کرونا روش درس خواندن کودکان را تغییر داده است

نویسنده: زکیه محبی
1398/12/22   09:37
با توجه به شرایط ایجاد شده و تعطیلی زود هنگام و بی سابقه مدارس به جهت بیماری کرونا، کودکان ما تجربه جدیدی از درس خواندن را کسب کردند و آن درس خواندن در خانه است. کودک هشت ساله من نیز در خانه تکالیف درسی اش را انجام می دهد و برای معلم خود از طریق واتساپ ارسال می کند.
کرونا روش درس خواندن کودکان را تغییر داده است

با توجه به شرایط ایجاد شده و تعطیلی زود هنگام و بی سابقه مدارس به جهت بیماری کرونا، کودکان ما تجربه جدیدی از درس خواندن را کسب کردند و آن درس خواندن در خانه است.

کودک هشت ساله من نیز در خانه تکالیف درسی اش را انجام می دهد و برای معلم خود از طریق واتساپ ارسال می کند.

در این مقاله می خواهم به این تجربه جدید بپردازم. تجربه ای که می تواند برای ما ایجاد فرصت کند برای اینکه بدانیم آموزش تعطیل نمی شود حتی اگر مدرسه تعطیل باشد.

برای من خیلی مشکل هست که برای فرزندم هم مادر باشم و هم معلم ولی چاره ای جز این ندارم که برای مدتی شغل شریف معلمی را هم امتحان کنم.

تکالیف را هر روز معلمشان در واتساپ قرار می دهد و از والدین می خواهد که برای انجام این تکالیف به فرزندانمان کمک کنیم.

نقاشی و کاردستی تنها تکلیفی هست که بچه ها بدون غرغر کردن و بهانه آوردن حاظر هستند تمام روز خود را صرف آن کنند اما وای به روزی که معلم بگوید از روی درس ایران زیبا بنویسید یا اینکه چند جمع فرایندی را حل کنید، آن وقت هست که یا خوابش می آید یا گرسنه هست و یا هزاران بهانه دیگر برای اینکه از زیر بار مشق نوشتن فرار کند.

تا اینکه راه حلی در کنار معلمشان برای تشویق بچه ها به درس خواندن پیدا کردیم. قرار شد مرتب از درس و تکالیفشان عکس بفرستیم و گاهی از بچه ها حین انجام تکلیف فیلم بگیریم و ارسال کنیم. حالا بعد این که بچه ها فیلم خود و دوستانشان رو داخل کانال میبینن کلی ذوق می کنند و تشویق می شوند تکالیفشان رو زودتر و بهتر انجام بدهند.

با همه اینها این تجربه ای است که نصیب من شده و باید از فرصت استفاده کنم و به فرزندم در درس خواندن کمک کنم و البته کمی هم معلم باشم.

امتیاز دهی به مقالهScoring the article 
ثبت نظر یا سوالRegister comments or questions
نام و نام خانوادگیfirst name and last name
ارسال
نظراتComments   (1)
ترتیب
علیرضا صادقی کد: 29346

عالی بود

پاسخ
1398/12/27
ans_result_29346
کلمات کلیدی: کرونا و درس
دلار: 57,271تومانبیت کوین: 68,639 دلار
572710
fa