مسبی

فناوری تولید برق از گیاهان(گیاهان برقی)

نویسنده: ووکس
22 اردیبهشت 92 ساعت 20:57
طی یک تحقیق دانشمندان حوزه فناوری آوری به تولید برق به صورت بهینه از گیاهان مختلف دست یافته اند که استفاده از نور خورشید قبل از پدیده فتوسنتز می تواند برای استفاده در وسایل برقی کم مصرف و روشن نمودن آنها مفید باشد و گامی مهم را در تولید برق از گیاهان مختلف ایجاد کند.
فناوری تولید برق از گیاهان(گیاهان برقی)

فناوری تولید برق از گیاهان(گیاهان برقی) با دستکاری ژنتیکی برای تولید نور توسط گیاهان منتشر گردید و اکنون دانشمندان دانشگاه جورجیا در حال طراحی فناوری ای هستند که انرژی تولیدشده توسط فتوسنتز را پیش از استفاده گیاهان، برداشت می کند و از آن برای نیرودهی ابزار الکتریکی نیازمند برق کم، استفاده می کند!

فتوسنتز با شکستن اتم های آب به هیدروژن و اکسیژن، انرژی نور را به انرژی شیمیایی تبدیل می کند.این فرایند الکترون هایی را تولید می کند که به خلق قندهای مورد نیاز برای سوخت رسانی رشد و تولیدمثل، کمک می کنند.

تیم علمی دانشگاه جورجیا با رهبری راماراجا رامازامی، فرایند فتوسنتز را قطع کرده و الکترون ها را پیش از این که گیاه از آن ها برای خلق قندها استفاده کند، گیر می اندازد

.این فناوری شامل قطع گذرگاه هایی است که الکترون ها در طول آن ها با تغییر و دست کاری پروتیئن های موجود در سلول های thylakoid، جاری می شوند.

تیلاکوئیدها اجزای متصل به غشا در محل واکنش های نوری فتوسنتز هستند که مسوول گیراندازی و ذخیره انرژی از نور خورشید هستند.

در این مطالعه، تیلاکوئیدهای اصلاح شده بر روی نانوتیوب های کربنی بی حرکت می شوند.

این نانوتیوب ها به عنوان هادی الکتریکی برای گیراندازی الکترون ها و جاری کردن آن ها در طول یک سیم، عمل می کنند.

محققان مدعی اند که آزمایشات در مقیاس کوچک این سیستم، تراکم جریان حداکثر را تولید کرده که این میزان، دو برابر بزرگی جریان تولیدشده توسط سیستم های مشابه پیشین است.

می توان از این فناوری به بهترین شکل در حسگرهای راه دور یا سایر تجهیزات الکترونیکی قابل حمل، استفاده کرد که نیازمند برق کمتری هستند.

در صورتی که دانشمندان بتوانند فناوری هایی مانند مهندسی ژنتیک را برای افزایش ثبات سیستم های فتوسنتز گیاه به کار برند، این فناوری در آینده با پنل های خورشیدی رقابت خواهد کرد.

امتیاز دهی به مقاله 
ثبت نظر، سوال و ... :
شما می توانید درباره فناوری تولید برق از گیاهان(گیاهان برقی) نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
ارسال
نظرات (0)
ترتیب
کلمات کلیدی: تولید برق از گیاهان ، فناوری برق ، تولید برق از گیاه ، تولید برق ، گیاهان برقی ، تولید گیاهان برقی ، تولید برق