مقایسه سیستم عامل اندروید و ios

نویسنده: محمد رسول
1399/11/13   18:44
دو سیستم عامل اندروید و آیفون (ios) مطرح ترین سیستم عامل ها در موبایل هستند که طرفداران بسیار زیادی دارند. امروز با شما این دو سیستم عامل را بررسی می کنیم تا در انتخابتان اشتباه نکنید!
مقایسه سیستم عامل اندروید و ios

دو سیستم عامل اندروید و ios دو تا مطرح ترین سیستم عامل های گوشی در جهان هستند. سیستم عامل اندروید شامل گوشی های سامسونگ، هوآوی، شیائومی و... میشود. همچنین سیستم عامل ios شامل گوشی های اپل (آیفون) می شود.


بررسی سیستم عامل های اندروید و ios:


1_ قیمت

گوشی های اندروید و ios بر اساس کیفیت قیمت گذاری شده اند. خیلی ها می گویند گوشی های آیفون با کیفیت تر است. در کل قیمت گوشی های اپل بیشتر است. البته گوشی های اندرویدی هم هست که قیمتشان از ios بیشتر باشد. اما به طور میانگین ios از اندروید گران تر است.


2_ برنامه

سیستم عامل ios خاص است و هر چیزی با این سیستم سازگار نیست. اغلب کسانی که اندروید انتخاب می کنند به این دلیل هست که تمام برنامه ها با آن سازگارند. در این قسمت اندروید، عملکرد بهتری نسبت به آیفون داشته است.


3_ امنیت

یکی دیگر از مطالبی که قرار است مورد بررسی قرار بگیرد امنیت این دو گوشی هست. آیفون به دلیل اینکه به صورت خودکار برنامه هایش بروزرسانی میشود احتمال هک شدن آن کمتر هست و امنیت بیشتری نسبت گوشی های اندرویدی دارد.


4_ طول عمر باتری و شارژ آن

این برای کاربران گوشی ها بسیار مهم است که طول عمر باتری گوشی چقدر است. گوشی های اندرویدی بدلیل بهینه سازی مصرف شارژ کمتری دارد و میتوان نتیجه گرفت مصرف شارژ اندروید بهتر از ios است. طول عمر باتری به مصرف کاربر بستگی دارد.


5_ دوربین

آخرین مطلبی که قرار است مورد بررسی قرار بگیرد دوربین است که بسیار برای کاربران مهم است. برخی ها معتقدند که کیفیت دوربین گوشی های آیفون بهتر از اندروید است. شاید درست باشد! اما با آمدن مدل های جدیدی از گوشی های اندروید، کیفیت دوربین سیستم عامل اندروید هم تغییر کرد و بسیار خوب شده است. البته کیفیت دوربین به خود گوشی و اینکه چند مگاپیکسل هست بستگی دارد.


در پایان هم

شما باید در خرید گوشی های مدل بالا دقت کنید زیرا باید گوشی ها را از لحاظ امنیت، قیمت ، کیفیت و .... با هم مقایسه کنید تا در انتخاب خود اشتباه نکرده باشید. پیشنهاد من به شما این است که در ایران گوشی های اندروید بهتر هستند؛ چون سیستم عامل ios برای کشور ایران که تحریم هست زیاد مناسب نیست.

امتیاز دهی به مقالهScoring the article 
ثبت نظر یا سوالRegister comments or questions
نام و نام خانوادگیfirst name and last name
ارسال
نظراتComments   (0)
ترتیب
دلار: 59,038تومانبیت کوین: 66,077 دلار
590380
fa