چه نوع پاوربانک هایی در پرواز مجاز هستند؟

1401/01/11   12:18
به دلایل ایمنی، شرکت های هواپیمایی ورود چمدان های دارای پاوربانک را ممنوع می کنند. پاور بانک ها در واقع باتری هایی هستند که از سلول های لیتیومی استفاده می کنند. باتری های لیتیومی آتش زا هستند و بنابراین برای حمل بار مجاز نیستند.
چه نوع پاوربانک هایی در پرواز مجاز هستند؟

اگر در حال برنامه ریزی برای تعطیلات، یک جلسه کاری در خارج از کشور، یا فقط یک سفر کوتاه آخر هفته هستید، احتمالاً می خواهید برخی از دستگاه های الکترونیکی خود را همراه داشته باشید. چیزهایی مانند لپ تاپ، دوربین، گوشی هوشمند و شاید فقط شاید یک یا دو پاور بانک.

اما آیا می دانستید که برخی از شرکت های هواپیمایی به شما اجازه نمی دهند برخی از وسایل و لوازم الکترونیکی را با خود ببرید؟

آیا می دانستید که برخی از خطوط هوایی به صراحت شما را از حمل پاوربانک در پروازها منع می کنند؟ در اینجا به این مطلب می پردازیم که چرا ممکن است در طول پروازها مجاز به استفاده از پاوربانک نباشید و سیاست کلی شرکت های هواپیمایی بزرگ در این زمینه چیست:


چرا پاوربانک ها در پرواز مجاز نیستند؟

پاسخ کوتاه: برای ایمنی! امنیت شما و سایر افراد حاضر در هواپیما. چرا اینطور است؟ پاور بانک ها حاوی باتری های لیتیوم یونی هستند و باتری ها می توانند آتش بگیرند. شما نمی خواهید این اتفاق در هواپیما چند مایلی در هوا رخ دهد. آیا رسوایی جهانی با انفجار گوشی های هوشمند گلکسی نوت 7 سامسونگ یا حتی آتش گرفتن گوشی هوشمند سامسونگ در سال گذشته در هواپیما را به خاطر دارید؟آتش سوزی یکی از خطرناک ترین چیزهایی است که می توانید در طول پرواز با آن مواجه شوید، به خصوص اگر در محفظه بار رخ دهد، جایی که مکان یابی و دسترسی به آن برای جلوگیری از آن دشوار است. بنابراین، هرگز مجاز به حمل پاوربانک در قسمت بار و حمل بار و استفاده از آنها در حین پرواز نیستید. با این حال، اکثر شرکت های هواپیمایی به شما اجازه می دهند تا پاوربانک را در چمدان دستی خود با خود حمل کنید. با این حال، برای آن نیز الزاماتی وجود دارد.

نکته: در اینجا نحوه شناسایی شارژرها و کابل های USB شکسته در تلفن هوشمند یا رایانه لوحی Android خود آورده شده است.


قوانین حمل پاوربانک در پرواز چیست؟

به طور کلی، خطوط هوایی به شما این امکان را می دهند که تا دو پاور بانک را در طول پرواز، در چمدان دستی خود حمل کنید. با این حال، هر پاوربانک باید مقررات مربوط به ظرفیت ذخیره سازی خود را رعایت کند.

معمولاً قانون این است که پاوربانک شما نباید بیش از 100 وات ساعت ظرفیت داشته باشد و حداکثر ولتاژ آن 12 ولت باشد، اگرچه برخی از خطوط هوایی تا 160 وات ساعت را مجاز می دانند.


قانون کلی این است که پاور بانک ها باید کمتر از 160 وات ساعت داشته باشند


با این حال، برای هر چیزی که بیش از 100 وات ساعت است، ممکن است بخواهید از قبل با شرکت تماس بگیرید تا مطمئن شوید که در حین ورود، سورپرایز بدی نخواهید داشت.


چگونه می توان ظرفیت یک پاور بانک را پیدا کرد؟

برخی از پاوربانک ها ظرفیت خود را بر حسب وات ساعت بر روی آنها چاپ می کنند. با این حال، بسیاری از پاوربانک ها ظرفیت خود را تنها بر حسب میلی آمپر ساعت به شما می گویند که استاندارد اندازه گیری مورد استفاده خطوط هوایی نیست. از آنجایی که mAh با Wh یکسان نیست، باید ظرفیت پاوربانک خود را محاسبه کنید. خوشبختانه، فرمول ساده است:سیاست پاور بانک های شرکت های هواپیمایی بزرگ چیست؟

همانطور که می دانید، در طول پروازها، اکثر خطوط هوایی به شما اجازه می دهند تا در صورت داشتن شرایط خاص، پاوربانک را در چمدان دستی خود حمل کنید. پس از کمی جستجو در وب، متوجه شدیم که برخی از شرکت های بزرگ که در این دسته قرار می گیرند عبارتند از:

لوفت هانزا : حداکثر دو پاوربانک، حداکثر ظرفیت 160 وات ساعت (اگر بیش از 100 وات ساعت، تأیید شرکت مورد نیاز است)

KLM : بیش از 20 پاوربانک حداکثر تا 100 وات ساعت (تا 160 وات ساعت نیز امکان پذیر است، با اجازه شرکت مخابراتی)

امریکن ایرلاینز : حداکثر دو باتری که هر کدام بیش از 160 وات ساعت نیست

ایر کانادا : حداکثر دو پاوربانک با توان 100 وات ساعت اما حداکثر 160 وات ساعت (بالاتر از 100 وات ساعت، شما نیاز به تایید نمایندگی های فرودگاه ایر کانادا دارید)

دلتا : یک یا دو پاور بانک هر کدام 160 وات ساعت (در صورت بالاتر از 100 وات ساعت، تأیید لازم است)

ایر ایندیا : حداکثر 20 پاور بانک برای هر نفر. هیچ کدام نمی تواند از 100 وات ساعت بیشترباشد.

حتی شرکت هواپیمایی ملی ما - طارم رومانی - از قوانین یکسانی پیروی می کند: حداکثر 2 پاوربانک برای هر نفر، فقط در چمدان دستی، و اگر پاوربانک های شما ظرفیتی بیش از 100 وات ساعت داشته باشند، به تایید نمایندگان فرودگاه نیاز دارید. باتری های بیش از 160 وات ساعت ممنوع است.


آیا هنگام سفر با هواپیما پاوربانک حمل می کنید؟

بنابراین اکنون می دانید که پاوربانک ها به دسته باتری های یدکی کالا توسط شرکت های هواپیمایی جذب می شوند. علاوه بر این، می دانید که پاور بانک هایی که با هواپیما حمل می کنید چقدر و چقدر می توانند بزرگ باشند. وقتی با هواپیما سفر می کنید، پاور بانک خود را با خود می برید؟ هنگام پرواز چه تجربه ای داشتید؟ آیا اپراتورهای مختلف به شما اجازه سوار شدن با پاور بانک را می دادند؟ در قسمت نظرات پایین ما را آگاه کنید.

منبع مطلب


چه نوع پاوربانک هایی در پرواز مجاز هستند؟
امتیاز دهی به مقالهScoring the article 
ثبت نظر یا سوالRegister comments or questions
نام و نام خانوادگیfirst name and last name
ارسال
نظراتComments   (0)
ترتیب
دلار: 57,318تومانبیت کوین: 51,546 دلار
573180
fa