تاثیر بنر تبلیغاتی ویژه در جذب مشتری و توسعه کسب و کار

نویسنده: ولی اله
1399/05/30   08:41
بنرهای تبلیغاتی در دنیای مجازی جایگاه ویژه ای یافته اند. طبق اصول روانشناسی تبلیغات بنری به دلیل تصویر سازی ذهنی که ایجاد می کنند نقش بسیار موثری در جلب و جذب مشتری دارند. اگر یک تصویر تبلیغاتی خوب در جای خوبی به نمایش در بیاید تاثیری دو چندان خواهد داشت.
تاثیر بنر تبلیغاتی ویژه در جذب مشتری و توسعه کسب و کار

اگر تولید کننده کالا و خدمت هستید و می خواهید معجزه تبلیغات بنری را در بهبود و توسعه کسب و کار لمس کنید این مقاله را از دست ندهید.

بنر تبلیغاتی به نوعی از تبلیغات تصویری گفته می شود که شما با استفاده از یک مستطیل یا مربعی که کار گرافیکی روی آن انجام داده اید، کالا یا خدمات خود را در صفحه ی وب سایت یا رسانه های آنلاین به نمایش در می آورید. باید بدانید بنرهای تبلیغاتی که تصویر مناسبی روی آن طراحی شده باشد برای بازدید کننده و بینندگان بنر محبوبیت و جذابیت بیشتری نسبت به بنرهای متنی دارد زیرا بر پایه علم روانشناسی دیدن یک تصویر عملا باعث تصویر سازی ذهنی می شود و همواره این تصویر تا مدتها در ذهن فرد تداعی خواهد شد بنابراین تبلیغات بنری با تصویر سازی ذهنی که ایجاد می کند در دراز مدت می تواند در ذهن افراد زیادی تداعی شده و یاد آوری شود و بیننده با تمایل زیادی که بدلیل حس کنجکاوی که در وی ایجاد می شود مجددا تبلیغ را مرور کند. در تبلیغات بنری اینترنتی شما با بنرهای متحرک یا ثابت که در شبکه ها و سایت ها منتشر می کنید کاربران و بینندگان را ترغیب به کلیک و بازدید بنر خواهید کرد. در واقع فرد با کلیک روی بنر به آدرس یا لینکی که مدنظر است هدایت شده و سایت و وبلاگ شما را مورد بازدید قرار می دهد. اگر بنرتان را طوری طراحی کنید که جذابیت داشته باشد و در یک سایت پر بازدید قرار دهید قطعا باید منتظر معجزه این بنر باشید که با چه هدفی آن را طراحی کرده و منتشر ساخته اید. یک بنر خوب اگر در یک سایت پر بازدید درج شده و منتشر بشود تاثیر و کارکردهای موثری بشرح ذیل خواهد داشت:


1. افزایش بازدید کنندگان

رعایت کیفیت خوب در طراحی و اجرای بنر تبلیغاتی از عوامل موثری است که بازدید کنندگان و کاربران را ترغیب و تشویق به کلیک و بازدید محتویات تبلیغ می کند. همین عامل بسیار موثری برای بالا رفتن رنکینگ سایت شما در بین سایت های رقیب خواهد شد و جایگاه سایت شما در وضعیت بسیار بهتری نسبت به سایرین قرار خواهد گرفت و بدین ترتیب مشتریان بالقوه و بالفعل زیادی به طرف کسب و کار شما جلب و جذب خواهند شد.


2. تاثیر بنر در افزایش فروش

بازدید کنندگان یک بنر تبلیغاتی خوب، ترغیب و تشویق به خرید می شوند به همین دلیل شما برای تبلیغ بنر باید به دو نکته اساسی توجه کنید: محتوای مناسبی برای بنر خود برگزینید و دوم آنکه جانمایی مناسبی برای بنر انجام دهید. به همین دلیل برای تاثیر مناسب بنر در فروش تان باید بنر را در سایتی قرار دهید که اولا بازدید کننده زیادی داشته باشد و دوم بازدید کنندگانی که بالقوه می توانند برای شما مشتری دائم بشوند داشته باشد و یا تبلیغ شما بتواند نیازی از بازدید کننده را برطرف سازد و بلافاصله با دیدن بنر بر روی آن کلیک کرده و وارد سایت شما بشود.


3. تاثیر بنر برای جذب و جلب توجه مشتریان

برای تسخیر ذهن کاربران در فضای مجازی و دیجیتال، نیازمند خلاقیت هستید و بدین منظور باید خلاقیت تان را در طرح بنر خود نشان دهید و با طرح یک بنر متحرک و تصویر مناسب بتوانید در میان خیل رقبا، توجه کاربران را جلب و جذب کسب و کارتان بنمائید و همه اینها را می توانید با طرح و انتشار یک بنر مناسب به سرانجام برسانید.


4. تبلیغ تخفیف یا فروش ویژه

اگر محصول یا خدمتی دارید که می تواند در ایام خاصی بیشتر مشتری داشته باشد می توانید تحت عنوان فروش ویژه محصول یا ارائه خدمت، تبلیغ بنری کنید و با در نظر گرفتن قدری تخفیف نسبت به رقبای خود پیشی بگیرید.


آیا بنر تبلیغاتی کماکان اثربخش می باشد؟

بخش زیادی از فضاهای مجازی و دیجیتال را تصاویر و عکس های دیداری پر کرده اند بدلیل آنکه افراد با دیدن تصاویر، ارتباط بیشتر و بهتری در پیام نهفته آن پیدا می کنند. علیرغم وجود تبلیغات فراوان بنری، باید گفت همچنان یک تبلیغ مناسب و موثر باقی مانده است و شاید تنها دلیلش قدرت و نفوذ تصاویر در انتقال پیام باشد. بنابراین همواره با بکارگیری خلاقیت در طرح بنر به دنبال پیشی گرفتن از رقبا باشید.


در چه سایتی بنر تبلیغاتی منتشر کنیم؟

درج بنر و تبلیغات بنری فی نفسه کار موثری است. اما مهم این است که در چه مکانی بنر نصب شود. همانطور که در بالا گفتیم جانمایی بنر می تواند نقش زیادی در جلب و جذب مشتری داشته باشد. و حتی فردی که از قبل اصلا در فکر خرید محصول نبود با دیدن یک بنر خوب در مکان خوب تشویق و ترغیب برای خرید بشود. بنر را باید در سایت هایی درج کنید که اولا ترافیک ورودی بالایی داشته باشند. دوم آنکه در آن سایت، از همه اقشار به عنوان بازدید کننده و یا کاربر ثابت حضور داشته باشند مثل تولید کنندگان، خریداران، فروشنده گان، بازاریابان، تجار، صاحبان کسب و کار و کوچک و بزرگ، ارائه کنندگان خدمات.

برای درج بنر تبلیغاتی، یکی از سایت هایی که می توانید بازدید کننده گان زیادی را با مشخصات و ویژگی هایی که ذکر کردیم داشته باشید و فروش تان را بالا ببرید سایت مسبی است که می توانید با عضویت و درج بنر تبلیغاتی ویژه شاهد معجزه کسب و کارتان باشید.

امتیاز دهی به مقالهScoring the article 
ثبت نظر یا سوالRegister comments or questions
نام و نام خانوادگیfirst name and last name
ارسال
نظراتComments   (0)
ترتیب
کلمات کلیدی: تاثیر بنر تبلیغاتی
دلار: 59,000تومانبیت کوین: 66,561 دلار
590000
fa