آیا صفحه کلیدهای مکانیکی هنوز در مک کار می کنند؟

1402/03/13   14:11
اپل در گذشته کیبوردهای مکانیکی محبوب و نمادینی ساخته است. اما، از اوایل دهه 2000، آنها به طور انحصاری صفحه‌کلیدهای غشایی شیک‌تری به‌سبک پروانه‌ای را تولید کردند که اکنون به خاطر آن مشهور هستند. بنابراین، آیا این بدان معناست که صفحه کلیدهای مکانیکی با مک شما کار نمی کنند
آیا صفحه کلیدهای مکانیکی هنوز در مک کار می کنند؟

کیبوردهای مکانیکی هنوز در مک ها کار می کنند. با این حال، همه صفحه کلیدهای مکانیکی ممکن است با رایانه های اپل سازگار نباشند. علاوه بر این، حتی صفحه کلیدهای مکانیکی سازگار با مک نیز ممکن است طرح بندی ها و افسانه های استاندارد صفحه کلید اپل را نداشته باشند، و سازگاری با استفاده از آن ها را برای کاربران مک سخت تر می کند.


برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مشکلات سازگاری بین صفحه کلیدهای مکانیکی و رایانه های اپل، ادامه مطلب را بخوانید. در این مقاله، مزایا و معایب جفت سازی را توضیح می دهم و توصیه خود را در مورد استفاده از صفحه کلید مکانیکی با مک خود به اشتراک می گذارم.آیا کیبوردهای مکانیکی برای مک ها خوب هستند؟

قبلاً توضیح داده ام که می توانید از کیبوردهای مکانیکی با مک استفاده کنید. اما فقط به این دلیل که می توانید از یک صفحه کلید مکانیکی با رایانه اپل خود استفاده کنید، به طور خودکار به این معنی نیست که باید این کار را انجام دهید.

کیبوردهای مکانیکی برای مکینتاش خوب هستند و مزایا و معایب متعددی دارند. با استثنای عجیب، بیشتر این ویژگی ها دارای پلتفرم آگنوستیک هستند. مزایا و معایب استفاده از کیبورد مکانیکی با مک مانند جفت کردن آنها با هر کامپیوتر دیگری است.

با این حال، قبل از استفاده از صفحه کلید مکانیکی، باید هر یک از این عوامل را از نزدیک در نظر بگیرید. بنابراین، اجازه دهید آنها را با جزئیات بیشتر در بخش بعدی مورد بحث قرار دهیم.


مزایای استفاده از کیبوردهای مکانیکی در مک

صفحه کلیدهای مکانیکی محصولات قوی ای هستند که استفاده از آنها سرگرم کننده است، که بخش بزرگی از جذابیت آن ها است.

تمیز کردن، تعمیر و سفارشی سازی آن ها آسان تر است، و بسیاری از مردم همچنین متوجه می شوند که کار کردن با آنها سریع تر است و خنک تر به نظر می رسند.

البته، مانند زیبایی، بسیاری از این فضایل در چشم بیننده نهفته است.


مزایای اصلی استفاده از کیبوردهای مکانیکی در مکینتاش در زیر آمده است:


کیبوردهای مکانیکی پاسخگوتر هستند

کیبوردهای غشایی – مانند کیبوردهای جادویی که همراه با آی مک و مک پرو فروخته می شوند – دارای کلاهک های باریکی هستند که روی سوئیچ ها نصب نمی شوند. برای ثبت ضربه های کلید در چنین دستگاه هایی، کاربران باید کلیدها را تا انتها فشار دهند تا زمانی که به طور کامل درگیر شوند.

برخی از افراد این آرایش را دوست دارند، اما اکثر کاربران متوجه می شوند که کلیدهای صفحه کلیدهای غشایی نسبت به کیبوردهای مکانیکی واکنش پذیرتر و سخت تر هستند . به همین دلایل، تایپ روی صفحه کلیدهای غشایی لذت بخش تر، خسته کننده تر و کندتر است.

از سوی دیگر، صفحه کلیدهای مکانیکی معمولاً دارای کلیدهای سوئیچ هستند که با درگیر شدن فعال می شوند . این «لمس پذیری» بهبود یافته باعث می شود آنها نسبت به صفحه کلیدهای غشایی واکنش پذیرتر باشند و بنابراین، استفاده از آن ها لذت بخش تر، کمتر خسته کننده تر و کار با آن ها سریع تر است .

علاوه بر این، سوئیچ های یک صفحه کلید مکانیکی به صورت فنری نصب می شوند و در سبک های مختلف هستند و به کاربران اجازه می دهند بسته به نوع پاسخ لمسی که ترجیح می دهند، سوئیچ ها را انتخاب کنند. این می تواند تجربه ارگونومیک تری ایجاد کند.


سبک های مختلف سوئیچ های موجود برای صفحه کلیدهای مکانیکی عبارتند از:

کلیدهای خطی: هنگامی که فشار داده می شوند و کلیک نمی کنند مقاومت صافی از خود نشان می دهند.

سوئیچ های لمسی: این سوئیچ ها تا حدی مقاومت را از طریق فشار دادن کلید ایجاد می کنند اما برای ثبت ضربه کلید کلیک نمی کنند.

سوئیچ های کلیکی: آنها هم مقاومت لمسی و هم بازخورد شنیداری را در هنگام ثبت ضربه کلید ارائه می دهند.


کاربران همچنین می توانند سبک های مختلف سوئیچ ها را روی صفحه کلید یکسان پیاده سازی کنند.

قابلیت سفارشی سازی سوئیچ ها روی صفحه کلید مکانیکی باعث می شود که لمس آن ها بسیار لذت بخش تر و استفاده از آن ها سرگرم کننده باشد.

در طول ساعت های طولانی استفاده، کاهش فشار ناشی از کار با صفحه کلید مکانیکی نیز می تواند به کاهش قابل ملاحظه خستگی عضلانی منجر شود .


صفحه کلیدهای مکانیکی دقیق تر هستند

پاسخگویی عالی کیبوردهای مکانیکی نیز به دقت بیشتر ترجمه می شود.

پاسخ لمسی برتر به این معنی است که تایپیست ها می توانند هنگام ثبت کلیدها، حتی بدون تأیید بصری، با دقت بیشتری ثبت نام کنند. در حالی که ممکن است این مسئله چندان مهم به نظر نرسد، اما هنگام کار سریع، می تواند منجر به خطاهای بسیار کمتری شود .

علاوه بر این، هنگامی که چندین کلید به سرعت درگیر می شوند، یک صفحه کلید مکانیکی به احتمال زیاد هر کلید را به ترتیبی که درگیر شده است، به دقت ثبت می کند تا یک صفحه کلید غشایی. این بدان معنی است که می توانید کلیدها را به صورت متوالی در یک صفحه کلید مکانیکی درگیر کنید.

دقت عالی صفحه کلیدهای مکانیکی به این معنی است که شما به طور مداوم می توانید هنگام استفاده از آن ها با بالاترین سرعت کار کنید . چه در حال تایپ نسخه های خطی، برنامه نویسی یا بازی باشید، بدون شک از مزیت سرعت آنها قدردانی خواهید کرد.


صفحه کلیدهای مکانیکی بهتر ساخته می شوند

کلیدهای یک صفحه کلید مکانیکی معمولاً از پلاستیک باکیفیت مانند پلی بوتیلن ترفتالات (PBT) و اکریلونیتریل بوتادین استایرن (ABS) ساخته شده اند. صفحه کلیدهای مکانیکی نیز به طور متوسط بزرگتر و حجیم تر هستند. بنابراین، آنها معمولاً از کیبوردهای غشایی محکم تر هستند.

علاوه بر این، همانطور که قبلا ذکر شد، کلیدهای فیزیکی روی صفحه کلیدهای مکانیکی به صورت فنری تعبیه شده اند که به آنها اجازه می دهد در برابر سایش و پارگی بیشتر مقاومت کنند. این بدان معناست که کلیدهای یک صفحه کلید مکانیکی معمولا دوام بیشتری نسبت به کلیدهای روی صفحه کلید غشایی دارند . تعداد زیادی از آنها دارای میلیون ها ضربه کلید هستند .

بنابراین، سرمایه گذاری روی یک صفحه کلید مکانیکی عالی برای کاربران قدرتمندی که ساعت ها از صفحه کلید استفاده می کنند منطقی است. یک کیبورد با ساخت بهتر احتمالاً سال های بیشتری نسبت به یک محصول شیک تر اما کمتر قوی دوام خواهد آورد.

کیبوردهای مکانیکی تعمیر، تمیز کردن و سفارشی سازی آسان تر هستند

از آنجایی که کیبوردهای مکانیکی راحت تر از هم جدا می شوند و دوباره کنار هم قرار می گیرند، حتی برای آنهایی که تجربه کمی دارند تعمیر و تمیز کردن آن ها آسان است .

علاوه بر این، صفحه کلیدهای مکانیکی ماژولار هستند .

کلیدها، فنرها، تثبیت کننده ها و سایر قطعات آسیب دیده را می توان به صورت جداگانه جدا کرد و در صورت آسیب دیدن آنها را تعویض کرد. بنابراین، تعویض کلیدها و سوئیچ ها بدون نیاز به تعویض همزمان همه آنها امکان پذیر است.

علاوه بر این، خرید لوازم یدکی آسان است. اکثر قطعات در طرح ها و ظواهر مختلف موجود هستند و تعمیر صفحه کلیدهای مکانیکی و همچنین بهبود آنها را از طریق سفارشی سازی آسان تر از همیشه می کند.

می توانید کلیدها و سوئیچ ها را متناسب با اولویت خود برای پاسخ لمسی یا بر اساس نحوه صدای آنها انتخاب کنید. همچنین می توانید از میان کلیدهای رنگی مختلف انتخاب کنید تا بصری بخش های صفحه کلید خود را تشخیص داده و شخصیت خود را بهتر بیان کنید.

صفحه کلیدهای مکانیکی شیک تر به نظر می رسند

بسیاری از کاربران زیبایی شناسی قدیمی صفحه کلیدهای مکانیکی را ترجیح می دهند و آن را با کار بر روی ماشین تحریر مقایسه می کنند.

همانطور که این قیاس روشن می کند، صفحه کلیدهای مکانیکی دورانی را به یاد می آورند که عملکرد کالاهای مهندسی شده در طراحی شان شفاف تر بود و ابزارها برای ماندگاری ساخته می شدند.

البته، این یک معیار ذهنی تر است و بسیاری از کاربران ممکن است طراحی شیک تر و جمع وجورتر سبک های کیبورد مدرن تر را ترجیح دهند.

با این حال، مزیت واضح صفحه کلیدهای مکانیکی نسبت به کیبوردهای غشایی از نظر ظاهر، قابلیت شخصی سازی بیشتر است. قابلیت سفارشی سازی آن ها باعث می شود تا کاربران فردی راحت تر صفحه کلیدهای مکانیکی را مطابق با سلیقه ی خاص خود تنظیم کنند .

اکثر کیبوردهای غشایی همان طور که هستند عرضه می شوند و کاربران پس از خرید نمی توانند برای اصلاح آن ها کاری انجام دهند.

معایب استفاده از کیبوردهای مکانیکی در مک

بنابراین، شما تعجب می کنید، پس چرا اپل کامپیوترهای خود را با صفحه کلید مکانیکی نمی فروشد؟ خب، همانطور که قبلاً اشاره کردم، کیبوردهای مکانیکی دارای اشکالاتی هستند.

کیبوردهای مکانیکی نویزتر و حجیم تر از کیبوردهای غشایی هستند. با این حال، عیب اصلی آنها این است که تولید آنها گران تر است و بنابراین هزینه بیشتری نیز دارد.

در نهایت، از آنجایی که اپل دیگر صفحه کلیدهای مکانیکی تولید نمی کند، امروزه تعداد کمتری کیبورد سازگار با مک وجود دارد.

کیبوردهای مکانیکی گران تر هستند

زمانی صفحه کلیدهای مکانیکی معمول بودند. یکی از دلایل اصلی جایگزینی آنها با کیبوردهای غشایی این است که تولید کیبورد ارزان تر است. بنابراین، تولیدکنندگان می توانند صفحه کلیدهای غشایی را با قیمت های بسیار پایین تر از آنچه برای کیبوردهای مکانیکی نیاز دارند، بفروشند.

در دنیایی با مصرف کنندگان آگاه از قیمت و تولید کنندگان متعدد، صفحه کلیدهای غشایی بر اساس مقرون به صرفه بودن، بازار انبوه را به دست آورده اند.

با این حال، به یاد داشته باشید که صفحه کلیدهای مکانیکی نیز بسیار بادوام تر از صفحه کلیدهای غشایی هستند. بنابراین، اگرچه یک صفحه کلید مکانیکی هزینه بیشتری برای شما خواهد داشت، اما احتمالاً بسیار بیشتر از صفحه کلید غشایی دوام خواهد آورد.

هنگامی که مقرون به صرفه تر بودن صفحه کلید غشایی با طول عمر آن تنظیم می شود، ممکن است مزیت هزینه زیادی ارائه نکند.

کیبوردهای مکانیکی نویزتر هستند

فنرها، سوئیچ ها و کلیدهای لمسی به این معنی است که صفحه کلیدهای مکانیکی هنگام استفاده از آنها صدای بیشتری ایجاد می کنند .

کیبوردهای غشایی مشخصات پایین تری دارند، فنر ندارند و به اندازه ای قابل لمس نیستند. بنابراین، صفحه کلیدهای غشایی معمولاً ساکت تر از کیبوردهای مکانیکی هستند.

صفحه کلیدهای مکانیکی حجیم تر هستند

تعداد بیشتری از صفحه کلیدهای مکانیکی دارای مزایا و معایبی هستند. همان ویژگی هایی که صفحه کلیدهای مکانیکی را در ساخت قوی تر می کند، آنها را بزرگتر و سنگین تر می کند .

در نتیجه، از نظر ظاهری جمع و جور و براق نیستند، کمتر قابل حمل هستند و فضای بیشتری را در میز یا کیف مسافرتی اشغال می کنند.

صفحه کلیدهای مکانیکی سازگار با Mac نادر هستند

از آنجایی که اپل دیگر صفحه کلیدهای مکانیکی تولید نمی کند، اکثر صفحه کلیدهای مکانیکی موجود امروزه توسط تولیدکنندگان شخص ثالث ساخته می شوند.

در طول سال ها، سازندگان ساخت صفحه کلید برای ویندوز را در اولویت قرار داده اند. بنابراین، اگرچه ممکن است صفحه کلیدهای آن ها از نظر فنی با مک سازگار باشد، اما بسیاری از آنها از طرح بندی صفحه کلیدی که کاربران مک با آن آشنا هستند، پیروی نمی کنند.

به طور مشابه، بسیاری از کیبوردهای مکانیکی ساخته شده توسط سازندگان شخص ثالث با افسانه هایی که کاربران مک با آن آشنا هستند ارائه نمی شوند.

به همه این دلایل، کاربران مک ممکن است استفاده از اکثر صفحه کلیدهای مکانیکی موجود در بازار امروز سخت تر باشند.

با این حال، اکنون بسیاری از تولیدکنندگان صفحه کلیدهای مکانیکی را می سازند که با مک سازگار است و بردهایی با طرح بندی مک به طور فزاینده ای رایج می شوند.

عادت کردن به کیبوردهای مکانیکی

البته، علاوه بر مسائل مربوط به سازگاری و چیدمان، کاربران مک که روی کلیدهای غشایی کار می کردند، ممکن است استفاده از صفحه کلیدهای مکانیکی را نیز سخت تر ببینند، زیرا پاسخ لمسی بسیار متفاوت آنها در مقایسه با صفحه کلیدهای غشایی.

با این حال، این معمولاً موضوعی است که در یک دوره تعدیل اتفاق می افتد. خیلی زود، اکثر کاربران می توانند به کار بر روی صفحه کلید مکانیکی عادت کنند. به احتمال زیاد، آنها نمی خواهند به عقب برگردند.

آیا باید از صفحه کلید مکانیکی با مک خود استفاده کنید؟

همانطور که در بالا دیدیم، کار با کیبورد مکانیکی در مک مزایای زیادی دارد. در مقابل، اشکالات نسبتاً ناچیز به نظر می رسند.

باید از صفحه کلید مکانیکی با مک استفاده کنید مگر اینکه یکی از موارد زیر برای شما صادق باشد:

شما در بودجه فشرده هستید.

قابل حمل بودن اولویت بالایی دارد.

شما زیبایی جمع و جور و براق صفحه کلیدهای غشایی را ترجیح می دهید.

شما هیچ علاقه ای به انجام کارهای تعمیر و نگهداری یا سفارشی سازی ندارید.

از تغییرات در محیط کاری خود متنفر هستید.

بسیاری از کاربران زیر یکی از این براکت ها قرار می گیرند. اگر این کار را نمی کنید، صفحه کلیدهای مکانیکی را امتحان کنید. بسیاری از افراد دیگر را خواهید یافت که به این وسایل فروتن علاقه دارند.

چرا اپل ساخت کیبوردهای مکانیکی را متوقف کرد؟

کیبوردهای کامپیوتری که طراحی خود را از ماشین تحریر به ارث برده اند، زندگی خود را به عنوان مدل های مکانیکی آغاز کردند. اپل نیز از این قاعده مستثنی نیست. آنها در گذشته صفحه کلیدهای مکانیکی نمادین و محبوبی ساخته اند.

صفحه کلید استاندارد اپل و صفحه کلید توسعه یافته اپل که در کنار Macintosh II و Macintosh SE منتشر شدند، هر دو مکانیکی بودند. با این حال، اپل پس از Apple Extended Keyboard II که بعداً در دهه 1990 عرضه شد، ساخت کیبوردهای مکانیکی را متوقف کرد.

هزینه کمتر صفحه کلیدهای غشایی باعث شد اپل آنها را به صفحه کلیدهای مکانیکی اولویت دهد. فن آوری جدیدتر صفحه کلید نیز با فلسفه طراحی همیشه نرم تر اپل مطابقت دارد.

از دهه 2000، اپل منحصراً صفحه کلیدهای غشایی تولید کرده است. با گذشت زمان، صفحه کلید آنها نازک تر و حداقل شده است. تفکر پشت این موضوع این است که صفحه کلیدهای نازک تر به فشار کمتری از مچ دست نیاز دارند.

اما بسیاری از کاربران استدلال می کنند که لمس بهتر صفحه کلیدهای مکانیکی نمایه های برجسته آن ها را جبران می کند. طرفداران کیبوردهای مکانیکی می گویند که در واقع استفاده از آن ها نسبت به کیبوردهای غشایی سخت تر است و نه برعکس.

اکثر صفحه کلیدهای اپل اکنون در محفظه های آلومینیومی یکپارچه عرضه می شوند و دارای کلیدهایی به سبک چیکلت هستند. Magic Keyboards که با iMacs و Mac Pros فروخته می شود و همچنین محصولات جداگانه، همه جا حاضرترین نماینده این نوع صفحه کلید هستند.

صفحه کلید جادویی اپل بسیار محبوب، براق، سبک و جمع و جور هستند. با این حال، اکنون بسیاری از کاربران به مزایای صفحه کلیدهای مکانیکی فکر می کنند. آیا شما یکی از آنها هستید؟

افکار نهایی

اگرچه اپل دیگر صفحه کلیدهای مکانیکی برای رایانه های خود نمی سازد، اما چندین سازنده شخص ثالث دیگر این کار را انجام می دهند.

چه بخواهید یک برد با اندازه کامل یا جمع و جور، یک صفحه کلید سیمی یا بی سیم، می توانید یک صفحه کلید مکانیکی سازگار با Mac پیدا کنید که نیازهای شما را برآورده کند.

اما فقط به این دلیل که می توانید از صفحه کلید مکانیکی با مک خود استفاده کنید به این معنی نیست که باید از آن استفاده کنید.

من به کسانی که عملکرد را در اولویت قرار می دهند و سوئیچ یکپارچهسازی با سیستمعامل زیبایی شناسی را دوست دارند به یک صفحه کلید مکانیکی توصیه می کنم. آنهایی که دستگاه های فشرده را ترجیح می دهند، بسیار مقرون به صرفه هستند و از سرهم بندی خوششان نمی آید، ممکن است بخواهند از ابزارهای پیش فرض خود استفاده کنند.

امتیاز دهی به مقالهScoring the article 
ثبت نظر یا سوالRegister comments or questions
نام و نام خانوادگیfirst name and last name
ارسال
نظراتComments   (0)
ترتیب
666660
fa