مسبی

رعايت 13 اصل برای موفقيت در ديجيتال ماركتينگ

نویسنده: ترجمه برتر
21 آذر 98 ساعت 12:03
دیجیتال مارکتینگ رشته ای بین تکنولوژی الکترونیک و روان شناسی بازاریابی است. آگاهی به مهارت و مدیریت اطلاعاتی می تواند به موفقیت یا شکست کسب و کار شما منجر شود.
رعايت 13 اصل برای موفقيت در ديجيتال ماركتينگ

کسب و کارهای موفق بر اساس برند ساخته می شوند. در واقع، برندینگ موفق می تواند کسب و کار ایجاد کند، حتی در مواردی که مشتریان نمی دانند کسب و کار به واقع برای فروش است، برند قابل اطمینان و خلاق می تواند در روح و روان مشتری شگفتی هایی بیافریند. اگر در دیجیتال مارکتینگ می خواهید موفق شوید، باید نحوه کار آن و نحوه موثر بودن آن را درک کنید، باید اصول دیجیتال مارکتینگ را متوجه شوید.


محتوا

محتوا پادشاه است، محتواي خوب مي تواند مشتري را جذب كند. دیجیتال مارکتینگ موفق جدا از محتوا با جملات و گفتار متفاوت، با محتوای جالب و قابل اشتراک گذاری مشخص می شود. هر کسی می تواند از اینترنت آزادانه استفاده کند، پس هر کسی می تواند (و به نظر می رسد که هر کسی می تواند این کار را انجام دهد) محتوا را فراهم کرده و مشتري را جذب كند و این چنین محتوایی، باکیفیت است. به دلیل محتوای کم ارزش است که مشتریان خود را از دست مي دهيد و بايد اين روند را متوقف كرده و هميشه محتواي ارزشمند توليد كنيد. محتوای بی ارزش را منتشر نکنید، جدا از انتشار محتوای ارزشمند، خودتان آن را براي پاسخ گويي به مشتريان و برطرف كردن نيازهاي آنان آماده کنید.


سادگی و راندمان

دوست دارید که با محتوای دیجیتال مارکتینگ با مردم ارتباط برقرار کنید؟ محتوا را ساده بنویسید. محتوا را کوتاه و خلاصه بنویسید. مردم باید محتوای جدید را ملاحظه کنند. مشتریان از محتوای ساده لذت خواهند برد. سادگي هميشه زيباست. سادگي را در محتواي خود جدي بگيريد.


ارتباط با مشتری

باید مشتریان خود را بشناسید. این اصل دیجیتال مارکتینگ، خوب است، ولی اغلب اوقات نمی تواند گام بزرگ بعدی را ایجاد کند. بهتر است که با گفتار مستقیم و واضح توجه مشتریان خود را بدست آورده و آن ها را شگفت زده کنید، و همانطوری که قبلا" بیان کردیم، محتوا را ساده بنویسید. کمپین های دیجیتال مارکتینگ باید متناسب با مخاطب خاص شما باشد. اگر از چهارچوب محتوا خارج شوید، شرایط کاری و مخاطبان خود را از دست خواهید داد.


تعیین اصول حیاتی

اکثر مشتریان دوست دارند که اطلاعاتی مانند مکان، آدرس خیابان، آدرس ایمیل و شماره تلفن شما را بدست بیاورند. این جزئیات باید به راحتی در وب سايت مشخص شده باشد.


برندهای مکمل

مزایای کسب و کار آنلاین و روش های ابتکاری این است که می توانید ظاهر وب سایت و کارهای دیجیتال مارکتینگ خود را بهتر کنید. نمی توان گفت که از رقابت جدا بمانید، و در عوض باید برندهایی را بیابید که مکمل برند شما باشد. (برندهایی مثل مک دونالد، دیزنی، یا لوبلا و اسو.)


محتوای ویدیویی

با محتواهای ویدیویی کسب و کار شما دوام خواهد داشت. با تهیه محتواهای ویدیویی، دیجیتال مارکینگ خود را بهتر کنید. براساس مطالعات، مشخص شده زمانی که مردم محتواهای ویدیویی یا صوتی را تماشا کرده یا می شنوند، پیام ها با قدرت بیشتری به مردم منتقل می شود.


ترکیب چند رسانه ای

شبکه های اجتماعی مهم است، ولی رسانه های قدیمی مانند رادیو و تلویزیون، مطبوعات، و زيرنويس ها و سرنویس ها و حتی چاپ نیز مهم است. با استفاده از چند رسانه می توانید محتوای یکپارچه، بهم مرتبط و مشخصی را برای مشتریان خود ایجاد کنید.


ارزش

زیبایی، پدیده منحصر به فردی است، ولی شرکت (و در نتیجه، دیجیتال مارکتینگ) شما باید در بهترین شرایط قرار داشته باشد. به خاطر داشته باشید لازم است که در دنیای پرتلاطم، با محتوای ویدیویی خاص باشید و با رقابت، به جایگاه بهتری دست یابید.


ثبات، مهم ترین عامل

ارتباط شما با مشتری نه تنها روشی موفق است، و هر نوع رابطه متقابلی، به موفقیت بلندمدت کمک خواهد كرد ، با مشتریان خود سازگاری داشته و در رفتار خود با آن ها ثبات داشته باشید تا بتوانيد مشتريان بيشتري را جذب كرده و كسب و كار خود را رونق دهيد. ديجيتال ماركتينگ در ثبات كسب و كار شما، نقش مهمي ايفا مي كند. ثبات در ديجيتال ماركتينگ باعث خواهد شد تا بتوانيد به درآمدهاي رويايي خود دست يابيد.


استقبال از تکنولوژی های جدید و ادامه حیات تجاری

دنیای دیجیتال و در نتیجه بازاریابی دیجیتالی همیشه در حال تغییر و تحول است. به طور مداوم کسب و کار خود را بهتر کرده و توسعه دهيد، و منظور از این سخن این است که خودتان را به انجام این کار متعهد کنید. برای تحقیق و توسعه دیجیتال مارکتینگ زمان بگذارید و هزینه کنید. اگر 10% زمان بگذارید (و کمتر از 5%) را به تحقیق و توسعه اختصاص دهید، بهترین نتایج را بدست خواهید آورد. زمان بگذارید و با تلاش و کوشش، نظام های بعدی را شناسایی کرده و برند خود را ایجاد کنید، بجای این که دنباله روی برند دیگری باشید، راهکار بهتری را انتخاب کنید. مشتریان محتوای کپی شده را تشخیص می دهند، و این قضیه برای پیشرفت شما چندان مناسب نیست.


دوری از احساسات

مردم با احساسات خرید می کنند، در واقع آن ها کالاها را خریداری نمی کنند. لطفا" به نحوه تبلیغ نوشابه های الکلی توجه کنید. شاید حالا زمان آن است که به بازاریابی توجه کنید، این چنین روشی به شما کمک می کند تا مردم کالاهای شما را براساس احساسات خریداری کنند. تبلیغات سبک زندگی همیشه موثر واقع می شود. از این روش حتما" استفاده کنید.


حفظ روابط با مشتریان فعلی

کالاهای خود را به معرض فروش بگذارید. اگر مشتریان از کالاهای شما راضی بودند، برای چندین بار هم آن ها را خریداری خواهند کرد. حفظ روابط با مشتریان فعلی ارزان تر از جلب توجه مشتریان جدید است به خاطر این که آن ها اعتبار شما را آزموده اند. به هزینه های جلب توجه مشتریان خود، به مقدار زمانی که شما باید برای ایجاد ارتباط با مشتریان جدید صرف کنید توجه نمایید. حالا بهتر است که به جای استفاده از روش های ارزان به روش های پرهزینه بیندیشید (و این که حتی این چنین هزینه هایی با چند هزینه شما برابری می کند). به عبارت دیگر، هرگز قصد آن را نداریم که شما باید این مشتریان را حفظ کنید و آن ها به کل فراموش کنید، مشتریان باید به شما اعتماد کنند و برای جلب توجه و احساسات آن ها نباید هزینه کنید. با وجود این، شما باید برای جلب توجه مشتریان زمانی را اختصاص دهید.


اهمیت رقابت

شما باید با تحقیق و توسعه، در بهترین شرایط رقابت کنید (و اگر در رقابت شکست می خورید) می توانید در کارهای خاصی که انجام می دهید اعتبار کسب کرده و فقط در همان کارهای خاص، تلاش و کوشش کنید تا در دیجیتال مارکتینگ ، موفقیت هایی کسب کنيد.

رعايت 13 اصل برای موفقيت در ديجيتال ماركتينگ
امتیاز دهی به مقاله 
ثبت نظر، سوال و ... :
شما می توانید درباره رعايت 13 اصل برای موفقيت در ديجيتال ماركتينگ نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
ارسال
نظرات (0)
ترتیب