مسبی

خدمت سربازی از 14 تا 18 ماه است، نگران نباشید

نویسنده: طازق خنجری
21 بهمن 91 ساعت 11:23
خدمت سربازی از 14 تا 18 ماه است، نگران نباشید
بر اساس مصوبه مجلس شورای اسلامی مدت خدمت مقدس نظام وظیفه 24 ماه تعیین شده است و این مدت برای مشمولان دیپلم دو ماه، فوق دیپلم چهار ماه، لیسانس شش ماه، فوق لیسانس هشت ماه و دکترا 10 ماه کسر می شود.
مدیر مشمولان ستاد کل نیروهای مسلح که به بروز برخی شبهات در خصوص مصوبه امروز مجلس شورای اسلامی پاسخ می داد، گفت: با توجه به اینکه این کسری از 24 ماه صورت گرفته است، این شبهه ایجاد شد که بر اساس این مصوبه، مدت خدمت مقدس نظام وظیفه افزایش یافته است.
کمالی خاطر نشان کرد: همچنین با مصوبه مجلس شورای اسلامی هیچ تغییری در مصوبه فرماندهی کل قوا در خصوص کاهش مدت خدمت نظام وظیفه از 18 ماه به 17 ماه در مناطق محروم و 16 ماه در مناطق عملیاتی ایجاد نشده است.
وی گفت: بر اساس مصوبه فرماندهی کل قوا ، مدت خدمت سربازی مشمولان لیسانس از 18 ماه یک ماه، فوق لیسانس دو ماه و دکترا سه ماه کسر خواهد شد.
مدیر مشمولان ستاد کل نیروهای مسلح تاکید کرد: با توجه به اعتبار مصوبه فرماندهی کل قوا تا سال 90، مشمولان هیچگونه نگرانی در این زمینه نداشته باشند.
اما، در مجلس شورای اسلامی امروز چه گذشت که مدیر مشمولان ستاد کل نیروهای مسلح را وادار به گفت و گوی اختصاصی با خبرنگاران رسانه های جمعی کرد.
نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی روز سه شنبه خود در ادامه بررسی طرح اصلاح موادی از قانون خدمت وظیفه عمومی مصوب 1363، سقف دوره ضرورت خدمت وظیفه عمومی را 24 ماه تعیین کردند.
بر اساس این مصوبه مجلس شورای اسلامی، در صورتی که مشمولان، مازاد و یا کمتر از تعداد مورد نیاز باشند، ستاد کل نیروهای مسلح با کسب اجازه از فرماندهی کل قوا، آن را به کمتر یا بیشتر از مدت دوره ضرورت تغییر می دهد.
نمایندگان مجلس همچنین مقرر کردند دوره ضرورت خدمت برای مشمولان دارای مدرک دکترای تخصصی یا معادل آن، 10 ماه، مدرک کارشناسی ارشد یا معادل آن، هشت ماه، مدرک کارشناسی یا معادل آن، شش ماه، مدرک فوق دیپلم یا معادل آن به چهار ماه و مدرک دیپلم یا معادل آن، دو ماه کاهش یابد.
پس از این مصوبه بود که سردار کمالی که در مجلس شورای اسلامی حضور داشت، گفت: مصوبه امروز مجلس دوره ضرورت خدمت وظیفه عمومی را افزایش داده است.
مدیر مشمولان ستاد کل نیروهای مسلح گفت: مدت دوره ضرورت خدمت وظیفه عمومی بر اساس مصوبه امروز مجلس شورای اسلامی، کاهش نیافته است، بلکه در مواردی این دوره افزایش نیز یافته است.
وی که به عنوان نماینده ستاد کل نیروهای مسلح در جلسه علنی روز سه شنبه مجلس حضور داشت پس از تصویب مصوبه مجلس مبنی بر کاهش مدت دوره ضرورت خدمت بر اساس مدارک تحصیلی مختلف و برای تبیین این موضوع گفت: آن چه مجلس شورای اسلامی تصویب کرد، اصل خدمت را به قوت خود نگه داشته است، ولی برای 95 درصد سربازان عملا خدمت سربازی را افزایش داده است.
سردار کمالی افزود: پیش از این، بر اساس تخفیف مقام معظم رهبری دوره ضرورت خدمت وظیفه عمومی 18 ماه تعیین شده بود. بر همین اساس سربازان در مناطق عملیاتی 16 ماه و در مناطق محروم و بد آب و هوا، 17 ماه خدمت می کردند.
وی اظهار داشت: دارندگان دارای مدرک تحصیلی مختلف بنا به تخفیف مقام معظم رهبری، در مقاطع مختلف کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکتری و دکتری تخصصی به ترتیب تا چهار ماه از کاهش خدمت دوره ضرورت برخوردار می شدند.
مدیر مشمولان ستاد کل نیروهای مسلح در پاسخ به سوال “محمدرضا باهنر” که ریاست جلسه علنی مجلس شورای اسلامی را به عهده داشت و در باره تعیین تکلیف مشمولان در حال حاضر خواستار توضیح بود، گفت: مصوبه امروز از سال 90 اجرایی می شود و تا آن زمان همان مصوبه مقام معظم رهبری، اجرا می شود.
لطفا رای دهید (0 رای)
امتیاز دهی به مقالهنظرات   (10 نظر)
مرتب سازی بر اساس:


علیرضا کد: 8845

س الان من که اعزام 19/7هستم باید چندماه خدمت کنم

1396/6/25کوروش قاسمی کد: 8310

مدت زمان خدمت مشمولان اعزامی سال۹۶,چندماه است ؟ممنون

1396/5/28میثم غفاری کد: 7470

العا بالاخره چندماه هستش؟؟من پایه دی ٩٥ هستم اگه زیادبشه یاکم منوتعلق میگیره یانه؟؟ازکی ٢٤ ماه میشه یاشده؟؟؟

1396/4/21علی مداحی کد: 7306

ایا خدمت سربازی درسال ۹۶/۴/۱ ۲۱ماه است یا تغییرکرده ۲۴ماه تصویب شده

1396/4/9علی محمدی کد: 799

خدمت فعلا 21 ماهه این مقاله مال دو سال پیشه

1392/10/9جواد یعقوبی کد: 795

چی شد اخر سردار اونایی که۹۲ اعزام میشن چند ماه باید خدمت کنن . خواهشن تکلیف مدت سربازیه متهلارم روشن کنین

1392/10/7جواد یعقوبی کد: 794

چی شد اخر سردار اونایی۹۲ اعزام میشن چند ماه باید خدمت کنن

1392/10/7امین شریف سوها کد: 590

بابا اخر خدمت برای اعزامی ها 91 چند ماه است
؟؟؟

1392/7/7مصطفی دودانگه کد: 448

الان من متوجه نشدم . روزنامه ها و ستاد میگه خدمت تو سال 91 به 21 ماه تغییر پیدا کرده . الان سردار محترم چطور میگن همون 18 ماهه در حالی که تو نیروی انسانی ما تاریخ ترخیص بر مبنای 21 ماهه یهنی یک ماهه کارشناسی رو هم برداشتن ...

1392/5/19طازق خنجری کد: 178

عالی بود

1391/11/22


 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره خدمت سربازی از 14 تا 18 ماه است، نگران نباشید نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: مدت خدمت سربازي