مسبی

آموزش روش هایی برای تولید ژل آتش زا

31 خرداد 99 ساعت 11:38
5 از 5 (1 رای)
عموما در پایان هر هفته و یا تعطیلات، اکثر خانوده ها و یا جمع های دوستانه به سمت طبیعت روانه می شوند. و راحت ترین غذای مرسوم در این تفریح کباب مرغ و گوشت است و در کنار آن استفاده از ذغال و روشن کردن ذغال برای پخت کباب ضرورت می یابد.
آموزش روش هایی برای تولید ژل آتش زا

آموزش روش تولید ژل آتش زنه برای روشن کردن آتش

عموما در پایان هر هفته و یا تعطیلات، اکثر خانوده ها و یا جمع های دوستانه به سمت طبیعت روانه می شوند. و راحت ترین غذای مرسوم در این تفریح، کباب مرغ و گوشت است و در کنار آن استفاده از ذغال و روشن کردن ذغال برای پخت کباب ضرورت می یابد. روشن کردن ذغال یا با مواد مایع سوختی یا با ژل آتش زا که مناسب ترین گزینه است امکان پذیر است.

آیا تولید ژل آتش زا امکان پذیر است؟ جواب است بلی. شما می توانید با رعایت مسائل ایمنی اقدام به ساخت ژل مورد نیاز در منزل بنمائید. ساخت ژل آتش زا با مواد مختلفی امکان پذیر است اما یکی ازمواردی که با مواد زیر براحتی می توانید ژل تولید کنید را به شما معرفی می کنیم. برای این کار ابتدا باید مواد اولیه را به درصدهایی که مشخص کرده ایم آماده کنید. در این مطلب دو روش تولید را به شما معرفی می کنیم.

روش اول: تولید ژل آتش زا با کارباپوول

روش دوم: تولید ژل آتش زا با تری اتانول آمینمواد موردنیاز

- آب 90-85 درصد

- ماده کارباپوول 5/0 دهم درصد

- تری اتانول امین 5 درصد

- اتانول 5 درصد

-

مراحل ساخت ژل آتش زنه با کار باپوول

ابتدا تمام کارباپوول را درآب حل کنید و در ادامه تری اتانول را بصورت قطره ای به محلول مورد نظر اضافه کنید در این مرحله محلول بتدریج به حالت ژل در می آید و سپس در پایان الکل را به محلول بدست آمده اضافه کنید تا ژل آتش زنه ای که ساخته اید آماده شود. در صورتی که ژل به دست آمده خوب شعله ور نمی شود بتدریج اتانول بیشتری به ترکیب اضافه کنید.


طریقه ساخت ژل آتش زا با تری اتانول آمین

ماده دیگری که علاوه برکارباپوول می توانید برای تولید ژل آتش زا استفاده کنید ماده تری اتانول آمین است. برای اینکار ابتدا مقداری کربومر را در آب کمی حل کنید سپس چند قطره تری اتانول آمین به آن اضافه کنید تا ph آب را به خوبی تنظیم نماید و ژل نهایی بدست آید. در ادامه برای افزایش سرعت شعله ور شدن ژل می توانید الکل هم به آن اضافه کنید. علی ای حال با توجه به آموزش داده شده تولید این ژل دردسرهای خاص خودش را هم دارد که شامل بو و تهیه مواد اولیه و غیره می باشد. اما اخیرا ژل آتش زایی تولید شده که با استفاده از مواد خوراکی تهیه شده است و فاقد بو و رنگ بوده و حمل آسان و بسیار کم حج می باشد و برای کوه نوردی و مسافرت بسیار مناسب است. شما برای اطلاع از مشخصات و یا خرید ژل آتش زای مسافرتی کلیک کنید.

امتیاز دهی به مقاله 
ثبت نظر، سوال و ... :
شما می توانید درباره آموزش روش هایی برای تولید ژل آتش زا نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
ارسال
نظرات (0)
ترتیب
کلمات کلیدی: تولید ژل آتش زا