردن "آسمان آبی" نتایج بسیار متفاوتی از "آبی آسمان" به همراه می آورد.


7. برای جستجوی مدل، از جستجوی تصویر استفاده کنید

شما وقتی در مورد بازسازی آشپزخانه خود فکر می کنید می خواهید از ایده هایی الهام بگیرید. پس می توانید عبارت "بازسازی آشپزخانه" را جستجو کنید. سپس در زیر نوار جستجوی گوگل، آیکن images را کلیک کنید. تصاویر زیادی از طرح های آشپزخانه را مشاهده خواهید کرد.

حالا یک علامت منفی را به همان جستجو اضافه کنید و بعد از علامت منفی چیزهایی را که می خواهید در نتیجه جستجو ظاهر نشود وارد کنید. مثلا "بازسازی آشپزخانه - ضد زنگ" را تایپ کنید تا فولاد ضدزنگ را کنار بگذارید. اما توجه داشته باشید ، فاصله بین چیزی که در جستجوی آن هستید و چیزی که از آن استفاده می کنید مهم است - جستجو، کلمات بدون فاصله قبل از منها را حذف نمی کند.


8- هنگام جستجوی شغل، از جستجوی تصویر استفاده کنید

شما یک رزومه را آماده یا به روز کرده اید و می خواهید به صورت حرفه ای به نظر برسد بنابراین می خواهید از روزمه هایی که در اینترنت وجود دارد الگو برداری کنید. برای این کار به عنوان مثال در داخل جستجوی تصویر ، "رزومه" را تایپ کنید و نوع کار مورد نظر را به آن اضافه کنید: "رزومه وکالت" ، "رزومه معلم" ، "رزومه حسابدار". می توانید رزومه خود را با نمونه های نشان داده شده مقایسه کنید. علاوه بر این ، در بالای تصاویر رزومه های نمایش داده شده ، برگه های بیضی شکل هستند که به شما کمک می کنند جستجوی خود را اصلاح کنید.


9- فهمیدن مکانی که عکس شما در آنجا گرفته شده است

شما در گذشته با دوربین یک عکس گرفته اید ، اما نمی توانید به خاطر بیاورید که آن عکس را کجا گرفته اید. از جستجوی تصویر گوگل استفاده کنید ، پزشکی قانونی معکوس انجام دهید که ممکن است به حل این رمز و راز کمک کند.

ابتدا با ضربه زدن روی نماد Camera در کادر جستجوی تصویر Google ، تصویر مورد نظر را در Google بارگذاری کنید. (توجه: این نماد در صفحه اصلی جستجوی گوکل در دسترس نیست. شما باید بر روی کلمه "images" در بالا سمت راست در مرورگر دسک تاپ یا لپ تاپ خود کلیک کنید.)

حال عکس را انتخاب کرده و بر روی آن راست کلیک کنید تا یک منوی متنی ظاهر شود. روی "Search Google for Image" کلیک کنید. این کار الزاما همیشه کار نخواهد کرد. گوگل می تواند عکس هایی که به طرز شگفت انگیزی نزدیک به عکس شماست را جمع آوری کند. به طور کلی ، هرچه یک تصویر متمایز تر باشد ، احتمال دارد گوگل بتواند تصاویر مشابهی را شناسایی کند. اگر بین عکس ها تطابقی وجود داشته باشد، می توانید جزئیات مکان را در آن تصاویر پیدا کنید.

به گفته گوگل ، عکسی که آپلود می کنید فقط برای یافتن عکس های مشابه مورد تجزیه و تحلیل قرار می گیرد. عکس شما در جایی ذخیره نمی شود.


10. هنگامی که علائم نگارشی لحاظ می شود

گوگل حروف بزرگ و یا حروف کوچک و نگارشی را تشخیص نمی دهد. اما به کاراکتر هایی مانند "$" ، "٪" و "+" توجه کنید که تفاوت زیادی در جستجو ایجاد می کنند.


11- به یاد آوردن نقل قول

شما در حال جستجوی یک نقل قول خاص هستید ، اما در مورد یکی از کلمات شک دارید. به جای آن کلمه یک ستاره قرار دهید. مثلا "چهار امتیاز و * سال پیش."


12. یافتن حق ثبت اختراع

می توانید در موتور جستجوی تازه ثبت شده patents.google.com یک حق ثبت اختراع را جستجو کنید. توضیحات مربوط به ثبت اختراع را ببینید ، ادعاهایی را که صاحب حق ثبت اختراع کرده است ، و تصاویر مربوط به حق ثبت اختراع را مشاهده کنید. در بعضی موارد می توانید بر روی دکمه "prior art" کلیک کنید تا تکرارهای قبلی این حق ثبت را مشاهده کنید.

امتیاز دهی به مقالهScoring the article 
ثبت نظر یا سوالRegister comments or questions
نام و نام خانوادگیfirst name and last name
ارسال
نظراتComments   (0)
ترتیب
دلار: 57,344تومانبیت کوین: 51,532 دلار
573440
fa