مسبی

فرمانده شگفت انگیز بدن

24 مهر 99 ساعت 11:51
این مقاله با عنوان "فرمانده شگفت انگیز بدن" به بررسی یکی از پیچیده ترین اعضای بدن انسان های یعنی مغز می پردازد. در ابتدا بررسی مختصری از اجزای مغز صورت می گیرد و در ادامه قدرت حافظه مغز مورد بررسی قرار می گیرد
فرمانده شگفت انگیز بدن

مغز یکی از شگفت انگیز ترین و پیچیده ترین عضو در بدن انسان ها می باشد. مغز مهم ترین عضو بدن انسان است که در داخل جمجمه مسئولیت فرماندهی بدن را بر عهده دارد و از بافت های چربی تشکیل شده است. مغز انسان شبانه روز و به صورت مداوم در حال فعالیت و فرماندهی بدن است حتی کارکرد مغز هنگامی که خواب هستیم بیش از پیش می شود. در مغز مقدار قابل توجهی انرژی الکتریکی در جریان است که بوسیله آن می تواند چند چراغ ال ای دی کوچک را روشن کرد.
مغز به سه قسمت؛ پیش مغز، پس مغز و میان مغز تقسیم می شود که هر کدام از این قسمت ها خود به چندین قسمت دیگر تقسیم می شوند.

برای مثال در قسمت میان مغز، دستگاه فعال ساز شبکه ای وجود دارد که امور مربوط به خواب و بیداری را کنترل می کند. مغز انسان ها توسط یک شیار طولی به دو نیمکره چپ و راست تقسیم می شود که هر کدام از نیمکره ها فعالیت یکدیگر را کنترل می کنند. نیمکره چپ در حرکت، آموزش پذیری نقش دارد و نیم کره راست مغز در عواطف و احساسات نقش دارد. مغز انسان توسط ساقه ی مغز که در قسمت پس مغز قرار دارد به نخاع متصل می شود.

این مطالب توضیحات مختصری از ساختار و قسمت های مختلف مغز بود که مورد بررسی قرار گرفت
اما مهم ترین چیزی که در این مقاله قصد بررسی آنرا دارم، میزان حافظه مغز است که بسیار بسیار شگفت انگیز است. مغز انسان حافظه ای فوق العاده شگفت انگیز و باور نکردنی دارد. به گونه ای که می تواند انواع پیام ها، دادها و اطلاعات شنیداری، دیداری و... تا آخر عمر ذخیره کند.

یک حافظه بسیار پر قدرت، توانا و قابل اعتماد. حافظه مغز انسان ها در مقایسه با هاردهای اکسترنال کامپیوتر بسیار بسیار بیشتر است. حافظه مغز حدود دو و نیم پتابایت گنجایش و فضا برای ذخیره سازی دارد. دو و نیم پتابایت چیزی حدود میلیارد های هارد اکسترنال می باشد. قدرت گنجایش مافوق تصور مغز انسان این قدرت را به او می دهد تا نسبت به دیگر موجودات متمایز شود.

در اصل حافظه مغز انسان نسبت به سایر موجودات حافظه ای بسیار پیچیده، قدرتمند تر و خلق العاده تر می باشد که حتی خود انسان ها نمی توانند با وسایل و ابداعاتی را با قدرت گنجایش حافظه مغز برای ذخیره سازی اطلاعات ایجاد کنند.

امتیاز دهی به مقاله 
ثبت نظر، سوال و ... :
شما می توانید درباره فرمانده شگفت انگیز بدن نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
ارسال
نظرات (0)
ترتیب