امروزه چاپ لیتوگرافی چگونه مورد استفاده قرار می گیرد؟

1400/08/24   13:07
لیتوگرافی فرآیند چاپی است که از یک صفحه سنگی یا فلزی مسطح استفاده می‌کند که روی آن قسمت‌های تصویر با استفاده از ماده‌ای چرب کار می‌شود تا جوهر به آنها بچسبد، در حالی که نواحی غیر تصویر دافع جوهر هستند.
امروزه چاپ لیتوگرافی چگونه مورد استفاده قرار می گیرد؟

سنفلدر با استفاده از سیستمی که روغن و آب با هم مخلوط نمی شوند، متوجه شد که فرآیند چاپ لیتوگرافی در حالی که تلاش می کرد راه هایی برای ساخت چندین نسخه از آهنگ و نمایشنامه هایش برای تئاتر بیابد. سنفلدر با آزمایش سیالات ساخته شده از موم مایع، آب باران و صابون که در یک سنگ آهک ترکیب شده بودند، فرآیند چاپ معکوس را به خوبی انجام داد. فرآیند چاپ لیتوگرافی با کشیدن تصویری با روغن روی سطح صاف و هموار سنگ آهک لیتوگرافی آغاز می شود. برخی دیگر از چربی یا موم استفاده می کنند. سپس مخلوطی از اسید روی قسمت هایی از سنگ ها حک می شود که توسط تصویر مبتنی بر چربی حفظ نشده اند.

هنگامی که سنگ مرطوب شد، مناطق حکاکی شده آب را حفظ کردند. فقط در این صورت جوهر مبتنی بر روغن اعمال می شود و این جوهر توسط آب دفع می شود و فقط به کشش اولیه متصل می شود. سپس جوهر به یک ورق کاغذ خالی منتقل می شود و در آنجا یک صفحه چاپ شده تولید می شود.لیتوگرافی مدرن

در دوران مدرن از چاپ لیتوگرافی برای ایجاد پوستر، نقشه، روزنامه و حتی بسته بندی استفاده می شود. همچنین در مورد هر آیتم سطح صاف با چاپ و گرافیک روی آنها استفاده می شود. کتاب ها نیز از طریق چاپ لیتوگرافی انجام می شوند و تحت فرآیند چاپی به نام لیتوگرافی افست هستند.

به جای لوح های سنگی مانند لیتوگرافی سنتی، لیتوگرافی افست از فرآیند عکاسی، آلومینیوم، پلی استر و صفحات چاپی ساخته شده از کاغذ استفاده می کند.

اگرچه چاپ لیتوگرافی اولین بار توسط Senefelder اختراع شد، اما سالها بعد به طور کامل مورد استفاده قرار گرفت. در سال 1918، به طور گسترده ای برای تولید پرس که به طور خودکار صفحه را مرطوب و جوهر می کرد، استفاده شد و آن را سریعتر و آسان تر تولید کرد. در سال 1875 بود که چاپ چاپ افست لیتوگرافی اختراع شد، که آن را آسان تر و بهتر می کند.بنابراین، چاپ لیتو (به زبان انگلیسی ساده) چیست؟

لیتوگرافی/ چاپ لیتوگرافی و افست، یا به اختصار چاپ لیتو، جایی است که تصویر محتوایی که می خواهید تولید کنید روی صفحه ای قرار می گیرد که سپس با جوهر پوشانده می شود و برای چاپ استفاده می شود. از این فرآیند می توان برای چاپ روی کاغذ، مقوا و بسیاری از مواد دیگر استفاده کرد.

مواد دریافت کننده تصویر یا کلماتی که می خواهید چاپ کنید در مقابل صفحه قرار می گیرد و جوهرها متناسب با آن جذب می شوند. برای اطمینان از اینکه جوهرها به درستی مخلوط شده و به ترتیب درست قرار گرفته اند، مهارت زیادی لازم است.

لیتوگرافی به دلیل نتایج با کیفیت بالا و چرخش سریع به طور گسترده در سراسر جهان برای چاپ کتاب، کاتالوگ و پوستر استفاده می شود. در حالی که راه اندازی آن نسبت به چاپگر دیجیتال بیشتر طول می کشد، اما انجام مقادیر زیاد موارد تکراری با کیفیت بالا سریع تر است. به همین دلیل برای موارد فوق عالی است.

با چاپ لیتوگرافی LED UV ، کیفیت چاپ بالاتر از چاپ لیتوی استاندارد است و آن را برای اهداف بازاریابی حرفه ای عالی می کند. این روش جوهر را خیلی سریعتر از روش های طبیعی خشک می کند و بنابراین رنگ و جزئیات را بسیار بهتر حفظ می کند.

از همان فرآیندی که قبلاً توضیح داده شد استفاده می شود، اما جوهر با اشعه UV LED منفجر می شود تا در زمان فوق العاده سریع خشک شود. این همچنین یک روکش تمیزتر ایجاد می کند. پس برد-برد است. علاوه بر این، جوهر مورد استفاده به طور خاص برای اهداف چاپ LED UV مخلوط می شود. این شامل شتاب دهنده های ویژه ای است که جوهر را سریع تر از جوهرهای استاندارد خشک می کنند، بنابراین نتیجه نهایی فوق العاده ترد است.این فناوری فاصله زیادی با نوعی دارد که در سال 1796 در پادشاهی باواریا اختراع شد. در ابتدا از سنگ آهک به عنوان صفحه چاپ استفاده می شد اما امروزه از آلومینیوم، پلی استر، مایلار یا کاغذ استفاده می شود.بهترین استفاده از فرآیند چاپ لیتو برای چیست و چرا؟

ما به این موضوع پرداخته ایم که چاپ لیتو برای چه بهتر است استفاده شود، اما در اینجا فهرست کامل تر، اما نه جامع تر آمده است:


بروشورهای با کیفیت بالا

کاتالوگ ها

کتاب های راهنما

دفترچه ها

مجلات

پوسترهای تبلیغاتی

هر چیزی که نیاز به چاپ واضح و پر جنب و جوش در تعداد بالا دارد

همچنین ممکن است ذکر این نکته مفید باشد که چاپ لیتو به دلیل تنظیمات مربوطه به سرعت یک کار دیجیتالی سریع برای یک سفارش کوچک نیست.


برای مثال، اگر به تعداد انگشت شماری از اسناد دقیقه جلسه نیاز دارید، هر چاپگر مفیدی پیشنهاد می کند از روش چاپ دیجیتال استفاده شود. اما اگر به پرداخت با کیفیت بالا و رنگ های دقیق نیاز دارید، لیتو را می توان با سرعتی فوق العاده برگرداند.


اما به طور کلی برای اکثر موارد می توان از چاپ لیتو استفاده کرد.
چرا وقتی روش های چاپ دیجیتالی داریم، چاپ لیتو همچنان مرتبط است؟

در این عصر دیجیتال، دو چیز وجود دارد که چاپ لیتو افست باید با آن مبارزه کند. چاپگرهای دیجیتال و رسانه های دیجیتال.اولاً، اولی برای چاپ لیتو یک «تهدید» است، زیرا امکان تنظیم سریع تر و ورودی دستی کمتر را فراهم می کند. این بدان معناست که هزینه ها برای کارهای سریع و کم تعداد نسبت به استفاده از لیتو کمتر است.اما چاپ لیتو یا چاپ افست، همانطور که همچنین شناخته شده است، هنوز در مقایسه با تکنیک های چاپ دیجیتال مرتبط است، زیرا می تواند وزن های سنگین تری از کاغذ را در خود جای دهد و هنگام چاپ در تعداد بیشتر مقرون به صرفه تر است.

ثانیاً، این واقعیت که چاپ افست لیتو می تواند وزن های سنگین تری از سهام را در خود جای دهد (مطمئن نیستم که «سهام» به چه معناست؟ این واژه نامه را بخوانید )، به این معنی است که مطالب بازاریابی یا تبلیغات شما می توانند راحت تر با قالب های دیجیتال رقابت کنند.

در این عصر 4kHD و وای فای بی حد و حصر، همه، از شرکت ها و موسسات خیریه گرفته تا مدارس و کالج ها، می توانند محتوای زیبا و ظاهری ایجاد کنند که مردم می توانند در تلفن همراه خود مشاهده کنند. اما شواهدی وجود دارد که محتوای با کیفیت بالا و به خوبی طراحی شده در فرم چاپی هنوز هم در بین مصرف کنندگان و خوانندگان محبوبیت زیادی دارد. مردم همچنان می خواهند مواد چاپی را در دستان خود نگه دارند، برای اثبات به افزایش فروش کتاب با افراد جوان تر نگاه کنید ، بنابراین اگر بتوانید یک محتوای چاپی با کیفیت بالا و دلپذیر تولید کنید، پیام شما به خوبی مورد استقبال قرار خواهد گرفت.با استفاده از کارشناسان به شما عرضه با LITHO چاپ اجازه می دهد تا شما را به استفاده فوق سنگین سهام ، بهترین جوهر و پس از اتمام و به شما اجازه به نظر می رسد احساس شخص از دید، لمسی و حتی بوی.اما لیتو و دیجیتال تنها گزینه های چاپی نیستند که امروزه مرتبط هستند و انواع مختلفی برای تصمیم گیری بین آنها وجود دارد.لیتوگرافی - تعریف

چاپ لیتوگرافی سبکی از چاپ است که در آن تصویر به یک صفحه چاپ منتقل می شود و سپس با آب و جوهر روغنی پوشانده می شود. لیتوگرافی از مقاومت طبیعی روغن و آب برای مخلوط کردن استفاده می کند. پس از اینکه تصویر از طریق فرآیند فتوشیمیایی، مکانیکی یا حکاکی لیزری بر روی صفحه چاپ اعمال می شود، صفحه چاپ توسط غلتک های آب و جوهر از روی آن عبور داده می شود. آب فقط ناحیه غیر تصویری سطح صفحه را مرطوب می کند، در حالی که جوهر فقط به ناحیه تصویر می چسبد. این کار کپی های تمیز و با دقت بالایی را با هر رنگ جوهری که اعمال می شود ایجاد می کند.

پس از استفاده از جوهر، تصویر مرکب شده به یک "پتو" لاستیکی منتقل می شود، که در سراسر سطح تصویر می پیچد. سپس پتو لاستیکی تصویر را روی سطح چاپ نهایی (معمولاً کاغذ) اعمال می کند. این انتقال تصویر از یک صفحه به پتو به کاغذ به همین دلیل است که چاپ لیتوگرافی به عنوان چاپ افست نیز شناخته می شود - تصویر "افست" است نه اینکه مستقیماً مانند یک تمبر اعمال شود.

به منظور دستیابی به چاپ های رنگی دقیق، چاپ لیتوگرافی شامل استفاده لایه ای از رنگ های جوهر چندگانه است زیرا سطح چاپ شده بارها و بارها تحت فرآیند یکسانی قرار می گیرد. رنگ های جوهر جداگانه روی هم قرار می گیرند تا رنگ بندی نهایی تصویر را ایجاد کنند. به برنامه ریزی و آماده سازی دقیق نیاز است تا محصول نهایی به درستی به دست آید. در حالی که زمان راه اندازی برای پروژه های چاپ لیتوگرافی طولانی تر از روش های دیگر است، تولید واقعی پروژه های لیتوگرافی با تعداد زیاد سریع و بسیار مقرون به صرفه است. چاپ لیتوگرافی به دلیل ثبات و سرعت در انجام کارهای چاپی بزرگ رایج ترین روشی است که در تولید روزنامه، مجلات، کتاب و مواد تجاری استفاده می شود. سبک لیتو را می توان حتی در چاپ روی سطوح غیر کاغذی مانند چوب، فلز یا سنگ استفاده کرد.نتیجه

چاپ لیتوگرافی راه درازی را پیموده است. از یک روش ساده و در عین حال خسته کننده از لیتوگرافی سنتی گرفته تا نوآوری های ساده تر و سریع تر امروز، تغییرات و توسعه لیتوگرافی نشان دهنده این است که چگونه فناوری می تواند این فرآیند را آسان تر کند.

اکنون چاپ لیتوگرافی مدرن یکی از ملزومات تجاری و چاپی است. بدون چاپ افست، برچسب، روزنامه، کتاب و دیگر چیزهای تجاری مورد نیاز مردم وجود نخواهد داشت. در واقع، چاپ لیتوگرافی امروزه به طور گسترده برای ایجاد بسیاری از چیزهایی که مردم قبلاً با آن آشنا هستند استفاده می شود. همیشه وقتی مشکلات بزرگ پیش می آید، مردم و فناوری راه هایی برای راحت تر و بهتر کردن زندگی پیدا می کنند.

امتیاز دهی به مقالهScoring the article 
ثبت نظر یا سوالRegister comments or questions
نام و نام خانوادگیfirst name and last name
ارسال
نظراتComments   (0)
ترتیب
دلار: 59,244تومانبیت کوین: 64,465 دلار
592440
fa