روش های پرورش ذهن

1399/01/21   09:50
همه ما از کودکی با چالش های ذهنی زیادی روبرو بوده ایم و تصمیمات خیلی مهمی در زندگی گرفته ایم که گاها باشکست روبه شده ایم. در خیلی از مقالات، کتابها، فیلم ها به این مسئله برخورده ایم که نویسنده متذکر شده که با رویا پردازی و تصویر سازی ذهنی میتوانی هدف هایت را بسازی.
روش های پرورش ذهن

همه ما از کودکی با چالش های ذهنی زیادی روبرو بوده ایم و فکر ها و تصمیمات خیلی مهمی در زندگی گرفته ایم که گاها با شکست رو به رو شده ایم. در خیلی از مقالات، کتابها، فیلم ها به این مسئله برخورده ایم که نویسنده متذکر شده که با رویا پردازی و تصویر سازی ذهنی میتوانی هدف هایت را بسازی و متحول شوی.

سوال من اینجاست آیا تا به حال شده که به این فکر کنی من چطور میتونم یک رویای خوب و یک تصویر ذهنی عالی برای خودم تجسم کنم؟

ما از کودکی یاد گرفته ایم بنویسیم درسته؟ خیلی از ماها نوشتن رو در حد سواد می بینیم، غافل از اینکه همین نوشتن می تونه معجزه کنه.

حتماً از خودت می پرسی چطوری؟

اگه یادتون باشه از گذشته تا به امروز در دوران تحصیلی به خصوص دوران ابتدایی و متوسطه سر درس ادبیات دبیر محترم می گفت دانش آموزان عزیز برای هفته جدید یک موضوع دلخواه تهیه کنید و در موردش انشائی بنویسید و در اینجا در حضور دانش آموزان قرائت کنید درسته؟

خوب دبیر محترم به بهترین رویایی که مفهوم داشت نمره می داد. وقتی یک دانش آموز رویای خودش رو قرائت میکرد همه ما محو شنیدن می شدیم طوری که انگار داریم یک فیلم مهیج تماشا میکنیم.

خوب اصل مطلب اینجاست که همه ما اکثرا این امر مهم رو در حد تکلیف می دانستیم، و به سادگی از کنارش رد شدیم و به کلی فراموش کردیم.

خوب اگر میخواهی طعم موفقیت را بچشی و قدرت تفکر خودت رو پیدا کنی فقط با مطالعه کردن میتوانی چرا؟ چون وقتی که مطالعه می کنی ذهن تو از هر آنچه که دریافت می کند تصویر سازی بسیار زیبایی به وجود می آورد که شخصیت اصلی فیلم در ذهنت خودتی و خودت را به جای شخصیت داستان می گذاری و از موفقیت خودت در مطالعه لذت میبری.

پس همین الان شروع کن به نوشتن هدفهایت و مثل انشائی که در کودکی مینوشتی هدف خودت را در قالب یک داستان کوچک بنویس و آن را مطالعه کن آن نوقت می بینی که ذهن تو چه قدرتی دارد و طوری این داستان تو را پردازش می کند که گویی همین الان در واقعیت این اتفاق در حال افتادن است وقتی می خوانی به نوشته ها نگاه کن و به زبان بیاور ذهن تو یک پردازش گر فوق العاده قوی است بنویس و بخوان. ذهن تو تمام جاده را هموار می کند و مسیر درست را برای رسیدن به هدف هموار می کند. قدرت تصویر سازی ذهنی با نوشتن مهیا می شود. اگر دقت کرده باشید وقتی که مطلبی را می نویسیم و مطالعه می کنیم در ذهن ما به صورت یک فیلم آهسته به نمایش در میاد و ما جزئیات این فیلم را به دقت تحلیل می کنیم.

ولی اگر غیر از نوشتن و مطالعه ما بخواهیم تصویر سازی کنیم در هر لحظه هزاران تصویر مختلف به ذهن ما می آید که نمی توانیم آن را تفکیک کنیم.

کم کم بعد از مطالعه و نوشتن فراوان، دیگر ذهن ما به طور اتوماتیک تصویر سازی های زیبایی می کند.

انگار در سینما نشسته ایم و به فیلم مورد علاقه امان نگاه می کنیم. همین الان خودکار را بردار و بنویس

داستان آینده خودت را بنویس و بخوان هدفهات را بنویس و بخوان،

میخواهی ارتباط خوبی برقرار کنی و بتوانی سر وقت پرزنت کنی بسنجی و دعوت به کار کنی.

نام هرکسی رو که میشناسی بنویس

حتی اونی که امروز باهاش آشنا شدی .

بنویس که نوشتن و خواندن معجزه میکند بنویس

من .......

.

.

حجت پارسایی فرد

امتیاز دهی به مقالهScoring the article 
ثبت نظر یا سوالRegister comments or questions
نام و نام خانوادگیfirst name and last name
ارسال
نظراتComments   (0)
ترتیب
کلمات کلیدی: پرورش ذهن
دلار: 59,166تومانبیت کوین: 67,417 دلار
591660
fa