گام هایی بلند در دنیای علم

1399/07/12   07:03
این مقاله با عنوان "گام هایی بلند در دنیای علم" به مهم ترین دستاوردها و پیشرفت های علمی همچون اختراع ماشین بخار و کشف برق در طول تاریخ اشاره دارد و در ادامه از تلاش دانشمندان برای کشف راز های دیگر در دنیای علم سخن به میان می آورد.
گام هایی بلند در دنیای علم

انسان ها موجوداتی بی نهایت طلب هستند که همواره آرزوهای بسیار زیادی در ذهن خود می پرورانند و در صدد دسترسی به آرزوهایشان هستند تا این آرزوها را به واقعیت تبدیل کنند.
انسان ها هنگامی که در محیطی قرار می گیرند، سعی می کنند تا به شناختی مطلوب از آن محیط برسند تا به راحتی بتوانند در آن محیط زندگی کنند.
قرن 18 با وقوع انقلاب صنعتی و اختراع ماشین بخار، قدمی بزرگ برای انسان ها بود. قدمی بزرگ برای تسلط بر محیط پیرامون، برای آسان کردن زندگی. با اختراع ماشین بخار، بسیاری از عرصه های کار و زندگی همچون نساجی، کشاورزی و حمل و نقل دچار دگرگونی عظیمی شدند. کارخانجات بسیار بزرگی ایجاد شد و کالا های صنعتی فراوانی تولید شد. با اختراع کشتی بخار و قطار، حمل و نقل سریع تر و آسان تر از گذشته شد. با شکل گیری انقلاب صنعتی هزاران وسیله برای آسان تر شدن کارهای روزمره اختراع شد.
انقلاب صنعتی، سقف آرزو های بشر نبود. در قرن بعد، مهم ترین اکتشاف بشر در طول تاریخ شکل گرفت. آری، در این دوره برق کشف شد و مسیر انسان ها را برای تسلط بر محیط پیرامون خود و بهره مندی از طبیعت بیشتر هموار کرد. اهمیت اکتشاف برق چندین برابر اختراع ماشین بخار بود. با اکتشاف برق تمام زمینه ها مانند حمل و نقل، کشاورزی، پزشکی و ... دچار تحولی دیگر شدند. صدها دانشمند در سراسر جهان با اکتشاف برق، وسایل مهم و کاربردی را همچون لامپ، تلویزیون، رادیو و ... اختراع کردند. در اصل اکتشاف برق دنیای بشر را روشن کرد و بشر را صدها سال به جلو برد.

با اکتشاف این ماده گرانبها و اختراعاتی که به وسیله برق صورت گرفت، زندگی آسان تر شد.
اکتشاف برق، زمینه را برای پیشرفت های علمی دیگر هموار کرد اما این اکتشاف میل و اشتیاق بی نهایت طلب انسانها را سیراب نکرد. اکنون که انسان ها توانسته بودند بر طبیعت غلبه کنند و آنرا بشناسند، به دنبال شناخت محیطی ماورای طبیعت بودند. محیطی که همواره انسان ها را شگفت زده می کند و هر انسانی آرزو دارد تا آنرا بشناسد.
این بار و در قرن 19 کم کم دانشمندان فعالیت های خود را در حوزه ی علم هوا و فضا شروع کردند تا بتوانند به شناختی نسبی از فضا دست پیدا کنند. همه ی ما در رویاپردازی های خود عاشق این هستیم که به فضا برویم یا بر کره ی ماه قدم بگذاریم.
انسان ها از دیرباز تا کنون درباره فضا و اجرام آن برای خود افسانه هایی ساخته اند. مثلا در اکثر فیلم های علمی و تخیلی با محوریت فضا مشاهده می کنیم که انسان ها توانسته اند بر فضا تسلط پیدا کنند و در آنجا ایستگاه هایی را برای سکونت خود ایجاد کنند. علم انسان ها آنقدر پیشرفته شده است که زمین به سیاره ای متروکه تبدیل شده و انسان ها با وسایل پیشرفته در فضا مستقر شده اند و جنگ های ویرانگر قدرت طلبان از زمین به عرصه ی فضا کشیده می شود.
تمامی این شواهد و رویاپردازی ها حاکی از این است که میل انسان ها برای تسلط بر فضا بسیار زیاد می باشد. انسان ها این بار فراتر از آرزو های خود گام بر می دارند و سعی می کنند با دانش خود به شناسایی محیط فضا بپردازند.

گام هایی بلند در دنیای علم
امتیاز دهی به مقالهScoring the article 
ثبت نظر یا سوالRegister comments or questions
نام و نام خانوادگیfirst name and last name
ارسال
نظراتComments   (0)
ترتیب
دلار: 56,620تومانبیت کوین: 52,132 دلار
566200
fa