تمرین نهایی تمام بدن و موثرترین روش برای تناسب اندام

1400/09/04   16:14
تعادل، توانایی شما برای حفظ حمایت خود با حداقل نوسان است. تعادل مهم است زیرا اگر تعادل نداشته باشید، روی زمین می افتادید! تعادل تمرین با افزایش سن اهمیت فزاینده ای پیدا می کند و اغلب نادیده گرفته ترین جنبه تناسب اندام است.
تمرین نهایی تمام بدن و موثرترین روش برای تناسب اندام

بیش از دو سوم کل رکوردهای جهانی در دو و میدانی در 20 سال گذشته ثبت شده است. انسان ها هزاران سال است که با یکدیگر رقابت می کنند - و نزدیک به 200 رکورد را حفظ کرده اند - و با این حال ورزشکاران تنها در دو دهه گذشته اکثر دستاوردهای برتر را در اختیار دارند. چرا؟ به احتمال زیاد، پاسخ این نیست که ما انسان های امروزی ذاتاً قویتر، سریعتر یا با استعدادتر از نسل های قبلی هستیم. این است که ما فناوری بهتری در اختیار داریم. ما ابزارهای بهتر، تجهیزات بهتر و داده های بهتری داریم - همه اینها به ما امکان می دهند سخت تر تمرین کنیم، سریع تر پیش برویم و محدودیت های عملکرد ورزشی انسان را پشت سر بگذاریم. در این مجموعه، ما آن فناوری ها را بررسی می کنیم و روشن می کنیم که چگونه علم و مهندسی پیشرفته به ورزشکاران امروزی کمک می کند بهتر، سریع تر و قوی تر از همیشه شوند.

تمرین قدرتی چیست؟تمرینات قدرتی با نام های تمرین با وزنه، تمرینات مقاومتی و تمرینات عضلانی نیز شناخته می شوند.تعریف کلی تمرین قدرتی به هر حرکت بدنی گفته می شود که در آن از وزن یا تجهیزات بدن خود (مانند دمبل و نوارهای مقاومتی) برای ایجاد توده عضلانی ، قدرت و استقامت استفاده می کنید.

انواع اصلی تمرینات قدرتی شامل هیپرتروفی عضلانی این نوع تمرینات قدرتی که به عضله سازی نیز معروف است، از وزنه های متوسط تا سنگین برای تحریک رشد عضلات استفاده می کند.

استقامت عضلانی. این به توانایی عضلات شما برای حفظ ورزش برای یک دوره زمانی اشاره دارد. تمرین برای افزایش استقامت عضلانی معمولاً شامل تکرارهای زیاد با وزنه های سبک یا وزن بدن است.

آموزش مداری. در طول این شکل از آماده سازی کل بدن، شما تمرینات مختلفی را بدون استراحت بین آنها انجام می دهید.

حداکثر قدرت عضلانی. این نوع تمرین شامل تکرارهای کم (معمولاً 2 تا 6) و وزنه های سنگین برای بهبود قدرت کلی شما است. این بهترین حالت برای ورزشکاران باتجربه ای است که به فرم خود تسلط دارند.

قدرت انفجاری. این آموزش قدرت و سرعت را برای بهبود توان خروجی شما ترکیب می کند. معمولاً در بین ورزشکاران آموزش دیده برای بهبود توانایی آنها در انجام حرکات انفجاری در ورزش خود استفاده می شود.

اکثر مردم بر روی استقامت عضلانی، تمرینات دایره ای و هیپرتروفی عضلانی به عنوان بخشی از تمرینات قدرتی خود تمرکز می کنند، در حالی که تمرینات قدرتی و قدرتی معمولاً برای ورزشکاران با تجربه در نظر گرفته می شود.

بسته به نوع تمرین قدرتی که برای رسیدن به اهداف خود انتخاب می کنید، می توانید از تجهیزات مختلفی (یا اصلاً) استفاده کنید، مانند:

وزن بدن : با استفاده از وزن بدن خود و نیروی گرانش برای انجام حرکات مختلف (مانند فشار، اسکات، پلانک، کشش و لانژ)

وزنه های آزاد : تجهیزاتی که به زمین یا ماشینی متصل نیستند، مانند دمبل، هالتر، کتل بل، توپ پزشکی، یا اشیاء اطراف خانه

نوارهای مقاومتی/باندهای حلقه ای : نوارهای لاستیکی که هنگام کشش مقاومت ایجاد می کنند

ماشین های وزن : ماشین هایی با وزنه های قابل تنظیم یا هیدرولیک متصل شده برای ایجاد مقاومت و استرس به عضلات.

تجهیزات تعلیق : شامل طناب ها یا تسمه هایی است که به نقطه محکمی متصل می شوند که در آن فرد از وزن و گرانش بدن خود برای انجام تمرینات مختلف استفاده می کند.

صرف نظر از نوع تمرین قدرتی که انجام می دهید، هدف این است که عضلات خود را تحت تنش قرار دهید تا امکان سازگاری عصبی عضلانی و تحریک رشد عضلانی فراهم شود. با تمرین منظم، عضلات شما قوی تر می شوند.

تمرینات قدرتی هر نوع تمرینی است که شامل وزن بدن یا تجهیزاتی برای ایجاد توده عضلانی، استقامت و قدرت می شود. انواع مختلفی از تمرینات قدرتی مانند تمرینات با وزنه بدن، بلند کردن وزنه یا تمرینات دایره ای وجود دارد.

امروزه در باشگاه های تخصصی تناسب اندام از دستگاهی که برای اینکار استفاده میشود ، خصوصا باشگاه ورزشی بانوان مورد استفاده زیادی قرار گرفته، دستگاه تقویت عضلات باسن است. این دستگاه به منظور تقویت عضلات سرینی باسن، فیله کمر، شکم و پشت ران ها مورد استفاده قرار می گیرد. این تمرین قدرتی و به نام کیک بک باسن است که عضلات و اندام های سرینی را در تمرین درگیر می کند.


این دستگاه مفید ورزشی برای حجم دهی و بزرگ کردن باسن هست. این دستگاه همانطور که در تصویر مشاهده میکنید با وزنه و یا بدون وزنه استفاده از آن نیز امکان پذیر است. یک فرد مبتدی برای شروع بهتر است از دستگاه بدون وزنه استفاده کندکه با یادگیری تکنیک تمرین و حرفه ای شدن، از وزنه نیز استفاده کنید. برای انجام این روش باید یک سر کابل های کششی را به دستگاه وصل کنید. و سر دیگر کابل کششی را به مچ پای خود وصل کنید. بعد پایی که کش به آن متصل نیست را، کاملا ثابت نگه دارید. و پایی که کابل را به آن متصل نموده اید، به عقب بکشید. این کشش را تا زمانی که، احساس درد در ناحیه باسن و فیله کمر کردید، ادامه و سپس به مدت چند ثانیه صبر کرده و مجدد پا را به حالت اولیه برگردانید. شکم خود را سفت نگه دارید، زانوهای خود را کمی خم کنید و سپس باسن خود را منقبض کنید، در حالی که پای بنددار را تا جایی که می توانید مستقیماً پشت سر خود قرار دهید.در حالی که عضلات باسن خود را فشار می دهید، لحظه ای مکث کنید و سپس به آرامی پای خود را به حالت اولیه برگردانید. این کار را برای یک ست کامل تکرار کنید و سپس طرف را عوض کنید3-4 ست 10-12 تکراری را کامل کنید

اگر می توانید یک کار را برای بهبود سلامت خود انجام دهید، تمرینات قدرتی باید در بالای لیست شما قرار گیرند. این شامل استفاده از یک یا چند گروه عضلانی برای انجام یک کار خاص، مانند بلند کردن وزنه یا چمباتمه زدن است.با توجه به شواهد فزاینده ای که از مزایای فراوان آن حمایت می کنند، تمرینات قدرتی به بخشی اساسی از اکثر برنامه های ورزشی تبدیل شده است. اگر تا به حال به تمرینات قدرتی فکر کرده اید، ممکن است تعجب کنید که چگونه به زندگی شما کمک می کند.

برای اطلاعات بیشتر دستگاه کیک بک تناسب اندام در فروشگاه سایت مسبی مراجعه کنید.

امتیاز دهی به مقالهScoring the article 
ثبت نظر یا سوالRegister comments or questions
نام و نام خانوادگیfirst name and last name
ارسال
نظراتComments   (0)
ترتیب
دلار: 58,002تومانبیت کوین: 59,943 دلار
580020
fa