کمبود تراشه ها، چالشی بزرگ برای صنعت گوشی های هوشمند

1400/05/07   17:53
تلفن های هوشمند تاکنون بیشتر از کمبود تراشه آسیب دیده اند زیرا تولیدکنندگان بزرگ، قطعات مهم را ذخیره و پنهان می کنند. روز سه شنبه ، تیم کوک، مدیر عامل شرکت اپل هشدار داد که محدودیت های عرضه سیلیکون بر فروش آیفون و همچنین سایر محصولات مانند iPad تأثیر خواهد گذاشت.
کمبود تراشه ها، چالشی بزرگ برای صنعت گوشی های هوشمند

تحلیلگران می گویند تولیدکنندگان کوچکتری مانند Lenovo و TCL چین و HMD Global در فنلاند بیشترین کمبود در خصوص تراشه ها را متحمل می شوند.

کمبود جهانی تراشه های رایانه ای همه چیز را تحت تأثیر قرار داده است، از اتومبیل گرفته تا کنسول بازی های ویدیویی و تلفن های هوشمند که مهم ترین بخش از این لیست هستند.

امسال یعنی در سال 2021، تراشه های الکترونیکی به دلیل تعدادی از مشکلات از جمله بسته شدن کارخانه به دلیل Covid-19، تقاضا همه گیر و زیاد برای لوازم الکترونیکی مصرفی و... کمتر تولید شده اند.

به دلیل کمبود تراشه ها در سطح جهانی، شركت هایی مانند جنرال موتورز و فورد تولید بعضی از وسایل نقلیه را كاهش داده یا حتی آن را متوقف كرده اند.

کنسول های بازی ویدیویی نیز تحت تأثیر قرار گرفته اند و گیمرها تلاش می کنند تا سیستم جدید Microsoft Xbox Series X و Sony PlayStation 5 را بدست آورند.

با توجه به کمبود تراشه های الکترونیکی در سطح جهانی، تلفن های هوشمند تاکنون بیشتر در برابر عواقب کمبود تراشه آسیب پذیر بوده اند.

بن وود ، تحلیلگر ارشد CCS Insight ، به CNBC گفت: ”صنعت خودرو با همان تراز و سطح تجارت، تلفن های هوشمند کار نمی کند.” ″آنها مشکلات را آسان تر و کوچک تر از صنعت گوشی های هوشمند دیده اند.”

وود گفت ، خودروسازان به تراشه های بزرگتر و قدیمی اعتماد می کنند در حالی که سازندگان تلفن از جدیدترین پردازنده ها استفاده می کنند. تلفن های هوشمند نیز با حجم بسیار بالاتری نسبت به وسایل نقلیه به فروش می رسند، و این باعث می شود آنها مشتری مورد علاقه تامین کنندگان باشند.

منبع cbnc

امتیاز دهی به مقالهScoring the article 
ثبت نظر یا سوالRegister comments or questions
نام و نام خانوادگیfirst name and last name
ارسال
نظراتComments   (0)
ترتیب
666040
fa