عوارض بی خوابی و کم خوابی

نویسنده: امین عدالتی
1399/05/14   17:08
در زندگی امروزی کم خوابی و بی خوابی تبدیل به مشکلی بزرگ و دردسرساز شده است. همچنین کارهایی مانند زیاد خوردن قهوه برای بیدار ماندن، ضرر هایی به همراه دارد.
عوارض بی خوابی و کم خوابی

بیدار ماندن در شب برای اکثر نوجوانان تبدیل به یک عادت شده است؛ عادتی که ضرر هایی به همراه دارد. در مقاله ی زیر به بررسی عوارض بیدار ماندن در طول شب می پردازیم:


1- سر درد و بدن درد: دیر خوابیدن در شب یکی از عوامل گرفتن سر درد در طول روز می باشد. وقتی بدن با بی نظمی در خوابیدن مواجه شود، در نتیجه باعث به وجود آمدن درد در قسمت هایی از بدن می شود.


2- نداشتن تمرکز در طول روز: وقتی که مغز به اندازه کافی استراحت نکند، با مشکل عدم تمرکز مواجه خواهد شد. برای مثال دانش آموزان در هنگام مطالعه ی دروس یا حل مسائل ریاضی با این مشکل رو به رو خواهند شد.


3- ایجاد مشکل در بینایی: دیر خوابیدن و در نتیجه کم خوابیدن، باعث ایجاد مشکلاتی مانند تار شدن بینایی می شود.


4- اختلال در حافظه ی بلند مدت: کم خوابی در افرادی که سن زیادی دارند، باعث می شود در حافظه ی بلند مدتشان مشکل به وجود بیاید و در نتیجه فراموشی بگیرند. نوجوانان نیز ممکن است با این مشکل در آینده مواجه شوند.


5- بی نظمی و به هم ریختن چرخه ی زندگی فرد: وقتی دیر می خوابید، قطعا صبح هم دیر بلند می شوید. بنابراین خوردن صبحانه تان به تعویق می افتد؛ و به همین ترتیب بقیه وعده های غذایی هم با این مشکل مواجه خواهند شد و به طور کل نظم زندگی تان از بین خواهد رفت.


عوارض بیدار ماندن و نخوابیدن در طول شب گفته شد؛ امیدواریم مشکل بی خوابی برای هیچ کس رخ ندهد تا با عوارض آن رو به رو نشود.

امتیاز دهی به مقالهScoring the article 
ثبت نظر یا سوالRegister comments or questions
نام و نام خانوادگیfirst name and last name
ارسال
نظراتComments   (0)
ترتیب
666040
fa