افزایش عمر باتری لپ تاپ با تغییرات جدید در ویندوز 10

1398/12/02   21:06
ویندوز 10 شاهد انتشار پیش نمایش جدیدی برای آزمایش کنندگان است که شامل برخی تغییرات جالب در GPU و اپلیکیشن تقویم است. در پیش نمایش کنونی، با جدیدترین تست ویندوز 10، برنامه ی تقویم پیشرفته نیز عرضه می شود.
افزایش عمر باتری لپ تاپ با تغییرات جدید در ویندوز 10

تغییرات GPU

ساخت 19564 با کمی تغییر بر تنظیمات گرافیکی در ویندوز 10 عرضه شده است که کنترل بیشتری در اختیار کاربر قرار داده است. در این ویندوز لیستی از برنامه هایی که می توانید جستجو کنید وجود دارند، همه با GPU از پیش تعیین شده در اولویت قرار دارند که قابل تغییر هستند و اگر برنامه ای در لیست نباشد، امکان افزودن آن وجود دارد. همچنین ابزار جستجو (با سیستم فیلتر پیاده سازی شده) برای یافتن سریع برنامه های خاص در مایکروسافت گنجانیده شده است. از این رو کسانی که تعداد زیادی اپلیکیشن نصب کرده اند دیگر نیازی به جستجو در لیست ندارند و اپلیکشن خود را به سرعت پیدا می کنند.

این ویژگی به خصوص برای کاربران لپ تاپ بسیار مفید خواهد بود چون می توانند عملکرد یا ماندگاری باتری را با هر برنامه ای، به ترتیب با مشخص کردن گرافیک های گسسته یا یکپارچه، انتخاب کنند. قطع فاصله از GPU گسسته با برنامه، بسته به راه حل گرافیکی مورد نظر، صرفه جویی در مصرف انرژی را نیز ممکن خواهد کرد. علاوه بر آن می توانید کنترل تنظیمات گرافیک را در Settings > System > Display > Graphics settings پیدا کنید.

تغییرات تقویم

جدیدترین ساخت پیش نمایش ویندوز 10 شامل برنامه ی تقویم است. امکان جستجوی بیش از 30 مضمون جدید و افزودن رویداد به تقویم به روشی آسان تر، از تغییرات قابل توجه این ویندوز است. علاوه بر این، صفحه ی دستور کار به نمای ماه و سال اضافه شده است و به شما امکان می دهد همه وقایع روز را مشاهده کنید. نوار وظیفه ی تقویم اکانت نیز به عنوان اقدامی برای صرفه جویی در اشغال فضا تغییر کرده است و تقویم اکانت شما به نمادهایی قابل کلیک تبدیل شده اند.

این ها دو تغییر اساسی در ساخت 19564 هستند، اما مثل همیشه، مجموعه ی کاملی از ترفندهای جزئی وجود دارند که در صورت تمایل به دانستن جزئیات کامل آن ها باید به وبلاگ مایکروسافت مراجعه کنید.

امتیاز دهی به مقالهScoring the article 
ثبت نظر یا سوالRegister comments or questions
نام و نام خانوادگیfirst name and last name
ارسال
نظراتComments   (0)
ترتیب
کلمات کلیدی: افزایش عمر باتری
دلار: 57,110تومانبیت کوین: 51,635 دلار
571100
fa