کشف دارویی در کانادا که سبب جلوگیری از ابتلا به کویید19 می شود

نویسنده: Hanioo
1399/01/17   21:43
دارویی در کانادا با نام hrsACE2 توسط دانشمندان به نام جهان کشف شده که سبب جلوگیری از نفوذ کرونا ویروس به سلول ها می شود. در ساعات گذشته نشریه cell موفق آمیز بودن این دارو بر روی کرونا ویروس را تایید کرد در ادامه به این موضوع می پردازیم...
کشف دارویی در کانادا که سبب جلوگیری از ابتلا به کویید19 می شود

ویروس ها برای اینکه بتوانند وارد بدن انسان شوند و تولید مثل کنند باید اول به درون غشای سلول نفوذ کنند دانشمندان پس از چندین بار آزمایش و تحقیق درمورد کویید 19 توانستند دارویی را تحت عنوان hrsace2 را کشف کنند که عملکرد این دارو به این صورت است:

مانند سد محافظ و محکمی دور تا دور غشا سلول ها و گلبول های سفید را میپوشاند و مانع اتصال ویروس کرونا به بدنه سلول میشود و به شکل موثر و به صورت بالقوه در ساعات اولیه سبب درمان کرونا شود.

نشریه cell در ساعات پیش اعلام کرد نتیجه تحقیقات دانشمندان موثر بوده و می توان امید داشت که کرونا ویروس را شکست داد، این داروی شگفت انگیز و جدید نتیجه همکاری همه جانبه دانشمندان سرتاسر جهان در کانادا به سرپرستی دانشگاه بریتیش کلمبیا، پزشکان و محققان مشهور کانادا و اسپانیا و تیم زیست شناسی عفونی سوئد به سرپرستی دکتر علی میرعظیمی به وجود آمده است.

تحقیقات انجام شده نشان میدهد که کویید19 علاوه بر تاثیر مستقیم بر ریه بر کلیه ها و رگ های خونی نیز تاثیر میگذارد. همانطور که در بالا گفتین نام علمی این داروی جدید hrsace2 است این نام را به خاطر داشته باشید. آزمایش های بالینی و ابتدایی این دارو به زودی در شرکت apeiron biologics اروپا شروع میشود.

نتیجه کشت سلولی آزمایشگاهی این داروی موثر نشانگر این است که این دارو بافت آلوده را بین هزار تا پنج هزار برابر به وضعیت ایده آل باز میگرداند علاوه بر این ها تحقیقات باعث کشف پروتئین کلیدی ACE2 در غشای سلولی کشف شده که نقش مهمی در فرایند نفوذ ویروس ها به بدن و سلول ها دارد.

تحقیقات درمورد این داروی جدید بر دو مطلب تکیه کرده: اول اینکه چگونه این ویروس باعث گسترش عفونت در رگ ها و بافت کلیه و درگیری کلیه با این ویروس میشود، دوم هم اینکه نحوه تعامل این ویروس با غشای سلول های بدن و چگونگی بی اثر کردن مکانیسم آلوده کردن سلول ها بدن و اتصال ویروس به سلول هاست تکیه بر این دو مطلب سبب کشف این داروی فوق العاده شده است.

سرپرست تیم تحقیقاتی دارویی دانشگاه بریتیش کلمبیا ژوزف پنینگر می گوید: ما امیدواریم که نتایج تحقیقات ما به تولید گسترده داروی جدید برای درمان این بیماری شایع منجر شود.

کشف دارویی در کانادا که سبب جلوگیری از ابتلا به کویید19 می شود
امتیاز دهی به مقالهScoring the article 
ثبت نظر یا سوالRegister comments or questions
نام و نام خانوادگیfirst name and last name
ارسال
نظراتComments   (0)
ترتیب
کلمات کلیدی: جلوگیری از ابتلا به کویید19
دلار: 59,060تومانبیت کوین: 64,566 دلار
590600
fa