راه های تقویت چشم و قدرت بینایی

نویسنده: امین عدالتی
1399/05/13   16:34
امروزه با توجه به اینکه باید بیشتر در خانه بمانیم، استفاده از رایانه و اینترنت افزایش چشمگیری داشته است، از این رو باید از خطرات احتمالی آسیب به چشم و بینایی جلوگیری کرد؛ در این مقاله به کارهایی که باعث تقویت چشم می شوند اشاره خواهد شد.
راه های تقویت چشم و قدرت بینایی

استفاده زیاد از گوشی و رایانه می تواند خطرات زیادی برای بینایی داشته باشد بنابراین باید طریقه استفاده صحیح از گوشی و همچنین راه های تقویت بینایی را یاد داشته باشیم. در ادامه چند راهکار برای جلوگیری از ضعیف شدن چشم به شما گفته می شود:


1- گوشی را به طور مستقیم و با کمی فاصله در مقابل چشمانتان قرار دهید؛ استفاده از گوشی در حالت خوابیده بسیار اشتباه است. این کار باعث آسیب به چشم و همچنین گردن خواهد شد.


2- برای استفاده از گوشی در محیط نور کافی وجود داشته باشد؛ اگر می توانید در محیط های تاریک از گوشی استفاده نکنید این کار باعث فشار آمدن به چشم می شود.


3- به چشمانتان استراحت بدهید؛ هرگز پشت سر هم به بازی کردن نپردازید، شما باید بعضی موقع ها بازی کردنتان را متوفق کنید و به چشمانتان استراحت بدهید. این استراحت می تواند تمرکز بر شئ در فاصله ی دور باشد، با این کار چشم تمرکز خود را به دست می آورد. همچنین می توانید برای چند دقیقه چشمان خود را ببندید و به آنها استراحت بدهید.


4- هنگام بازی و استفاده از رایانه تا می توانید پلک بزنید؛ پلک زیاد زدن هنگام بازی با رایانه باعث می شود چشم شما کمتر خسته شود و همچنین از خشک شدن چشم جلوگیری می کند.


5- مواد غذایی مفید مصرف کنید؛ استفاده از ماهی، سیر، زرده تخم مرغ و از همه مهم تر هویج باعث تقویت چشم و قدرت بینایی می شود.


نکات و راهکار های لازم گفته شد امیدوارم مفید باشه و با استفاده از این راهکارها از ضعیف شدن قدرت بینایی چشمانتان جلوگیری کنید.

امتیاز دهی به مقالهScoring the article 
ثبت نظر یا سوالRegister comments or questions
نام و نام خانوادگیfirst name and last name
ارسال
نظراتComments   (0)
ترتیب
کلمات کلیدی: تقویت چشم
دلار: 64,698تومانبیت کوین: 66,688 دلار
646980
fa