دسترسی وسیع به سوپرشارژرهای تسلا

1400/04/31   19:40
ایلان ماسک مدیر عامل تسلا روز سه شنبه گفت: شبکه ایستگاه های شارژ سریع DC این شرکت برای وسایل نقلیه الکتریکی خود ، که به آن شبکه تسلا سوپرشارژر نیز می گویند ، در سال 2021 برای سایر انواع وسایل نقلیه الکتریکی باز خواهد بود.
دسترسی وسیع به سوپرشارژرهای تسلا

ایلان ماسک مدیر عامل تسلا روز سه شنبه گفت: شبکه ایستگاه های شارژ سریع DC این شرکت برای وسایل نقلیه الکتریکی خود ، که به آن شبکه تسلا سوپرشارژر نیز می گویند ، در سال 2021 برای سایر انواع وسایل نقلیه الکتریکی باز خواهد بود.

مدیرعامل در پاسخ به یکی از طرفداران تسلا در توییتر ، جایی که ماسک 58.3 میلیون نفر را دنبال می کند ، به طور خاص نوشت: ”ما در حال حاضر شبکه سوپرشارژ خود را برای سایر خودروها باز می کنیم.”

ماسک نگفت که تسلا در کجای دنیا ایستگاه های شارژ سریع DC خود را برای استفاده با سایر وسایل نقلیه الکتریکی در دسترس قرار می دهد یا اینکه مدل ها و شارژرهای جاده ای تسلا در سال 2021 سازگار و ناسازگار با کدام خودروها هستند.

وی گفت که سرانجام تسلا قصد دارد سوپرشارژرها را برای سایر وسایل نقلیه برقی در همه کشورها باز کند.

پیش از این ، تسلا به دلیل ایستگاه های شارژ انحصاری شرکت در جاده ، وسایل نقلیه خود را به دلیل داشتن مزیت فوق العاده در مقایسه با سایر برندهای های وسایل نقلیه الکتریکی به بازار عرضه می کرد.

شبکه شارژ تسلا بدون نیاز به هیچ نوع حق عضویت در اختیار رانندگان اتومبیل های تسلا قرار دارد. تسلا بسته به قوانین محلی ، شارژ دقیقه به رانندگان یا هر کیلووات ساعت برای ”شارژ بیش از حد” را به شما اعلام می کند.

در حالی که تسلا با استفاده از کابل های آداپتور حداکثر می تواند هر ایستگاه شارژ وسایل نقلیه الکتریکی را تأمین کند ، دارندگان تسلا در حال حاضر سطح 3 شرکت و ایستگاه های جدید Supercharger را برای خود دارند.

کانکتورهایی که برای اتصال و برق رسانی در جاده ها در سوپرشارژرهای جدیدتر از آنها استفاده می کنند ، ایستگاه های تسلا را با ماشین های الکتریکی دیگران ناسازگار می کند و از نظر تئوری خطوط را کوتاه تر و شارژرها را برای رانندگان تسلا بیشتر می کند.

قول ماسک در روز سه شنبه جزئیات بیشتری را نسبت به اظهارات قبلی خود که در دسامبر سال 2020 به YouTuber MKBHD ، مارکز براونلی گفته بود ، بیان می کند. در آن زمان ، ماسک گفت سایر خودروسازان ”کم حرف” هستند و به دنبال دسترسی به سوپرشارژرهای تسلا هستند.

گزارش های قبلی رویترز و دیگران گفته بود که تسلا در حال مذاکره برای ایجاد ایستگاه های شارژ سریع است که از وسایل نقلیه الکتریکی دیگر شرکت ها در آلمان ، سوئد و نروژ باز است.

مدت هاست که رقبا در ایالات متحده بر روی ایستگاه های شارژ متمرکز هستند که به طیف گسترده ای از خودروسازان به وسایل نقلیه الکتریکی سرویس می دهند.

طبق وب سایت تسلا ، این شرکت اکنون بیش از 25000 ایستگاه شارژ را در سراسر جهان اداره می کند.

اگر تسلا تعداد قابل توجهی از ایستگاه های شارژ خود را در ایالات متحده باز کند. به ویژه اگر بتواند اتومبیل های خود را از منابع انرژی تجدید پذیر تولید کند، ممکن است در بودجه جدید دولت مانند کمک های مالی ، اعتبارات مالیاتی ، تخفیف ها یا اعتبارات انرژی سبز که می تواند بفروشد استفاده کند. به شرکتهایی که برای جبران تأثیرات زیست محیطی خود به آنها نیاز دارند.

انواع دقیق اعتبارات با صلاحدید مقامات مختلف ایالتی و فدرال است که برنامه های زیست محیطی و رژیم های اعتبار سبز را اجرا می کنند.

در سه ماهه اول سال 2021 ، تسلا 518 میلیون دلار درآمد حاصل از فروش اعتبارات نظارتی را گزارش داد . انتظار می رود این شرکت به روزرسانی درآمد سه ماهه دوم خود ، از جمله شماره سوپرشارژرها جدید و درآمد حاصل از فروش اعتبار نظارتی را در روز دوشنبه 26 ژوئیه ارائه دهد .

منبع CNBC

امتیاز دهی به مقالهScoring the article 
ثبت نظر یا سوالRegister comments or questions
نام و نام خانوادگیfirst name and last name
ارسال
نظراتComments   (0)
ترتیب
کلمات کلیدی: سوپرشارژرهای تسلا
دلار: 59,061تومانبیت کوین: 67,378 دلار
590610
fa