موفقیت در كنكور، 23 نكته و راز تضمینی برای موفقیت در كنكور و امتحانات

نویسنده: ترجمه برتر
1399/03/02   22:26
موفقیت در كنكور مستلزم تلاش و كوشش ذهنی است كه هر دانش آموزی این قضیه را می داند و به همین دلیل تلاش و كوشش ذهنی و استفاده از مشاوران تحصیلی باعث خواهد شد تا دانش آموز در مسیر درستی گام بر دارد. البته با روش های سخت گیرانه می توان به موفقیت در كنكور امیدوار بود.
موفقیت در كنكور، 23 نكته و راز تضمینی برای موفقیت در كنكور و امتحانات

موفقیت در كنكور مستلزم تلاش و كوشش ذهنی است كه هر دانش آموزی این قضیه را می داند و به همین دلیل تلاش و كوشش ذهنی و استفاده از مشاوران تحصیلی باعث خواهد شد تا دانش آموز در مسیر درستی گام بر دارد. البته با روش های سخت گیرانه می توان به موفقیت امیدوار بود. ولی گاهی اوقات لازم است كه ذهن خودمان را از همه سختی ها خالی كنیم تا بهتر بتوان به مقصود دست یافت. برای موفقیت لازم است كه اصولی را رعایت كنید تا بتوانید هر چه سریع تر به هدف خود دست یابید. می توان از تجربه و تخصص مشاوران تحصیلی جهت موفقیت استفاده كرد. بهرحال این مشاوران در طول دوران خدمت خود با سوالات تستی و توضیحی مواجه شده اند و بهتر می توانند دانش آموزان و داوطلبان را جهت موفقیت راهنمایی كنند و مشاوره تخصصی و عمومی به دانش آموزان یكی از بهترین مواردی است كه می توان به آن اشاره كرد.اصول موفقیت در كنكور

برای موفقیت باید اصولی را رعایت كرد تا بتوان راحت تر به هدف مورد نظر خود دست یافت. شما با رعایت این اصول می توانید نسبت به موفقیت امیدوار باشید.

- مطالعه قبل از خواب

مطالعه قبل از خواب یكی از بهترین روش ها برای به خاطرسپردن مطالب و به خصوص مطالب درسی است. بهتر است كه مطالب درسی را دو یا سه ساعت قبل از خواب به دقت مطالعه كنید تا هنگام خواب ذهن شما آن ها را مرور كند. مطالعه مطالب درسی در آخر شب به دانش آموز كمك می كند تا خواب راحتی داشته باشد. بیدارماندن در شب برای مطالعه درس ها اصولا درست نیست و همچنین باعث خواهد شد تا دانش آموز روز بعد، شاداب نباشد و به همین دلیل هرگز از این روش استفاده نكنید. برای موفقیت توصیه می كنیم كه از این روش استفاده كنید. بهتر است كه هر روز فقط یك درس را مطالعه كنید و بر روی بیش از یك درس متمركز نشوید تا ذهن شما هم برای همان درس برنامه ریزی شده و مطالب درسی همان روز را بخاطر بسپارد. مطالعه چند درس باعث خواهد شد تا ذهن شما به چند موضوع توجه كرده و در نهایت سردرگم خواهد شد.

- مطالعه درس با فاصله زمانی

تكرار مادر مهارت ها است و شما با این اصول می توانید همه مطالب درسی را به حافظه خود بسپارید. برای مثال لازم نیست كه جدول تناوبی درس شیمی را به یكباره به ذهن خود بسپارید، شما با این روش می توانید این هر ردیف جدول را به فاصله یك ساعت از یكدیگر به ذهن خود بسپارید. می توانید برای موفقیت از این روش هم استفاده كنید. شما می توانید بعد از هر ساعت، دقایقی را استراحت كنید. این استراحت به شما كمك می كند تا مطالب بعدی را بهتر به خاطر بسپارید. مطالعه طوطی واری و بی وقفه درس ها به شما هیچ كمكی نمی كند بلكه حتی ذهن شما را خسته می كند، طوری كه هیچ كدام از مطالب درسی را بخاطر نخواهید داشت. ذهن مهم ترین ابزار شما برای موفقیت است و به همین دلیل بهتر است كه با آن به مهربانی رفتار كنید تا آن هم موفقیت های بزرگ تری را برای شما به ارمغان بیاورد.

- مطالعه مطالب درسی مانند داستان

یكی از دلایلی كه برخی از دانش آموزان از درس استقبال نمی كنند این است كه احساس می كنند كه مطالب درسی خشك و بیروح است. امروزه در مدارس كشورهای آمریكا و كانادا، مطالب درسی را جذاب كرده و به طور مثال برای درس تاریخ از دانش آموزان می خواهند كه درس آن روز را با نمایش نامه در كلاس اجرا كنند تا هم در ذهن خود و هم در ذهن دانش آموزان دیگر برای همیشه حك شود. دانش آموز می تواند با این روش حتی بیروح ترین مطالب را هم به ذهن خود بسپارد. قصه گویی مطالب درسی به شما كمك می كند تا هرگز آن ها را فراموش نكنید. برای موفقیت می توانید هر مطلب درسی را به قصه جذابی تبدیل كنید. با قصه گویی مطالب درسی، می توانید مطالب درسی را جذاب كرده و با حس و حال بهتری، درس بخوانید و این روش به موفقیت كنكور شما كمك خواهد كرد.

- تغییر مكان برای مطالعه درس

با تغییر مكان می توانید مطالب درسی را بهتر یاد بگیرید. از آن جایی كه شما از محلی به محل دیگر می روید همین روند به شما كمك می كند تا مطالب درسی را بهتر یاد بگیرید. با هر بار تغییر مكان شما مطالب درسی را بهتر یاد خواهید گرفت. تغییر مكان به یادگیری بهتر مطالب درسی كمك می كند. برای موفقیت می توانید از این روش استفاده كنید. می توانید از مكان های متفاوتی استفاده كنید، بهتر است بعد از مطالعه در كتابخانه به محل دیگری كه بتوانید حواس خودتان را جمع كنید بروید. با جمعی از دوستان خود كه مثل شما اهل مطالعه هستند درس ها را مطالعه كنید و هر چقدر كه محیط شما علمی تر باشد به همان اندازه مطالبی كه مرور می كنید در ذهن شما باقی خواهد ماند و موفقیت شما بعد بزرگ تری خواهد داشت. پس از همین الان برنامه ریزی كنید.

- خود آزمون

با این روش می توانید هر آن چه را كه یاد گرفته اید را تست كنید. بعد از هر بار مطالعه، یك كتاب درسی، از كتاب آماده تست استفاده كنید. بهتر است كه مطالبی كه همان روز مطالعه كردید را تست بزنید و آمادگی خودتان را نسبت به كنكوری كه در پیش رو دارید را بسنجید. با خود آزمون و پیش آزمون هایی كه از خودتان می گیرید در واقع خودتان را برای یك كنكور واقعی آماده می كنید. خود آزمونی را با مدت زمان واقعی كنكور شبیه سازی كنید. با این روش می توانید موفقیت در كنكور را لمس كنید. با خود آزمونی ذهن خود را برای یك مسابقه بزرگ آماده می كنید. با این روش می توانید تا حدی با نمونه سوالات كنكور آشنا می شوید. ا ین ها همان اصول موفقیت در كنكور هستند.
دلایل موفقیت در كنكور

· اراده و پشتكار

با اراده و پشتكار می توان به موفقیت های بزرگ تری دست یافت. زمان كه شما سعی می كنید كه تعداد ساعات مطالعه خودتان را بیشتر كنید بدین ترتیب به تدریج می توانید تصمیم های بزرگ تری را بگیرید و موفقیت های بزرگ تری بدست بیاورید. با اراده و پشتكار می توان درصد موفقیت را به میزان قابل توجهی افزایش داد. هر چقدر كه اراده و پشتكار شما بیشتر باشد به همان اندازه موفقیت در كنكور هم افزایش می یابد.

· انتخاب آگاهانه

زمانی كه تصمیم می گیرید كه در كنكور رتبه بالاتری بدست بیاورید خود را موظف می كنید كه بیشتر تلاش كنید و به همین دلیل درصد موفقیت خود را بیشتر می كنید. شما برای خودتان برنامه ریزی می كنید تا موفقیت در كنكور را حتمی كنید. با این روش شما هرگز تصمیمات گذشته را تكرار نخواهید كرد. انتخاب آگاهانه در تعیین رشته دانشگاهی هم موجب خواهد شد تا موفقیت بیش تری بدست بیاورید.

· تسلیم نشدن در برابر مشكلات

مشكلات در همه كاری وجود دارد. همین مشكلات هستند كه باعث آب دیده شدن فرد می شود و اگر كسی در برابر مشكلات سر خم نكند، بالاخره به هدف خود دست خواهد یافت. وقتی شما برای موفقیت عزم خود را جزم می كنید، مشكلات هرگز نمی توانند سد راه شما شوند. اگر تصمیم شما مبنی بر رتبه برتر كنكور جدی باشد هرگز از مشكلات هراسی نخواهید داشت.

· برنامه ریزی تحصیلی و مشاوره تحصیلی

با این روش می توانید بر بسیاری از موانع تحصیلی خودتان فائق بیایید و موفقیت در كنكور را حتمی كنید. شما با برنامه ریزی تحصیلی می توانید این امر را برای خودتان محقق كنید. با مشاوره تحصیلی می توانید در كمترین زمان ممكن بیش ترین نتیجه را بگیرید. عدم موفقیت در كنكور ناشی از عدم برنامه ریزی و عدم استفاده از مشاوره های تحصیلی است. مشاوره تحصیلی به شما كمك خواهد كرد تا بهتر بتوانید مطالب را یاد بگیرید.

· مطالعه صحیح و اصولی

با این روش كمتر خسته خواهید شد و می توانید به مدت زمان طولانی مطالعه كنید. می توانید با مطالعه صحیح و اصولی حتی چندین موضوع را مطالعه كنید. هر چقدر كه مطالعه شما اصولی و عمیق باشد به همان اندازه مطالب به مدت زمان زیادی در ذهن شما باقی خواهد ماند. با این دلایل موفقیت در كنكور حتمی خواهد بود.
نكات و رازهای موفقیت در كنكور

برای موفقیت در كنكور لازم است كه اصولی را رعایت كنید تا بتوانید در دانشگاه قبول شوید. موفقیت دیگری رمز و رازی ندارد بلكه راه و روش دارد كه شما می توانید با انجام دادن آن ها موفق شوید.

- مطالعه صحیح و اصولی

مطالعه هر درسی نسبت به سایر دروس متفاوت است. به طور مثال مطالعه درس شیمی نسبت به درس فیزیك یا جغرافی متفاوت است و شما لازم است كه هر درس را با اصول خاصی كه منحصر به فرد برای آن درس است مطالعه كنید تا مطالب درس در خاطرتان باقی بماند. با این روش موفقیت در كنكور شما بیش تر خواهد شد.

- مطالعه مفید

با پیروی از این روش از اتلاف وقت جلوگیری خواهید كرد. هنگام مطالعه بهتر است كه به كار دیگری مشغول نباشید و فقط مطالعه كنید. هر چقدر كه مطالعه شما مفید باشد به همان اندازه نتیجه خواهید گرفت. با این روش موفقیت در كنكور شما بیشتر خواهد شد. این روش به شما كمك می كند تا بهتر بتوانید مطالب بیش تری را یاد بگیرید. مطالعه مفید مانند كار هوشمندانه است و به شما كمك می كند تا كمتر خسته شوید.

- استفاده از روش های تقویت حافظه

با این روش ها می توانید مطالب تا زمان كنكور در حافظه شما باقی خواهد ماند. البته كنكور هر رشته ای نسبت به قبلی متفاوت است و دانش آموزان بهتر است كه براساس رشته مورد نظر خود مطالب درسی را مطالعه كنند. با این روش می توانید موفقیت در كنكور خود را به میزان قابل توجهی افزایش دهید.

سریع خوانی

سریع خوانی موجب می شود كه بتوانید مطالب بیش تری را مطالعه كرده و حتی در خود آزمونی هم بتوانید تست های بیش تری را بزنید. شما با روش هایی می توانید سرعت تندخوانی خودتان را اندازه بگیرید و بعدها آن را افزایش دهید. با تندخوانی می توانید در یك روز مطالب بیش تری را مطالعه كنید. با این روش می توانید موفقیت در كنكور را به میزان قابل توجهی بیش تر كنید.

شركت در آزمون های آزمایشی

این نوع آزمون ها به مانند آزمون واقعی كنكور بوده و شما می توانید براساس این نوع آزمون ها مهارت خودتان را نسبت به تست زنی و سایر موارد بسنجید. بهتر است كه در آزمون آزمایشی یك آموزشگاه معتبر شركت كنید و حتما رتبه خود را در آزمون پیگیر شوید. اگر رتبه خوبی بدست نیاورده باشید حتما قضیه را پیگیری كنید و علت را جویا شوید طوری كه در آزمون های بعدی رتبه بهتری را بدست بیاورید. با این روش می توانید موفقیت در كنكور از نزدیك بررسی كنید.

- استفاده از منابع كمك آموزشی

منابع كمك آموزشی به اندازه درس مهم هستند و به همان اندازه داوطلب را برای موفقیت در كنكور آماده می كنند. شما در هر رشته ای كه تحصیل می كنید لازم است كه جهت موفقیت از منابع كمك آموزشی معتبر استفاده كنید و هر روز دایره اطلاعات خود را راجع به سوالات كنكور گسترش دهید و تست ها را با سرعت بیش تری بزنید.

- برنامه مطالعاتی منسجم و منظم

با یك برنامه منظم و منسجم می توانید موفقیت را حتمی كنید. با برنامه مطالعات منسجم و منظم می توانید مدت زمان مطالعه را در طول چند هفته مشخص كرده و طبق آن عمل كنید و موفقیت را بدست خودتان تضمین كنید.

با توجه به این نكات و رازهای موفقیت در كنكور، می توانید نسبت به موفقیت خودتان صد د رصد اطمینان داشته باشید.

نتیجه گیری

كنكور یكی از موانع داوطلبان و دانش آموزانی است كه سال ها باعث شده كه دانش آموزان سرخورده شده باشند ولی برای موفقیت در كنكور لازم است كه به یك سری اصول پایبند باشید و براساس آن ها كار و مطالعه كنید. در صورتی كه براساس روش های بالا اقدام كنید به طور یقین موفقیت از آن شما خواهد بود.

موفقیت در كنكور، 23 نكته و راز تضمینی برای موفقیت در كنكور و امتحانات
امتیاز دهی به مقالهScoring the article 
ثبت نظر یا سوالRegister comments or questions
نام و نام خانوادگیfirst name and last name
ارسال
نظراتComments   (0)
ترتیب
کلمات کلیدی: موفقیت در كنكور
دلار: 58,009تومانبیت کوین: 59,943 دلار
580090
fa