سیستم های ورزشی برای کاهش وزن

1399/01/31   17:16
در این مقاله ما در نظر داریم تا سیستم های جدید ورزشی را به منظور کاهش وزن طبیعی و بدون عوارض را به شما معرفی کنیم تا تمامی عزیزانی که قصد دارند یک کاهش وزن اصولی رو تجربه کنند از این مقاله استفاده کنند.
سیستم های ورزشی برای کاهش وزن

امروزه یکی از دغدغه های آقایان و به خصوص بانوان داشتن تناسب اندام و وزن ایده آل می باشد زیرا این ویژگی هم ظاهر مناسبی را در شخص به وجود می آورد و هم از نظر مبتلا شدن به بیماری های قلبی و عروقی می تواند به عنوان یک عمل پیشگرانه عمل کند.

در این مقاله قصد داریم در پنج گام شما رو تا رسیدن به وزن ایده آل مورد نظرتون همراهی کنیم.


1_گام اول:

استرس را کنار بگذارید!

استرس در افراد باعث چاقی میشود، بله شاید کمی تعجب آور باشد اما استرس تا حدودی باعث افزایش چربی و چاقی میشود که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

استرس مزمن در واقع باعث بالا رفتن ترشح هورمون کورتیزول میشود که وظیفه این هورمون تنظیم مدیریت ذخیره چربی میباشد، و به عبارتی دیگر به این هورمون نیز هورمون افزایش می گویند.

پس تا حد امکان آرام و بدون استرس باشید و سعی کنید با سرگرمی و ورزش و فعالیت هایی که به کاهش استرس میکنند به کاهش استرس خود کمک کنید مانند فعالیت های ورزشی مثل شنا و یوگا و....


2_گام دوم:

برنامه ریزی کنید!

یک دفترچه تهیه کنید و در آن فعالیت های ورزشی و کاری هفتگی خود را به صورت جداگانه و روزانه دسته بندی کنید و سعی کنید هر هفته به زمان و حجم این فعالیت ها بیفزایید به گونه ای یکباره یک ساعت زمان به آن اضافه نکنید و در حدود 7 الی 15 دقیقه در هفته کفایت میکند ،و این افزایش را تا جای انجام میدهیم که حجم کالری حجم سوزانده شده ما از کالری دریافتی ما طی هفته بیشتر شود.3_گام سوم:

در کالری منفی قرار بگیرید!

منظور از این جمله این است که باید کالری دریافتی خود را سعی کنیم پایین تر از کالری سوزانده شده قرار دهیم و اما چگونه!؟

برای اینکار برای مثال اگر قبلا روز شنبه برای وعده شام 20 قاشق برنج مصرف می کردیم در هفته آینده آن را به 18 قاشق کاهش دهیم و این کار را تا جایی انجام میدهیم تا به کالری منفی برسیم!

نکته مهم: منظور از کاهش کالری دریافتی قطع یکباره تغذیه فرد نیست بلکه باید این کاهش به صورت یکسان و شیب کم انجام گیرد تا به نقطه ای از تغذیه برسیم که تا حدودی در کالری منفی قرار بگیریم.1_گام چهارم:

سالم زندگی کنید!

عادت های بد در زندگی خودرا کنار بگذارید مانند: سیگار کشیدن و استفاده زیاد از روغن و شکر و نمک و تفریحات ناسالم دیگر

سعی کنید تغذیه خود را برپایه غذاهایی طبیعی و اُرگانیک استوار کنید برای مثال بجای نوشیدن اب میوه های شرکتی از آب میموه های خانگی استفاده کنید.5_گام پنجم:

استراحت کنید!

استراحت و خواب کافی یکی از مهم ترین نکات در رسیدن به یک وزن ایده آل میباشد، سعی کنید عادات دیرخوابیدن را کنار بگذارید و در محدوده ساعات 9 الی 11 شب بخوابید و زود بیدار شوید، و بین 6 الی 8 ساعت بخوابید.

این تنظیم ساعت خواب در تغذیه شما نقش مهمی خواهد داشت چون باعث میشود با بیدار شدن درساعات ابتدایی روز بیشترین تغذیه را در آن ساعات و کم ترین تغذیه را درشب داشته باشید که این خود به تعادل رژیم کمک میکند.


نکته مهم پایانی: همه چیز به خود شما بستگی دارد پس از همین الان شروع کنید و اعتماد به نفس خود را تقویت کنید!

سیستم های ورزشی برای کاهش وزن
امتیاز دهی به مقالهScoring the article 
ثبت نظر یا سوالRegister comments or questions
نام و نام خانوادگیfirst name and last name
ارسال
نظراتComments   (0)
ترتیب
کلمات کلیدی: سیستم های ورزشی،کاهش وزن
دلار: 57,250تومانبیت کوین: 68,558 دلار
572500
fa