تولید برق از میوه ها

1400/01/05   17:15
میو ه ها یک از مهم ترین مواد غذایی برای ما انسان ها هستند که با مصرف آنها بخشی زیادی از آب، کربوهیدرات و ویتامین های مورد نیاز بدن خود را تهیه می کنیم. دانشمندان در تحقیقات خود به این موضوع رسیده اند که از میوه های برای تولید الکتریسیته هم می توان استفاده کرد
تولید برق از میوه ها

میو ه ها یک از مهم ترین مواد غذایی برای ما انسان ها هستند که با مصرف آنها بخشی زیادی از آب، کربوهیدرات، ویتامین های مورد نیاز بدن خود را تهیه می کنیم.

دانشمندان در تحقیقات خود به این موضوع رسیده اند که از میوه ها برای تولید الکتریسیته هم می توان استفاده کرد برای همین، دانشمندان به دنبال طراحی سلول های سوختی میکروبی هستند. این سلول ها می توانند برای تولید برق از سبزیجات و میوه ها کاربرد داشته باشند.

محققان در اکوادور یک سری سلول های سوختی میکروبی را طراحی کردند و اقدام به تولید الکتریسته کردند که موفق شدند 330 مگاولت برق تولید کنند.

تولید برق هم از میوه های تازه امکان پذیر است و هم از میوه هایی که در حال تجزیه شدن هستند.

زمانی که میوه ها تجزیه می شود از خود گاز متان تولید می کنند و با سوزندان گاز متان می توان در حجم وسیعی برق تولید کرد.

اکنون شهر سویل در اسپانیا که بزرگترین مزارع پرتقال را دارا می باشد از این پروژه استفاده می کند. پرتقال هایی که در حال فاسد شدن هستند به کارخانه ای رفته آب آنها گرفته می شود و در ترکیب با دیگر مواد ارگانیک بیوگاز تولید می کند و پوست میوه ها تبدیل به کود می شود.

با توجه به این اینکه در حال حاضر تولید پسماند های غذایی رشد زیادی پیدا کرده است استفاده از این روش گام بسیار بزرگی در تولید انرژی پاک و مدیریت پسماند های غذایی می باشد.

امتیاز دهی به مقالهScoring the article 
ثبت نظر یا سوالRegister comments or questions
نام و نام خانوادگیfirst name and last name
ارسال
نظراتComments   (0)
ترتیب
دلار: 58,009تومانبیت کوین: 59,943 دلار
580090
fa