رازهای شگفت انگیز بدن انسان، دانشمندان را هم متعجب کرده است

نویسنده: صبا
1400/05/12   00:24
کشف رازهای شگفت انگیز از بدن انسان، بیش از همه، اندیشمندان و دانشمندان را متعجب و گیج کرده است. از این راز های شگفت انگیز می توان به چند نمونه زیر اشاره کرد.
رازهای شگفت انگیز بدن انسان، دانشمندان را هم متعجب کرده است

کشف رازهای شگفت انگیز از بدن انسان، بیش از همه اندیشمندان و دانشمندان را متعجب و گیج کرده است. از این راز های شگفت انگیز می توان به چند نمونه زیر اشاره کرد.

فعالیت مغز شما مانند اثر انگشتان منحصر به فرد است:

دانشمندان می گویند: با استفاده از اسکنی به نام FMRI می توانند دقیق تر مغز افراد را مشاهده و آن ها را از هم تشخیص دهند. آن ها با آزمایش روی فعالیت مغز صد نفر، منحصر به فرد بودن مغز هر فرد را کشف کردند.

گوش های ما مجهز به تشخیص صدای مولکول ها هستند:

ما با چشمانی بسته صدای ریختن شربتی خنک در لیوان را از صدای ریختن چای تازه دم در فنجان تشخیص می دهیم. مولکول های آب سرد دارای انرژی کم و صدای بم هستند و مولکول های آب گرم صدای زیر و انرژی بیشتری دارند. گوش های نابینایان از هر تق و تق عصای سفیدشان تصویری دریافت می کنند و در واقع با حواس و گوش هایشان پیرامون خود را می بینند.

چشم انسان 576 مگاپیکسل برآورد شده است:

دکتر راجرز کلارک، مقاله ای در رسانه های جهان منتشر کرده است که با شبیه سازی های انجام شده مگاپیکسل حدودی چشم انسان 576 مگاپیکسل برآورد شده است. این در حالی است که در بروزترین دوربین های عکاسی و گوشی های پرچمدار تنها می توان با 108 مگاپیکسل عکاسی کرد.

و خداوند در آیه 9 سوره ی سجده فرمود: سپس آن (نطفه بی جان) را نیکو بیاراست و از روح (قدسی الهی) خود در آن دمید و شما را دارای گوش و چشم و قلب (با حس و هوش) گردانید. باز بسیار اندک شکر و سپاس گزاری نعمتهای حق می کنید.

عجیب تر از تو ندارد جهان تماشاگاه چرا به چشم تعجب به خود نظر نکنی

***

عالم همه در توست و لیکن از جهل پنداشته ای، تو خویش را در عالم

رازهای شگفت انگیز بدن انسان، دانشمندان را هم متعجب کرده است
امتیاز دهی به مقالهScoring the article 
ثبت نظر یا سوالRegister comments or questions
نام و نام خانوادگیfirst name and last name
ارسال
نظراتComments   (0)
ترتیب
دلار: 59,071تومانبیت کوین: 64,624 دلار
590710
fa