مسبی

کشورهایی که بیشترین مدال های المپیک را دارند

23 بهمن 00 ساعت 11:43
در بازی های المپیک، ورزشکاران بسیار با استعداد برای کسب مدال های متعدد در رویدادهای مختلف تمرکز می کنند. مایکل فلپس، شناگر آمریکایی، رکورددار بیشترین مدال طلا در یک بازی‌ المپیک تابستانی است.
کشورهایی که بیشترین مدال های المپیک را دارند

فرهنگ ورزش در کشورهای مختلف تأثیر عمیقی در توانایی کسب مدال در بازی ها دارد. به عنوان مثال، هند یک کشور دیوانه کریکت است. با این حال، این یک ورزش است که ریشه در زمان خود به عنوان مستعمره بریتانیا دارد. دو و میدانی و سایر ورزش هایی که نیاز به مهارت بدنی دارند تقریباً در شبه قاره بی سابقه هستند. هند علیرغم اینکه دومین کشور پرجمعیت است، تنها چند مدال المپیک کسب کرده است. جامعه آسیایی نیز ورزش را به عنوان نمایشگاهی از ظرافت می بیند تا مسابقه. این شاید توضیح دهد که چرا چین بیشترین مدال ها را در شیرجه، وزنه برداری و ژیمناستیک کسب کرده است.

از سال 2019 روسیه ورزشکاران زیادی را در آزمایش تست دوپینگ از دست داده که کل کشور به مدت چهار سال از ورزش های رقابتی محروم شده است.

برخی از ورزشکاران مدال های المپیک خود را از دست می دهند اما از پس دادن آنها خودداری می کنند.

آلمان شرقی سابق بیشترین استفاده سیستمی از داروهای ممنوعه را داشت و ورزشکارانی که از سن 11 سالگی استروئید مصرف می کردند.

بازی های المپیک می تواند امیدهای زیادی را القا کند. ورزشکارانی که در مسابقه شرکت می کنند بهترین های جهان در کاری هستند که انجام می دهند. آن ها سریع ترین، شیک ترین، قوی ترین و ماهرترین هستند، و وقتی به عنوان بیننده رودرروی آن ها را تماشا می کنید، می توانید احساس کنید که هر چیزی ممکن است اگر به سادگی روی آن تمرکز کنید، وقت کافی بگذارید، و به اندازه کافی تلاش کن

آیا این درست است، با این حال؟ موفقیت در سطح نخبه در ورزش نیز مستلزم استعداد و پول طبیعی است. ورزشکاران باید در سفر خود به سوی عظمت حمایت شوند. اما برخی از ورزشکاران استعداد و حمایت مالی خود را کافی نمی دانند. رقابت سخت است و تمایل آنها برای برنده شدن، شدید است. آنها فکر می کنند که سخت کوشی و اراده کافی نیست. آنها یک مزیت بزرگتر می خواهند.

برای بدست آوردن آن، این ورزشکاران به داروهای تقویت کننده عملکرد و سایر روش های افزایش شانس برنده شدن روی می آورند. اما این روش ها در رقابت ممنوع است. اگر ورزشکاری مدال المپیک را کسب کرده باشد و مشخص شود که تقلب کرده است، مدال او گرفته می شود.

در اینجا نگاهی دقیق تر به کشورهایی داریم که تا به امروز بیشترین مدال های المپیک را دارند.

روسیه - 46

روسیه مدت هاست که یک نیروی قوی برای رقابت در بازی های المپیک تابستانی و زمستانی بوده است. خیلی ها بردند اما شکست خوردند. تا به امروز، حداقل 46 مدال المپیک از برندگان روسی سلب شده است و برخی منابع می گویند که این تعداد باید بیشتر باشد. این یک واقعیت است که ورزشکاران روسی بیشترین مدال را در بین هر کشوری در سراسر جهان از دست داده اند.

رسوایی دوپینگ بیشتر مواردی را تشکیل می دهد که در آن مدال ها سلب شده است. دوپینگ زمانی اتفاق می افتد که ورزشکاران از داروهای تقویت کننده عملکرد مانند استروئیدها استفاده می کنند که در مسابقات ممنوع شده اند. این به آنها برتری ناعادلانه نسبت به سایر رقبا می دهد.

به اندازه کافی عجیب، ورزشکاران روسیه دولت خود را داشتند که داروها را در حدود سال 2019 و شاید در زمان های دیگر به آنها عرضه می کرد. به همین دلیل، آژانس جهانی مبارزه با دوپینگ تمام ورزشکاران روسی را از شرکت در همه رویدادهای ورزشی مهم به مدت چهار سال از سال 2019 منع کرد.

اوکراین (UKR) - 11

همسایگان نزدیک روسیه، اوکراین نیز مدال هایی را به دلیل دوپینگ از دست داده اند. از جمله ورزشکاران دوومیدانی این کشور به ترتیب سه مدال از بازی های المپیک تابستانی 2008 و 2012 را از دست دادند.

وزنه بردار توانا اوکراینی، اولکسی تورختی نیز در سال 2012 به دلیل استفاده از استروئید ممنوعه تورینابول، مدال طلای خود را از دست داد.

تورختی پس از کشف تقلب او به مدت دو سال از شرکت در مسابقات منع شد. او تنها کسی نبود که سعی کرد قوانین را زیر پا بگذارد، زیرا گزارش های خبری از آن زمان نشان می دهد که او یکی از پنج برنده مدال طلا در وزنه برداری بود که تست داروهای ممنوعه در بازی های المپیک لندن مثبت شد.

در مجموع، ورزشکاران اوکراینی 11 مدال المپیک را از دست داده اند.

بلاروس (BLR) - 11

ورزشکاران بلاروس ، یکی دیگر از کشورهای اروپای شرقی محصور در خشکی که در مجاورت روسیه قرار دارد، نیز به دلیل رفتار غیرصادقانه در رقابت مجرم شناخته شده اند. آنها همچنین در مجموع 11 مدال المپیک در همه چیز از پرش ارتفاع گرفته تا دو و قایق رانی گرفته اند.

در طول بازی های المپیک در ریودوژانیرو، تمامی تیم های دوومیدانی بلاروس و رومانی به دلیل شواهد دوپینگ گسترده محروم شدند.

قزاقستان (KAZ) - 9

متهم شدن به دوپینگ و از دست دادن عنوان المپیک یک چیز است، اما در واقع پس دادن مدال از نظر فیزیکی چطور؟ ورزشکاران قزاقستان در واقع از این کار خودداری کردند.

در طول المپیک 2008 و 2012، تست استروئیدی شش ورزشکار قزاقستان مثبت شد و مدال های آنها از دست رفت. آنها از بازگرداندن سخت افزارهای خود به کمیته بین المللی المپیک خودداری کردند ، با این حال، و همینطور سایر ورزشکاران در تاریخ ورزش.

آیا مقامات المپیک هرگز موفق به مصادره جوایز قزاق خواهند شد؟ این مسئله بعدا بررسی خواهد شد. با این حال، در سال 2012، مشخص شد که او در بیشتر دوران حرفه ای خود در دوچرخه سواری از داروهای تقویت کننده عملکرد استفاده می کرد و او را به نقطه مرکزی یک توطئه دوپینگ گسترده در دوچرخه سواری رقابتی تبدیل کرد که شهرت او را به عنوان یک قهرمان و نابود کرد.

در بازی های المپیک بعدی چه اتفاقی می افتد؟ برندگان و بازندگان و احتمالاً برخی از متقلبان نیز در میان آنها وجود خواهند داشت.

کشورهایی که بیشترین مدال های المپیک را دارند

کشورهایی که بیشترین مدال های المپیک را دارند
امتیاز دهی به مقاله 
ثبت نظر، سوال و ... :
شما می توانید درباره کشورهایی که بیشترین مدال های المپیک را دارند نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
ارسال
نظرات (0)
ترتیب