مسبی

پلاستیک‌هایی با سرعت تجزیه پذیری بالا

22 اردیبهشت 00 ساعت 15:26
پلاستیک یکی از مواردی است که تجزیه آن سالهای بسیار زیادی به طول می انجامد و از این رو برای محیط زیست خطرات زیادی دارد. محققان چینی در تازه‌ترین تحقیقات خود موفق به ساخت پلاستیک هایی شده‌اند که در ظرف یک هفته و با نور خورشید و اکسیژن تجزیه می‌شوند.
پلاستیک‌هایی با سرعت تجزیه پذیری بالا

پلاستیک یکی از مواردی است که تجزیه آن سالهای بسیار زیادی به طول می انجامد و از این رو برای محیط زیست خطرات زیادی دارد.

محققان چینی در تازه ترین تحقیقات خود موفق به ساخت پلاستیک هایی شده اند که در ظرف یک هفته و با نور خورشید و اکسیژن تجزیه می شوند.

محققان دانشگاه هواژونگ در تحقیقات خود ماده ای جدید کشف کردند. این ماده یک نوار پلیمری است که رنگ آن در واکنش به تغییرات پی اچ، تغییر پیدا می کند.

پس از انجام آزمایشات مکرر مشخص شد که این ماده بعد از چند روز و با قرارگیری در معرض نور خورشید و اکسیژن تجزیه می شود.

محققان در تلاش هستند از این ماده تجربه پذیر در مواردی خاص استفاده کنند زیرا این ماده تنها در محیط های تاریک و بی اکسیژن می تواند پایدار باشد.

این ماده منحصر به فرد در محیط های تاریک و بی اکسیژن از مقاومت بیشتری برخوردار است. از این رو محققان به دنبال این هستند تا از این ماده در تجهیزات الکترونیکی و گوشی های هوشمند استفاده کنند. به عبارتی در جایی که این ماده در برابر نور و هوا محفوظ باشد.

این پلاستیک تازه کشف شده، ماده ای منحصر به فرد است که به دلیل تجزیه پذیری بالا اثرات مخربی برای محیط زیست ندارد و دانشمندان به دنبال توسعه استفاده از این ماده هستند.

امتیاز دهی به مقاله 
ثبت نظر، سوال و ... :
شما می توانید درباره پلاستیک‌هایی با سرعت تجزیه پذیری بالا نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
ارسال
نظرات (0)
ترتیب