بررسی landing page (لندینگ پیج) و تاثیر آن بر سئو و ترافیک سایت

نویسنده: ولی اله
1399/06/05   07:47
لندینگ پیج یعنی زمانی که کاربر بدون انجام هیچ جستجویی، محتوای مورد نظر را در یک سایت پیدا کند یا اینکه محتوایی که کاربر به دنبال آن است به محض ورود به یک سایت نظرش را جلب کند.
بررسی landing page (لندینگ پیج) و تاثیر آن بر سئو و ترافیک سایت

اصطلاحی که مدت کوتاهی است در طراحی سایت یا وبلاگ در ایران مورد توجه قرار گرفته است اصطلاح لندینگ پیج است.(landing page)


لندینگ پیج چیست؟

لندینگ پیج یعنی زمانی که کاربر بدون انجام هیچ جستجویی، محتوای مورد نظر را در یک سایت پیدا کند یا اینکه محتوایی که کاربر بدنبال آن است به محض ورود به یک سایت نظرش را جلب کند.

صفحه ورودی هر سایت بسیار مهم است زیرا هم می تواند باعث موفقیت صاحب سایت شود و هم باعث شکست آن. سعی می کنیم با مثال ساده ای آن را روشن سازیم.

به فرض شما یک تبلیغ کلیکی را در سایت خود درج کرده اید و متن و تصویر زیبا و جذابی هم برای این بنر تبلیغ کلیکی طراحی شده است به خاطر این جذابیت نباید انتظار زیادی داشته باشید تا هر کاربری روی آن کلیک کند و از کلیک روی آن شما صاحب درآمد بشوید چون کاربری که وارد سایت شما شده است به دنبال محتوای مدنظر خودش است که با جستجو وارد سایت شما شده است و نباید انتظار داشته باشید که بر روی بنر شما هم کلیک کند اگر تبلیغ بنری ارتباطی با محتوای سایت نداشته باشد به تدریج دیگر کسی روی آن کلیک نخواهد کرد. مثلا وبسایت شما فروش کتاب و محتوای کتاب است حالا اگر در این وبسایت شما بنر آرایشی و بهداشتی درج کنید نباید انتظار داشته باشید که جستجو کننده کتاب و متن علمی، روی تبلیغ لوازم آرایشی کلیک کند.


بنابراین برای ایجاد لندینگ پیج حتما باید دو موضوع در وبسایت و یا وبلاگ مورد توجه قرار گیرد:

اول: طرح گرافیکی سایت و یا وبلاگ

دوم: میزان کیفیت محتوا

بطور خلاصه باید بین محتوا و گرافیک سایت ارتباط منطقی برقرار باشد. در یک جمله با توضیحاتی که داده شد Landing Page یعنی دقیقا کاربر به صفحه ای که وارد شده است به دنبال همان موضوع بوده باشد.


نکته مهم: اول جذب مخاطب بعد کسب درآمد

شما باید در طراحی سایت و وبلاگ بگونه ای عمل کنید که اول مخاطب و کاربر را جذب کنید و در ادامه به درآمد یا هدفی که از سایت و وبلاگ به دنبال آن هستید برسید. به عبارت روشن تر Landing PAGE یعنی (دقیقا بزنی به خال)


تاثیرات Landing Page درچند عنوان زیر قابل توجه است:

- تاثیر موثر برای برند سازی

- تاثیر بسیار مفید و اثر بخش برای تبلیغات

- تاثیر قابل توجه در افزایش بازدید و ترافیک سایت

- تاثیر انکار ناپذیر در جذب مخاطب داپمی


در بعضی از سایت ها و وبلاگ ها شاهد صفحات بسیار شلوغی هستیم و کاربری که به این صفحات هدایت می شود زمان ماندگاری کمی خواهد داشت چون به دنبال مطلب یا موضوعی که جستجویش را انجام داده در پیدا کردنش در یک صفحه شلوغ دل زده می شود و انگیزه و حس ماندن را از دست می دهد. اگر در صفحه وبسایت میخواهید مطلب، موضوع یا مورد خاصی را معرفی کنید سعی کنید صفحه را با انواع و اقسام لینک شلوغ نکنید تا کاربر پس از جستجو و وارد شدن به صفحه سایت شما به وضوح مطلب یا نیازی که داشته را حاضر و آماده در دسترس خود ببیند.علاقمندی گوگل به صفحات لندیگ شده

LandingPage یک روش عالی بی هزینه برای افزایش بازدید و ترافیک سایت می باشد. وقتی محتوای سایت شما و صفحه سایت با کلمات مرتبط با محتوا مربوط باشد گوگل بطور خودکار و طبیعی صفحه وبسایت شما را در هنگام جستجوی محتوای مرتبط در صدر سایرین قرار می دهد و همین امر باعث افزایش بازدید و ترافیک سایت شما می شود.روش های ایجاد لندینگ:

1- طرح و رنگ سایت: در رنگ سایت باید دقت شود صرفا از ترکیب یک رنگ استفاده نشود و یا سایت رنگ به رنگ نباشد معمولا استفاده از سه رنگ یا دو رنگ بهترین شکل و طرح رنگ بندی خواهد بود.


2- ترکیب رنگ متن ها: رنگ نوشته ها نباید منجر به خستگی چشم کاربر شود. باید از ترکیبی استفاده کرد که رنگ متون کاربران را کسل نسازد.


3- نوع و سایز قلم: برای صفحات وب یا وبلاگ از قلم های استاندارد استفاده کنید و نوع فونت نیز بسیار مهم است. در نوشته های سایت و وبلاگ سایز قلم بین 10 تا 12 پیکسل بسیار مناسب است. روانشناسان می گویند سایز و فونت 12 پیکسل را تا سنین 60 سال به راحتی می خوانند.


4- چپ چین یا راست چین بودن متون: اصولا کاربران عادت دارند متون را از راست به چپ بخوانند. متون در هم و برهم راست چین و چپ چین باعث بی علاقگی و عدم جذابیت سایت شما برای کاربر می شود.


5- بولد بودن نکات اساسی: مطالب مهم را به صورت Bold به نمایش درآورید. رنگ لینک ها را با بهره گیری از Hover به دو رنگ نمایش دهید. یعنی وقتی موس کابر روی لینک حرکت کرد رنگ لینک تغییر کند.


نتیجه گیری

اگر صاحب سایت و وبلاگ هستید و می خواهید مطلب یا موضوعی که در سایت شما منتشر می شود مخاطبان زیادی را جذب کند باید محتوای سایت شما و کلمات بکار رفته در آن متناسب باشند. در صفحه اول سایت دقت کنید مطالب و محتوا کاملا با عنوان سایت مرتبط باشند و در نوشتن و درج مطالب، نکاتی که در بالا گفته شد بسیار مهم خواهد بود. با این توضیح برای بالا بردن سئوی سایت و ترافیک بازدید با رعایت چند نکته اساسی این مقاله نیازی نیست که از جایی بازدید بخرید بلکه مخاطبان مربوط به سایت خود را به صورت دائمی جذب خواهید کرد.
اگر مطلب جالب بود لایک بفرمایید.

امتیاز دهی به مقالهScoring the article 
ثبت نظر یا سوالRegister comments or questions
نام و نام خانوادگیfirst name and last name
ارسال
نظراتComments   (0)
ترتیب
کلمات کلیدی: لندینگ پیج
دلار: 64,725تومانبیت کوین: 66,621 دلار
647250
fa