مسبی
راه اندازی سایت کسب و کار آنلاین

دیکته به روش مشاعره برای دانش آموزان ابتدایی

نویسنده: صبا
4 شهریور 00 ساعت 02:54
اگر فرزند پایه سوم، چهارم و یا پنجم ابتدایی دارید برای مرور درس فارسی و درست نویسی از روش دیکته به روش مشاعره استفاده نمایید. با آموزش گام به گام دیکته به روش مشاعره در مسبی با ما همراه باشید.
دیکته به روش مشاعره برای دانش آموزان ابتدایی

ماه شهریور از راه رسیده است و کمتر از یک ماه دیگر فرزندانمان آرام آرام سال تحصیلی نو را آغاز خواهند کرد. پیشنهاد می کنم همان طور که برای خریدهای اول مهر ماه برنامه ریزی می کنید برای مرور و تمرین و تکرار درس های سال گذشته فرزندتان هم زمان بگذارید تا با پایه قوی وارد سال تحصیلی 1401 _ 1400 شود. اگر فرزند پایه سوم، چهارم و یا پنجم ابتدایی دارید برای مرور درس فارسی و درست نویسی از روش دیکته به روش مشاعره استفاده نمایید. با آموزش گام به گام دیکته به روش مشاعره در "مسبی" با ما همراه باشید.

اگر به شعر و ادبیات علاقه داشته باشید، حتما مسابقه های مشاعره را تماشا کرده اید. مشاعره درواقع به معنای مسابقه شعرخوانی از حفظ است که قوانین خاص خود را دارد. در مشاعره باید شرکت کننده های مسابقه با آخرین حرف یا نشانه که فرد پیش از آن ها شعرش را به پایان می برد، یک بیت شعر بخواند که تکراری هم نباشد. حالا ما در دیکته به روش مشاعره می خواهیم از همین الگو پیروی کنیم به این شکل که شما یک جمله، یک مصراع و یا یک بیت شعر از کتاب فارسی فرزندتان انتخاب می کنید و در بالای صفحه می نویسد. سپس از فرزندتان بخواهید با اولین و آخرین نشانه یا حرف جمله، مصراع یا بیتی که نوشتید، یک جمله، مصراع یا بیت بنویسد،(در مجموع دو جمله می شود.) و به همین ترتیب تا دوازده جمله، مصراع و یا بیت شعر ادامه دهد. می تواند از جمله، مصراع و یا بیت های شعرهای کتاب فارسی خود که به یاد دارد بنویسد و یا کاملا خلاقانه و خارج از کتاب فارسی آنچه به یاد می آورد را بنویسد. در پایان آنچه او نوشته است را بلند بخوانید و اگر جمله و یا بیتی توجه شما را جلب کرد از فرزندتان بخواهید در مورد آن توضیحی کوتاه دهد و در نهایت اگر به لحاظ درست نویسی اشکال داشت با ارائه راهکار مناسب او را راهنمایی نمایید.

بهتر است این دیکته در برگه آ چهار و به شکل شاخه ای رسم شود تا از لحاظ نوع نگارش هم برای فرزندان تازگی و جذابیت داشته باشد. دیکته به روش مشاعره مناسب گروه سنی 9 تا 12 است و به تقویت حافظه و تمرکز دانش آموزان کمک می کند.

دیکته به روش مشاعره برای دانش آموزان ابتدایی
امتیاز دهی به مقاله 
ثبت نظر، سوال و ... :
شما می توانید درباره دیکته به روش مشاعره برای دانش آموزان ابتدایی نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
ارسال
نظرات (0)
ترتیب