نحوه افزایش سرعت اینترنت خانگی (مودم)

1400/11/24   19:37
در این مقاله شما با راهکارهایی برای افزایش سرعت اینترنت wifi آشنا خواهید شد. ما در این مقاله 5 روش را به شما آموزش می دهیم که امیدوارم این روش ها برای شما مفید باشد.
نحوه افزایش سرعت اینترنت خانگی (مودم)

شاید شما نیز با مشکل ضعیف بودن سرعت اینترنت رو به رو هستید و دنبال راهی برای بالا بردن سرعت اینترنت خود می گردید. قبل از هر چیزی باید از استاندارد بودن وایرلس خود آگاه باشید و مطمئن شوید شبکه شما تا حد امکان امن و پر سرعت هست.


1- مکان مناسبی را برای قرار دادن روتر خود انتخاب کنید

شاید شما بخواهید روتر را مخفی یا پنهان کنید برای همین آن را پشت مبل، پشت میز تلویزیون و... می گذارید. اما اگر شما سیگنال بهتری می خواهید باید آن را داخل فضای باز تری قرار دهید و سعی کنید مانعی در مسیر روتر نباشد. اگر نقطه مناسبی را برای قرار دادن در خانه خود پیدا نمی کنید یا سطح مورد نظر را نمی توانید پیدا کنید می توانید آن را روی دیوار وصل کنید.

همشه باید حواستان باشد که آنتن روتر شما رو به بالا هست و سعی کنید آن را در سطح بالایی قرار دهید و مکان قرار گیری آن را جایی در نظر بگیرید که مرکز خانه شما باشد تا سیگنال به راحتی در همه بخش های خانه شما وجود داشته باشد.2- از ایمن بودن wifi خود آگاه باشید

راهکار های بسیار زیادی برای حفظ پسورد و ضد هک کردن شبکه های wifi وجود دارد که شما با روش های مختلف می توانید از وارد شدن سارقین به wifi جلو گیری کنید. بهترین کاری که شما در ابتدا برای ایمن کردن شبکه خود می توانید انجام دهید انتخاب کردن یک گذرواژه مناسب است که این کمک زیادی در امنیت wifi شما می کند.

پنهان کردن هم روش دیگری برای محافظت است که این امکان را می دهد تا شبکه خود را از دید دیگران مخفی کنید؛ اما بهتر است که بدانید همچنان افرادی با ابزار ها و مهارت هایی هستند که از وجود شبکه شما مطلع شوند. به هرحال راه خوبی است که شما می توانید دیگران را مجبور کنید که به صورت دستی و با وارد کردن نام wifi شما و سپس گذرواژه به wifi شما وصل شوند.

در آخر هم باید بگم رمز روتر و نام کاربری پیش فرض آن به سرعت باید تغیر داده شود و برای شبکه خود باید از سیستم محافظتی WPA2 استفاده کنید زیرا این سیستم نسبت به دیگر پروتکل ها رمزنگاری های قدرتمندی دارد.3- برنامه هایی که خیلی از شبکه استفاده می کنند را مدریت کنید

اگر شخصی در خانه شما همیشه دانلود یا آپلوید زیاد با حجم بالا میکند، بازی های آنلاین را انجام میدهند و حتی از سرویس هایی مانند نت فلیکس می کنند این کارها موجب استفاده بخش عمده ای از شبکه شما می شود و سرعت را برای دیگر کاربران کاهش می دهد که شما با استفاده از نرم افزار ها و ... مصرف نت را اولویت بندی کنید تا برای کار های مهم تر سرعت بهتری نسبت به کاره های دیگر داشته باشید.4- بهتر کردن سیگنال wifi

اگر هنوز به سیگنال دهی مورد نظر خود نرسیدید و بعضی از نقاط سیگنال کم و ضعیفی دارند، می توانید با قرار دادن یک قوطی فلزی رو روتر سیگنال قوی تری را ایجاد کنید. برای اختلال سیگنال بهتر است روتر از وسایل برقی مثل تلفن های بیسیم و سایر آنها فاصله بگیرد تا تداخلی صورت ایجاد نشود.5- روتر های قدیمی را تبدیل به تقویت کننده کنید

چنان چه روش های بالا تأثیر خاصی نداشته است می توان از یک تقویت کننده برای روتر خود استفاده کنید که این وسایل زیاد قیمت بالایی ندارند اما اگر مایل به پرداخت هزینه اضافی نیستید می توانید یکی از روتر های قدیمی خود را با استفاده از فرم ور DD-WRT تبدیل به تقویت کننده کنید. اگر سیگنال دریافتی شما واقعا کم باشد این روش برای شما مناسب است.امید وارم مطالب قابل استفاده و مفید بوده باشه.

از مطالعه شما تا انتها مقاله سپاس گزارم.

امتیاز دهی به مقالهScoring the article 
ثبت نظر یا سوالRegister comments or questions
نام و نام خانوادگیfirst name and last name
ارسال
نظراتComments   (0)
ترتیب
667400
fa