آشنایی با راههای تشخیص شارژرهای اصلی برند سامسونگ با غیر اصل آن

1399/03/11   20:04
شارژرها یکی از لوازم جانبی ضروری موبایل ها هستند که امکان از بین رفتن آنها در طول زمان وجود دارد و این نیاز پیش می آید که آن را با یک نمونه ی اصل تعویض نمود. این مقاله به شما کمک می کند تا بتوانید شارژر اصلی برند سامسونگ را از تقلبی آن تشخیص دهید.
آشنایی با راههای تشخیص شارژرهای اصلی برند سامسونگ با غیر اصل آن

برند سامسونگ

اولین موردی که باید در خرید شارژر اصلی به آن توجه کنید برند سامسونگ است که حتما باید بر روی آداپتور آن حک شده باشد. اگر آداپتور مورد نظر بدون برند و آرم بود یا به جای حک شدن برند روی بدنه ی آن، برچسبی با نام سامسونگ داشت باید به این مورد توجه داشت که این آداپتور حتما غیراصل است.

حال این سوال پیش می آید که چگونه تشخیص دهیم کدام آرم اصلی و کدام غیراصل است؟

پاسخ را اینگونه می توان بیان کرد که دقت کردن به فونت و ضخامت حروف ممکن است شما را در راه تشخیص آن کمک کند. در آداپتورهای اصل سامسونگ تمام حروف SAMSUNG با ضخامت یکسان حک شده و در نمونه ی غیراصل آن ممکن است ضخامت برخی حروف متفاوت باشد. برای سهولت در این کار می توانید شارژر اصلی را همراه خود داشته و با نمونه ی مورد نظر برای خرید مقایسه نمایید.

نوشته های روی آداپتور سامسونگ

اگر به نوشته های روی آداپتور توجه کنید، به این نکته پی خواهید برد که نوشته ها هرگز نباید به صورت برچسب باشند بلکه باید بصورت منظم و بدون هرگونه پخش شدگی روی بدنه ی آداپتور حک شده باشند. در آداپتورهای غیراصل سامسونگ معمولا شدت رنگ چاپ نوشته ها نسبت به شارژرهای اصلی بیشتر است و با کمی خراشیدن نوشته ها با ناخن می توان آن ها را از بین برد. این نکته نیز حائز اهمیت بوده که محل حک شدن نوشته ها نیز مهم می باشد. در شارژرهای اصلی مشخصات آداپتور در قسمتی حک شده است که درگاه USB قرار دارد.

لوگوی UL

در واقع UL عبارت است از Underwriters Labratories که نشان دهنده ی داشتن ایمنی لازم می باشد. اکثر شارژرهای اصلی این لوگو را دارا هستند اما این به آن معنا نخواهد بود که هر شارژری که این لوگو را ندارد اصلی نیست.

مدت زمان شارژ شدن

در شارژرهای اصلی، آداپتور زمان کمتری را برای شارژ کردن دستگاه مورد نظر شما احتیاج دارد. اگر مدت زمان شارژ دستگاه شما بیش از اندازه طول می کشد به این نکته توجه داشته باشید که کابل USB یا آداپتور شما اصلی نیست.

توجه به کابل USB

بررسی کابل شارژر نیز یکی از نکات مهم در تشخیص اصلی بودن آن است. کانکتور کابل شارژر اصلی دارای طراحی تمیز و ظریفی می باشد. اگر با بررسی کابل شارژر متوجه کج بودن برخی از قسمتها شدید، باید به این نکته پی ببرید که این کابل یا غیراصل بوده و یا به دلیل ضربه خراب شده است و در هر صورت باید از خریدن آن امتناع کنید.

مشخصات حک شده بر روی شارژر سامسونگ

یکی از راههای قابل اطمینان برای خرید شارژر اصلی، مطابقت مشخصات شارژر می باشد. مشخصاتی از قبیل میزان ولتاژ و همچنین میزان جریان ورودی و خروجی برای هر دستگاهی متفاوت است. اگر مشخصات حک شده بر روی شارژر مورد نظر شما با مشخصات شارژر قبلی شما مطابقت نداشت، بدون شک این شارژر اصلی نخواهد بود.

تشخیص تلفن همراه با اتصال به کامپیوتر

بسیاری از کابل های غیراصل تنها توانایی شارژ کردن تلفن همراه را دارند و قابلیت انتقال اطلاعات بر روی سیستم های کامپیوتری را ندارند. این نوع کابل ها اصلی نیستند، چرا که کابل اصلی باید قابلیت شارژ کردن دستگاه و حتی انتقال اطلاعات به وسیله ی سیستم های کامپیوتری را داشته باشد.

در آخر باید یادآور شویم که هر ساله تولید کنندگان محصولات غیراصلی سعی بر این دارند که حداقل موارد ظاهری را در تولید محصولاتشان رعایت کنند. از آن جا که تشخیص لوازم جانبی برند سامسونگ از برندهای غیراصلی کار نسبتا دشواری بوده و نیاز به کسب تجربه دارد، پیشنهاد می شود برای خرید محصولات و لوازم جانبی مورد نظر خود حتما فروشگاه های معتبر و دارای گارانتی را انتخاب کنید تا در صورت غیراصل بودن محصولی بتوانید آن را مرجوع نمایید.

امتیاز دهی به مقالهScoring the article 
ثبت نظر یا سوالRegister comments or questions
نام و نام خانوادگیfirst name and last name
ارسال
نظراتComments   (0)
ترتیب
کلمات کلیدی: شارژرهای اصلی سامسونگ،تشخیص شارژر اصلی سامسونگ
دلار: 57,946تومانبیت کوین: 68,124 دلار
579460
fa