علم بهتر است یا ثروت ؟

1400/05/02   17:38
سلام اومدیم با مطلب علم بهتر است یا ثروت ؟ شاید این سئوال را بار ها شنیده باشید و هر کس یک جوابی داده باشه . اگه بیشتر می خواهید بدانید پس تا آخر مقالا را مطالعه کنید.
علم بهتر است یا ثروت ؟

ثروت:

ثروتمند یعنی فردی پولدار و ثروت به معنای دارایی و پول است.

آیا پول همه چیزه و هرچی که بخواین را برایتان فراهم می کنه؟

خیر. با پول شاید بشه خیلی چیز بدست آورد ولی چیز های مهم نه. با پول نمیشه علاقه, محبت , مهر , علم , مهارت , استعداد , هنر و... را بدست آورد.

و آیا دارایی و ثروت یک چیز ماندگار و دائمی هست؟ خیر. دارایی و ثروت هم تمام میشوند به خصوص هنگامی که دانش و علمی نداشنه باشی برای مثال اگر خواندن و نوشتن بلد نباشی خیلی بده , اگه حساب کردن بلد نباشی می توانند ازت سوء اسفاده کنند, اگه بلد نماشی کی از پولت استفاده کنید , کی پس انداز و کی سرمایه گذاری کنی , به چه کسی اعتماد کنی و به جه شخصی نه . پولت را خیلی زود و راحت از دست میدی. پس آیا هنوز هم به نظر تون ثروت بهتر است؟

علم:

علم و دانش یعنی کسی که میدونه کسی که آگاه است کسی که اطلاعات زیادی دارد بیشتر می فهمه و بیشتر درک میکنه یا حتی بیشتر تجربه داره و از هر تجربه اش درس گرفته و به خوبی ازش استفاده کرده. شاید بارها و بارها شکست خورده باشه ولی اون شکست ها را را تبدیل به راهی برای رسیدن به پیروزی کرده است.

آیا یک دانشمند بیشتر به کشور ما کمک می کنه یا یک پودار؟ یا آیا پول کشور ما را قوی تر می کنه یا علم و دانش ؟

اصلا مگه ما نمی توانیم با علم و یاد گیری پول در بیاوریم؟ مگر نمی شود با گرفتن تصمیم درست زندگی خود را دگرگون کنیم و آن را تغیر دهیم یا حتی با گرفتن یک تصمیم درست زندگی خیلی ها را تغیر دهیم. آدم با داشتن علم می تواند مشکلات خود را مدیریت و به راحتی آن ها را حل کند.

  • بنابر این علم بهتر از ثروت است. زیرا با علم می شود ثروتمند شد و چیز های بیشتری بدست آورد ولی با ثروت نمی توانید عالم شوید.
  • علم بهتر است چون علم و تکنولوژی همیشه کار را برای زنده ماندن و راحت تر کردن آدم ها انجام داده ولی آیا ثروت هم می تونه این کار ها را بکنه؟ مثلا با پول میشه اختراع کرد؟ خیر. یا با پول میشه دارو ساخت ؟ خیر.

امیدوارم که از مقاله خوشتون اومده باشه. خوش حال میشم مقاله را لایک کنید.

اگه سوالی داشتید می توانید در بخش نظر دهی از من بپرسید...

امتیاز دهی به مقالهScoring the article 
ثبت نظر یا سوالRegister comments or questions
نام و نام خانوادگیfirst name and last name
ارسال
نظراتComments   (1)
ترتیب
ولی اله بحرینی کد: 42332

سوال علم بهتر است یا ثروت سالها موضوع انشاء بود.وتلاش میکردیم بگوییم علم بهتراست.درجامعه ما درجواب این سوال باید بگوییم پیچ بهتر است یا مهره؟

پاسخ
1400/05/06
ans_result_42332
666660
fa