چگونه بعد از 20 سالگی، قدمان بلندتر شود؟

نویسنده: HadiseH
1399/06/13   21:23
با بالا رفتن سن، یافتن راهی برای افزایش قد تقریباً غیرممکن به نظر می رسد، با این حال، روش های خاصی وجود دارد که می تواند حتی در سنین بالای 18 سالگی در افزایش قد به ما کمک کند.
چگونه بعد از 20 سالگی، قدمان بلندتر شود؟

چند بار برایتان پیش آمده است که افراد مختلف در مورد قد شما اظهار نظر کرده و روش های مختلف افزایش قد را به شما پیشنهاد کرده اند؟!
دغدغه های دنیای امروز متفاوت به نظر می رسد و این دغدغه ها باعث درگیری ذهنی مردم دنیای امروز شده و آنان را در پی در رسیدن به استاندارد های جهانی به هر کاری وا میدارد.
با بالا رفتن سن یافتن راهی برای افزایش قد تقریباً غیرممکن به نظر می رسد. با وجود نوشیدنی های متعدد در بازار که ادعا می کنند قد افراد را افزایش می دهند، از نظر آماری نتایج ناچیزی در این مورد موجود است با این حال، روش های خاصی وجود دارد که می تواند حتی در سینن بالای 18 سالگی در افزایش قد به ما کمک کند.
بله، هنوز هم جای امیدواری هست!
هورمون رشد انسانی (HGH) در غده هیپوفیز عامل رشد استخوان ها و متابولیسم بدن است. همه اینها وقتی بین 12 تا 13 سالگی به بلوغ می رسیم رشد می کنند و تقریباً برای 6 سال آینده به رشد خود ادامه می دهند. افرادی هستند که حتی پس از آن نیز رشد می کنند اما این امر تقریبا نادر است.
افرادی که تمایل به بلند قد تر شدن در سنین بالای 18 سال را دارند میتوانند با روش های زیر به افزایش قد خود کمک کنند.

1. بطور مرتب ورزش های بارفیکسی انجام دهید
خیلی ها از این واقعیت که قد ما در طول روز یک اینچ تغییر می کند آگاه نیستند. هنگام خواب ستون فقرات کاملا کشیده می شود؛ در حالی که هنگام ایستادن ستون فقرات به دلیل وزن بدن ما فشرده می شود. بنابراین با نزدیک شدن به شب و پایان روز قد ما کاهش می یابد. اما چند تمرین بارفیکسی می تواند به حفظ قد ما کمک کند. ورزش های تعلیقی برای تقویت کمر مفید هستند و همچنین عضلات را اضافه می کنند، وضعیت را بهبود می بخشند و باعث افزایش توده عضلانی بین مهره ها می شوند.

2. تغذیه مناسب داشته باشید
داشتن یک رژیم غذایی متعادل و سالم که شامل ترکیبی از میوه ها، سبزیجات، پروتئین ها و کربوهیدرات ها باشد؛ می تواند هورمون های رشد را تحریک کند. یک رژیم غذایی سالم مانند سوختی برای رشد مناسب بدن عمل می کند و متابولیسم را بهبود می بخشد، گردش خون را افزایش می دهد و همچنین باعث استحکام استخوان های ما می شود. غذاهایی مانند میوه های خشک، گوشت بدون چربی، شیر و سبزیجات سبز برگ، باید در لیست موارد ضروری شما قرار گیرد.

3.ورزش های کششی انجام دهید
افرادی که به دنبال افزایش قد خود هستند باید هر روز به مدت 15 دقیقه ورزش های کششی انجام دهند. ورزش هایی که شامل کشیدگی ستون فقرات هستند، برای از بین بردن تنش در ناحیه کمر مفید هستند. این ورزش ها در افزایش قد مفید اند.

4. خواب کافی داشته باشید
بدن ما حتی هنگام خواب هم کار می کند؛ درست مثل اینکه کودکان در خواب بیشترین رشد را دارند، بزرگسالان نیز برای رشد بهتر و سالم به مقدار کافی خواب نیاز دارند. دلیل آن این است که غده هیپوفیز هنگام خواب بیشتر فعالیت می کند.
همچنین موقعیتی که در آن می خوابیم در رشد قد ما نقش مهمی دارد. بهترین حالت خوابیدن خوابیدن به پشت و بدون بالش است.

5- به طور منظم ورزش کنید
هرچه سنمان بالاتر می رود، انجام نوعی فعالیت بدنی برایمان ارزش بیشتری پیدا میکند و تمریناتی مانند دویدن، پریدن و ایروبیک استخوان های بلند تر و محکم تری را برایمان به ارمغان می آورد. این ورزش ها انتهای عصبی را که مستقیماً با غده هیپوفیز در ارتباط هستند، فعال می کند و این غده را قادر می سازد هورمون های رشد بیشتری تولید کند که می تواند به افزایش قد شما کمک کند حتی پس از سن معمول رشد که گفته می شود رشد قد انسان متوقف می شود.

6. از مصرف الکل و سیگار خودداری کنید
طبق تحقیقات الکل و سیگار بر عملکرد طبیعی بدن و رشد آن تأثیر می گذارند. سیگار کشیدن باعث کاهش جریان خون و جریان مواد مغذی در بدن می شود، بنابراین رشد را مختل میکند.

امتیاز دهی به مقالهScoring the article 
ثبت نظر یا سوالRegister comments or questions
نام و نام خانوادگیfirst name and last name
ارسال
نظراتComments   (0)
ترتیب
دلار: 58,908تومانبیت کوین: 66,489 دلار
589080
fa