نگاهی گذرا بر موضوع بازاریابی سبز و تاثیر آن بر مشتری

نویسنده: ولی اله
1398/09/17   12:20
کلمه بازاریابی سبز تداعی کننده تاثیر رنگ ها بر مخاطبان یک تبلیغات است و این موضوع درست است که هر زنگ تاثیر خاصی روی بیننده می گذارد. اما موضوع بازاریابی سبز فراتر از تاثیر گذاری صرف رنگ است.
نگاهی گذرا بر موضوع بازاریابی سبز و تاثیر آن بر مشتری

در این مطلب قصد ما این است که با شمه ای کوچک ذهن خواننده با بازاریابی سبز آشنا گردد.

در تعریف بازاریابی سبز گفته می شود: یعنی بازاریابی محصولاتی که به محیط زیست و بهبود آن کمک می کند و استفاده از این محصولات آسیبی به محیط زیست نمی زند. با این تعریف متوجه می شویم بازاریابی سبز یک فرآیند است که از زمان طراحی تا مرحله تولید و بسته بندی و همه آنچه که صورت می گیرد تا به دست مشتری برسد را شامل می شود.

مسئله ای که اینجا مطرح است این است که اگر فقط به محیط زیست فکر کنیم آیا می توانیم همه محصولات را سازگار با محیط زیست تولید کنیم؟ پس تکلیف مشتری و نیازها و سلیقه های او چه می شود؟ موضوع اصلی اینجاست که بین سود و زیان یک شرکت و محیط زیست در زمان تولید و توزیع باید تعادل ایجاد بشود.

البته سهم ما در بازاریابی سبز در جامعه ناچیز است اما مشکلات زیست محیطی که اکنون گریبان بسیاری از جوامع و کشورها را گرفته و در نقاط و شهرهای بزرگ کشور ما نیز تبدیل به مسئله جدی شده است قطعا محصولات سبز و بازاریابی سبز جایگاه ویژه ای پیدا خواهندکرد. حال سوال اینجاست که چگونه باید با بازاریابی سبز شرایط فروش بیشتری برای خود فراهم آوریم؟

به عنوان مثال اگر شما محصولی می فروشید و این محصول را در کیسه پلاستیکی قرار می دهید به جای کیسه پلاستیکی از کیسه پارچه ای چند بار مصرف استفاده کنید و دلیل این امر را به مشتریان خود نیز بگوئید که این گفتن، خود آموزش به مشتریان نیز هست بنابراین با این روش کسب و کار شما با بکارگیری یک اصل از اصول بازاریابی سبز تبلیغات نیز انجام می دهید. وقتی مشتریان متوجه شوند که شما برای محیط زیست اهمیت قائلید این اهمیت یافتن محیط زیست را به خودشان نیز تعمیم خواهند داد و با اطمینان بیشتری از شما خرید خواهند کرد.

امتیاز دهی به مقالهScoring the article 
ثبت نظر یا سوالRegister comments or questions
نام و نام خانوادگیfirst name and last name
ارسال
نظراتComments   (0)
ترتیب
دلار: 59,248تومانبیت کوین: 64,400 دلار
592480
fa