ویژگی های ممتاز یک سیستم کسب درآمد از همکاری در فروش

نویسنده: ولی اله
1398/12/09   06:37
اگر دنبال کسب درآمد از اینترنت هستید و دنبال شغلی برای کمک خرجی هستید این مقاله را از دست ندهید. همکاری در فروش (Affiliate Marketing) که به آن فروش واسطه ای و یا فروش وابسته هم می گویند به شریک شدن در سود فروش محصول یا هر خدمتی دیگر گفته می شود.
ویژگی های ممتاز یک سیستم کسب درآمد از همکاری در فروش

اگر دنبال کسب درآمد از اینترنت هستید و دنبال شغلی برای کمک خرجی هستید این مقاله را از دست ندهید. احتمالا شاید پیش خود فکرمی کنید همکاری در فروش مختص همکاری در فروش محصولات فروشگاهی است. اما همکاری در فروش یا بازاریابی واسطه ای مدل ها و انواع مختلفی دارد که کسب و کارها و استارتاپ های اینترنتی امروزه به خوبی از آن بهره مند شده اند و محدود به همکاری در فروش محصول ختم نمی شود. در این مطلب قصد داریم در مورد همین قضیه بیشتر بررسی کنیم.


همکاری در فروش به چه معناست؟

همکاری در فروش (Affiliate Marketing) که به آن فروش واسطه ای و یا فروش وابسته هم می گویند به شریک شدن در سود فروش محصول یا هر خدمتی دیگر گفته می شود.

به عبارت دیگر اگر هر فردی هر فرد دیگری را با کسب و کاری آشنا کند که برای کسب و کار مورد نظر سودی داشته باشد همکاری در فروش انجام داده است و این کاملا قابل پیگیری و دنبال کردن است. به همکاری در فروش، بازاریابی پورسانتی هم می گویند یعنی در سیستم، محصولات و خدماتی وجود دارد که توسط افرادی به عنوان بازاریاب فروخته می شود و درصدی از سود فروش آن محصول یا خدمات به عنوان پورسانت به آن ها تعلق می گیرد. در همه سیستم های همکاری در فروش درصد همکاری ها مشخص شده است و به ازای فروش هر محصول یا خدماتی پورسانت تعیین شده به حساب بازاریاب مورد نظر واریز می شود.


طرز کار سیستم همکاری در فروش

اصولا سیستم همکاری در فروش در هر وب سایت یا کسب و کاری به صورت برنامه نویسی شده ایجاد می شود. وب سایت یا سیستمی که قصد دارد سیستم همکاری در فروش خود را راه اندازی و اجرا کند باید از طریق برنامه نویسی به این هدف برسد.


روش های اجرای سیستم همکاری در فروش:

1-متدولترین آنها لینک همکاری در فروش است که در اکثر سیستم ها استفاده می شود. در این ارتباط لینک مخصوص هر فرد که عضو سیستم شده است توسط سیستم ایجاد می شود و هرکس با این لینک اختصاصی اقدام به خرید محصول یا خدمت بنماید به صاحب لینک پورسانت بر اساس درصد تعیین شده تعلق می گیرد. بعضی از این سیستم ها به صورت برنامه نویسی شده و بسیار دقیق می باشند و تمام بازدید های ارجایی از لینک منحصر به فرد قابل پیگیری خواهد بود. حتی در بعضی از سیستم های همکاری در فروش این امکان است که مثلا بازدیدکننده ای از یک لینک بازاریابی وارد سایتی شده است و در آن لحظه فقط عضو سایت شده و یک ماه بعد به سایت بازگشته و خرید خود را انجام داده است. در این صورت پورسانت این مورد هم برای فرد بازاریاب لحاظ می شود.

2-استفاده از کد معرف: این سیستم در روش زیر مجموعه گیری استفاده می شود و در بعضی از سیستم های همکاری درف روش استفاده می شود.


نمونه های دیگر همکاری در فروش مثل کوتاه کننده لینک ها، سایت های تبلیغاتی کلیکی و غیره می باشند که در حال حاضر از بحث در مورد آنها صرفنظر می کنیم.


سوال اصلی اینجاست در چه سیستم همکاری در فروشی عضو شویم؟

1-کار با سیستم چندان پیچیده نباشد.

2-درآمد های متنوعی برای عضو ایجاد کند.

3-همکاری در فروش انواع محصولات فیزیکی و دانلودی و سایر خدمات را برای عضو مهیا کرده باشد.

4-پورسانت محصولات و خدمات متنوع و نسبتا بالا باشد. بازاریابی که زحمت بازاریابی کشید با هر فروش محصول یا خدمت پورسانت بالا و زیادی دریافت کند که نسبت به سایر سیستم ها بیشتر باشد.

5-سقف حداقل برداشت در سیستم، زیاد نباشد و بازاریاب به سرعت به درآمد خود دسترسی پیدا کند.

6-فاصله زمانی بین درخواست برداشت و پرداخت توسط سیستم طولانی نباشد و در کمترین زمان پورسانت به حساب بازایاب واریز شود.

7-تقسیم بندی پورسانت های محصولات و خدمات به درستی انجام شده باشد.

8-سیستم دارای دارای بالاترین پورسانت همکاری هم داشته باشد تا همکاری با درآمد قابل توجهی نصیب بازاریاب کند.

9-سیستم همکاری از ارزش و اعتبار اطمینان بخش بالا برخورد دار باشد و توسط مراجع قانونی تایید گردیده باشد.

10-سیستم مدیریت در دسترس و پاسخگو داشته باشد تا هر زمان نیاز به کمک و راهنمایی بود بازاریاب به سرعت از پشتیبانی لازم بهره مند شود.

شاید به جرات بتوان گفت در حال حاضر تنها سیستم همکاری در فروش که تمام خصوصیات و مزیت های شمرده شده بالا را دارد سیستم همکاری در فروش مسبی است که می توانید عضو سایت مسبی شوید و از همه مزیت های آن بهره مند شوید.

امتیاز دهی به مقالهScoring the article 
ثبت نظر یا سوالRegister comments or questions
نام و نام خانوادگیfirst name and last name
ارسال
نظراتComments   (0)
ترتیب
کلمات کلیدی: کسب درآمد از همکاری در فروش
دلار: 57,818تومانبیت کوین: 56,924 دلار
578180
fa