چگونه بازاریابی را برای کسب و کار خود شروع کنیم؟

نویسنده: ولی اله
1398/08/18   10:50
نمی خواهیم روش های بازاریابی را بیان کنیم بلکه قصد داریم به این مهم برسیم که برای شروع بازاریابی کسب و کارمان چه کارهایی انجام دهیم که موثرترین بازاریابی انجام شود بگونه ای که بدنبال مشتری ندویم بلکه مشتری سراغ سایت یا مغازه یا محل کسب و کار ما بیاید.
چگونه بازاریابی را برای کسب و کار خود شروع کنیم؟

دراین مطلب نمی خواهیم روش های بازاریابی را بیان کنیم بلکه قصد داریم به این مهم برسیم که برای شروع بازاریابی کسب و کارمان چه کارهایی انجام دهیم که موثرترین بازاریابی انجام شود بگونه ای که بدنبال مشتری ندویم بلکه مشتری سراغ سایت یا مغازه یا محل کسب و کارمان بیاید.

کیوساکی در کتاب پدر پولدار، پدر بی پول می گوید «همیشه سهم خودت را اول بده» بطور کلی یعنی از درآمد کل خودت برای دوره بعد یا ماه بعد باید بودجه ریزی بکنید یعنی اینکه همه درآمدت برای زندگی کردن خودت نیست برای زنده نگه داشتن کسب و کارت باید هزینه کنی برای همین منظور چهار عنوان را برای تقسیم درآمد تان در نظر بگیرید و برای هر کدام حساب بانکی جداگانه باز کنید.

- حساب جاری کسب و کار

- حساب پس انداز کسب و کار

- حساب بازاریابی

- حساب زندگی

هر درآمدی را به حساب جاری کسب و کار واریز کنید و هزینه های کسب و کار را از این حساب پرداخت کنید(آب، برق، گاز، تلفن، ایاب ذهای و غیره..)

مبلغی از درآمد کسب و کار را به حساب پس انداز واریز کنید و فکر کنید این مبلغ اصلا وجود ندارد.

درصدی را به حساب بازاریابی واریز کنید و از این محل برای هزینه های بازاریابی استفاده کنید در ادامه مطلب خواهیم گفت چگونه انجام بدهید.

مبلغ دیگر را به حساب زندگیت واریز کن تا صرف امورات زندگی شخص و خانوادگی ات بشود.

پیشنهاد درصد هایی که از کل درآمد(100%) به حساب های پیشنهادی می توانید واریز کنید:

75% به حساب جاری کسب و کار

10% حساب پس انداز کسب و کار

10% حساب بازاریابی

5% حساب زندگی

بدین ترتیب با برنامه ریزی فوق، از هر درآمد کسب و کار، شما همواره درصدی برای بازاریابی دارید و هر دوره به روش متفاوت کار بازاریابی و تبلیغات انجام دهید. خصوصا در تبلیغات، از یک روش مثلا پخش تراکت استفاده نکنید از روش های ایمیلی، پیامکی، شبکه های اجتماعی و غیره مرتبا استفاده کنید تا سایت، کالا یا خدمت شما مرتبا بصورت های مختلف در اذهان تثبیت شود و بقول گفتنی سر زبون بیافتید. با دقت در اجرای این روش دیر یا زود موفقیت در فروش کالا و خدمات را شاهد خواهید بود. حتی اگر از سایت مسبی هم استفاده می کنید با این روش می توانید بازاریابی تان را موثرتر انجام دهید.


منبع مورد استفاده: کتاب افزایش تضمینی فروش نوشته آقای فریور

امتیاز دهی به مقالهScoring the article 
ثبت نظر یا سوالRegister comments or questions
نام و نام خانوادگیfirst name and last name
ارسال
نظراتComments   (0)
ترتیب
دلار: 57,210تومانبیت کوین: 51,556 دلار
572100
fa