مسبی

چه چیزهایی باعث تقویت سیستم ایمنی می شود؟

نویسنده: Hanioo
3 فروردین 99 ساعت 01:24
حتما این سوال فکر شما رو هم درگیر کرده که آیا می شود راه حل هایی غیر الکل و ژل ضد عفونی برای پیشگیری از کرونا وجود دارد؟ بله وجود دارد با تقویت سیستم ایمنی می توان حتی هنگام گرفتن ویروس جلوی گسترش بیماری را گرفت با خوردن چندخوراکی نام برده شده، می شود.
چه چیزهایی باعث تقویت سیستم ایمنی می شود؟

برای تقویت سیستم ایمنی بدن چه میشه کرد؟ راهکارهای ساده ای وجود دارد که روزانه باید انجام دهیم.

روزانه 30 دقیقه ورزش کنیم.

به مقدار زیادی میوه جات سبزیجات غلات بخوریم (کامل)

خواب کافی داشته باشیم.

به تناسب اندام اهمیت دهیم و همیشه وزنمان را در حد مناسبی کنترل کنیم

از استعمال دخانیات و الکل پرهیز کنیم.

عکس های خودرا صحیح و مرتب بشویید.

به واکسیناسیون توجه داشته و افراد بالای یه سال بهتر است هر ساله واکسیناسیون کنند.


مرکبات

ویتامین ث باعث افزایش گلبول های سفید خون در نتیجه افزایش سرباز های مبارزه با بیگانگان میشود.

مرکباتی که نام آنها را میبریم باعث افزایش ویتامین ث میشود:

گریپ فروت

نارنگی یافا

نارنگی

لیمو شیرین

لیمو ترش

پرتقال

بدن ما توانایی ذخیره ویتامین ث را ندارد از این رو است که ما باید میزان ویتامین ث بدن را روزانه با خوردن میوه سبزیجات و مرکبات تامین کنیم.


سیر

سیر برای مزه دار کردن غذا و سلامتی بدن لازم است. فشارخون را کاهش داده و در مبارزه با عفونت ها نقش دارد و روند سخت شدن جداره عروق را کند کرده و همه این ها بخاطر داشتن مقادیر زیادی محتوایات گوگردی مانند آلیسین امکان پذیر است.


اسفناج

دارای مقادیر زیادی ویتامین ث است همانطور که گفتیم ویتامین ث باعث تقویت سیستم ایمنی بدن میشود همچنین دارای آنتی اکسیدان و مواد معدنی بسیاری است باعث تقویت سیستم ایمنی بدن است اسفناج در اثر پخت طولانی خاصیتهای خودرا ازدست میدهد پس بهتر است خام مصرف شود مانند بروکلی و...اگر اسفناج به مقدار کم پخته شود ویتامین Aموجود در آن افزایش یافته و باعث جدا شدن ترکیبات موجود در اسفناج از اگزالیک اسید میشود.


بادام

بعداز ویتامین ث تقویت سیستم ایمنی میرسد به ویتامینE این ویتامین جز ویتامین هایی است که در چربی حل میشوند یعنی برای جذب نیاز به چربی دارد و بادام غنی از ویتامینE و چربی مفید است روزانه با مصرف 46 عدد بادام میتوان ویتامینE آن روز را تامین کرد.


چای سبز

دارای فلاونوید، که نوعی آنتی اکسیدان است همچنین چای سبز به تنهایی مقادی خیلی زیادی اپی گالوکتشین گالات که آنتی اکسیدان بسیار قوی است و ECGG باعث تقویت سیستم ایمنی بدن میشود و تخمیر در چای سیاه باعث از بین رفتنECGGمیشود.چای سبز در آن آمینو اسیدهایی نیز وجود دارد.


فلفل دلمه ای قرمز

هر گرم فلفل دلمه ای دوبرابر هر گرم مرکبات ویتامین ث دارد فلفل دلمه ای قرمز غنی از بتاکاروتن(پیش ساز ویتامین A)است بتاکاروتن و ویتامین ث باعث سلامت پوست و چشم میشوند.


پاپایا

دیگر میوه دارای منابع بسیار قوی ویتامین ث پاپایاست به طوریکه هر عدد میوه پاپایا برابره با 224 درصد نیاز روزانه ما به ویتامین ث است؛ پاپایا آنزیم هایی به نام پاپاین دارد که خواص ضد التهابی دارند این میوه برای بدن بسیار مفید است به دلیل داشتن پتاسیم ویتامین ც و فولات توصیه میشود این میوه خوشمزه را حتما امتحان کنید.


کلم بروکلی

کلم بروکلی سالمترین سبزیجات است از آنتی اکسیدان و فیبر غنی شده و منابع بسیار زیادی ویتامین .آ. ویتامین Ε و ویتامین ث را در خود جای داده و مانند اسفناج آن را بهتر است یا خام و نپخته و یا کمی بپزید و میل کنید بروکلی یکی از ضامن های سلامتی افراد است.


زنجبیل(زنجفیل)

ضد التهاب است و باعث تسکین گلودرد و التهابات بیمار میشود. این گیاه طمع تندی دارد اما در اکثر شیرینی جات استفاده میشود طمع تند زنجبیل به دلیل وجود جینجرول از خانواده کپسایسین ماده موثر تندی فلفل است. زنجبیل همچنین به کاهش کلسترول و دردهای مزمن میپردازد.


زردچوبه

ضد التهاب قوی برای درمان رماتیسم مفصلی و آرتروز همان زردچوبه ایست که به عنوان ادویه به اکثر غذاهای ایرانی زده میشود ماده اصلی تولید کننده این ادویه کارساز کورکمین است که تحقیقات انجام شده گزارش میدهد ماده اصلی تولید کننده زردچوبه که همان کورکمین است باعث ترمیم عضلات آسیب دیده میشود.

چه چیزهایی باعث تقویت سیستم ایمنی می شود؟
امتیاز دهی به مقاله 
ثبت نظر، سوال و ... :
شما می توانید درباره چه چیزهایی باعث تقویت سیستم ایمنی می شود؟ نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
ارسال
نظرات (0)
ترتیب
کلمات کلیدی: تقویت سیستم ایمنی