تعطیلی باشگاهها و علل آن

نویسنده: محمد اکبری
1399/01/17   16:33
این متن و مقاله فقط یک داستان نیست. دردی است از دردهای جامعه انسانی واقتصادی. به امید روزی که دوباره بشه با دوستان خودمون تو باشگاهها دیدار و گفتگو کنیم.
تعطیلی باشگاهها و علل آن

امروزه و در این ایام که اکثریت مردم دنیا با این ویروس کرونا درگیر هستند تعدادی از افراد هستند که بدون توجه به وضع موجود در جامعه و مشکلات مردم فقط به دنبال این هستند که چگونه میشه کالای موحود در انبار خود را به قیمتهای باور نکردنی فروخت.

چندی پیش با یکی از دوستانم که ورزش بدنسازی کار میکنه به فروشگاه لوازم ورزشی رفتیم و از فروشنده درخواست خرید وزنه برای ورزش و تعدادی دیگری اقلام ورزشی کد تا بتواند با وجود تعطیلی باشگاهها واماکن عمومی تو خونه خودش ورزش کنه. اما وقتی قیمتها رو دید خیلی شوکه شد و وقتی ازش پرسیدم چی شده گفت: من تا به گذشته میتونستم هر سنگی رو با قیمت کیلویی 4000 تومن بخرم اما الان نمیتونم با قیمت دوبرابرش اصلا همون وسیله رو پیدا کنم.
بله موضوع بازهم همون درد همیشگی ما مردم هستش.که به هیچ کجایی نمیرسه. بله درست حدس میزنید؛ خود همین مردم هستند که هیچ توجهی به وضع مردم و زندگیشان ندارند.
حالا به نظر شما یک شخص ورزشکار و جوان که تنها تفریحش ورزش بوده و با وجود وضع فعلی نمیتونه ورزششو ادامه بده و خودشو سرگرم کنه، حالا اون جوون باید چیکار کنه که سرگرم بشه.
ای کاش می شد راهی پیدا بشه که ورزشکارهای ما هم بتوانند واقعا سالم بمانند.
چند روز پیش تازه ایام عید بود رفتم سراغ همون دوستمو بگیرم. رفتم در منزل سراغش.
به من تعارف کرد بیا داخل و من رفتم وقتی دیدمش و دیدم در حال چه کاری مشغوله. خیل ناراحت شدم.
آخه چرا باید اینجوری بشه. اون جوون ورزشکار رفته بود برای خودش قلیون خریده بود و تو خوونه قلیون می کشید چون هزینه قلیون خیلی کمتر از خرید وزنه و دیگر وسایلش هست.
تو این وضعیت جامعه و این حال که مردم گرفتارش هستن هیچ کسی نمیدونه عاقبت جوونای ما چی میشه. شاید این چند کلام من مانند داستان بود ولی درش کلی درد و حرف از مشکلات این روزهای جامعه هستش.

این وضعی هست که انسانها تو بدترین شرایط جامعه جهانی به خودشون رحم نمی کنند.


امیدوارم این متن رو لا اقل یکبار و فقط یکبار اون هم میهنی که میخواد پولشو یک شبه از 1000 تومن تبدیل به میلیون بکنه بخونه و متوجه عاقبت کارش بشه.

امتیاز دهی به مقالهScoring the article 
ثبت نظر یا سوالRegister comments or questions
نام و نام خانوادگیfirst name and last name
ارسال
نظراتComments   (0)
ترتیب
کلمات کلیدی: تعطیلی باشگاهها
دلار: 59,097تومانبیت کوین: 67,694 دلار
590970
fa